Zapraszamy na VI Zlot USAccord - 30.05-02.06.2024 - Koszelówka k/Gąbina.

Jak co roku, z koleżanką i kolegami Adminami mamy zaszczyt zaprosić członków naszego Forum na zlot w miejscowości Koszelówka (gmina Łąck).
Zaczynamy w czwartek 30 maja (Boże Ciało) i bawić się będziemy do niedzieli 2 czerwca w ośrodku Zacisze BIS.
Pokoje, czy jak kto woli pole namiotowe zamawiamy każdy samodzielnie.
Jeśli będą chętni, to na okolicznościowe koszulki zamówienie zrobimy w osobnym poście.
Drodzy forumowicze!
Oddajemy Wam do dyspozycji forum na nowym silniku. Nie wszystko jeszcze może działać poprawnie, więc uzbrójcie się w odrobinę cierpliwości. Wszystkie zauważone błędy lub uwagi do działania forum, zgłaszajcie do Administracji Forum.
Serdecznie zapraszamy do korzystania.
Administracja Forum

Drżenie przy włączaniu wiatraka

Mechanika, elektryka, naprawy i inne problemy
Awatar użytkownika
Bonio
Posty: 925
Rejestracja: 05 lip 2011 12:20
Auto: CG2
silnik: 3.0v6
Lokalizacja: Grajewo

Re: Drżenie przy włączaniu wiatraka

Post autor: Bonio »

spoko, bo juz sie stracha nabawilem, bo ostatnio mialem problem z przegrzewaniem sie auta i brakiem ogrzerwania, temp na silniku skakala w okolice maxa a z nawiewow szlo zimne powietrze, myslalem ze to wina kiczowatego plynu w chlodnicy, tzn ze mam wode zamiast plynu a okazalo sie ze w chlodnicy mialem max 1L jakiegos zielonego plynu, wiec to zlalem i zalalem pod korek prestona, do wyrownawczego tez, i problem znikl... sorry ze tak odbilem od tematu, ale tak na przyszlosc moze komus sie to przyda
Awatar użytkownika
kbl100
Posty: 981
Rejestracja: 14 lis 2011 22:33
Auto: Accord cg4
silnik: h22a
Lokalizacja: Bielefeld

Re: Drżenie przy włączaniu wiatraka

Post autor: kbl100 »

Trojan pisze:To normalne ,że przy takich temperaturach się klima nie załącza.
U mnie normalnie się załącza. Najszęściej przy nadmuchu na przednią szybe. Oczywiście trzeba troche poczekać bo załącza sie co jakiś czas i na krótko.
Awatar użytkownika
Bonio
Posty: 925
Rejestracja: 05 lip 2011 12:20
Auto: CG2
silnik: 3.0v6
Lokalizacja: Grajewo

Re: Drżenie przy włączaniu wiatraka

Post autor: Bonio »

nie wiem, moze jest jakis czujnik temp ktory uniemozliwia odpalanie klimy, w audi a4 mialem tak ze klimy nie moglem wlaczyc jak temp na zewnatrz spadala do 5stopni
kiler7
Posty: 43
Rejestracja: 25 cze 2011 22:08
Auto: Accord 98-02
silnik: F23A1
Lokalizacja: kielce

Re: Drżenie przy włączaniu wiatraka

Post autor: kiler7 »

sprawdź łożyska na wentylatorze jak jest luz to wprowadzają wibrację przy dużych obrotach
KubaM
Posty: 35
Rejestracja: 07 lis 2011 20:21
Auto: Accord 98-02
silnik: 3.0 V6
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Drżenie przy włączaniu wiatraka

Post autor: KubaM »

figo pisze:
misio40 pisze:U mnie jest lekki luz na tych gumkach górnego mocowania chłodnicy.
I tak być powinno, jeżeli są spore drgania to silnik pada czy coś w nim. U ojca była taka sytuacja, warczał, drgał od klimy i poszedł się po jakimś czasie pi****.
Hmm... i drgania pojawiałyby się tylko przy wiatraku? Bo bez tego spokoj, cisza ;)

Dodam, że to są tylko drgania na kierownicy, nic nie warczy, nic nie stuka. Przy podniesionej masce gdy wiatrak się włączy chłodnica też drży.
Awatar użytkownika
rychu94
Posty: 215
Rejestracja: 31 maja 2011 00:08
Auto: Accord 98-02
silnik: 2.3
Lokalizacja: EWE

Re: Drżenie przy włączaniu wiatraka

Post autor: rychu94 »

przy którym wiatraku się pojawia drżenie,ja bym podmienił wiatrak na inny i bym przy tym obstawiał
były HONDY/SUBARYNY/LEXUS a jest KIZASHI
KubaM
Posty: 35
Rejestracja: 07 lis 2011 20:21
Auto: Accord 98-02
silnik: 3.0 V6
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Drżenie przy włączaniu wiatraka

Post autor: KubaM »

kbl100 pisze:Chłodnica ma tak sobie latać właśnie :) Wszystkie hondy tak mają.

Drgania pochodzą od silnika który jest mocno obciążony przy włączeniu wentylatorów (klimatyzacji).
Sprawdź to włączając klimatyzacje na wyłączonym silniku.

Obroty na jałowym są ok ?
może za bardzo napiety pasek od sprężarki ?
Obroty na N i na P są na poziomie 800-900. Wskazówka ani drgnie ;)
Nie sprawdze teraz wiatrakami bo przy tej temperaturze w ogóle sie nie włącza :)
KubaM
Posty: 35
Rejestracja: 07 lis 2011 20:21
Auto: Accord 98-02
silnik: 3.0 V6
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Drżenie przy włączaniu wiatraka

Post autor: KubaM »

Hmm skonczyły się mrozy i drgania ustały. Dziwna sprawa, bo jak wspominałem auto było garażowane i nie sądze, żeby temperatura miała aż taki na to wpływ. Wilotność większa? Gdzieś spotkałem się z pomysłem, że przy większej wilogtności mogę mieć gdzieś nieszczelność.. tylko pytanie gdzie i czy to może być powód?
ODPOWIEDZ