Zapraszamy na VI Zlot USAccord - 30.05-02.06.2024 - Koszelówka k/Gąbina.

Jak co roku, z koleżanką i kolegami Adminami mamy zaszczyt zaprosić członków naszego Forum na zlot w miejscowości Koszelówka (gmina Łąck).
Zaczynamy w czwartek 30 maja (Boże Ciało) i bawić się będziemy do niedzieli 2 czerwca w ośrodku Zacisze BIS.
Pokoje, czy jak kto woli pole namiotowe zamawiamy każdy samodzielnie.
Jeśli będą chętni, to na okolicznościowe koszulki zamówienie zrobimy w osobnym poście.
Drodzy forumowicze!
Oddajemy Wam do dyspozycji forum na nowym silniku. Nie wszystko jeszcze może działać poprawnie, więc uzbrójcie się w odrobinę cierpliwości. Wszystkie zauważone błędy lub uwagi do działania forum, zgłaszajcie do Administracji Forum.
Serdecznie zapraszamy do korzystania.
Administracja Forum

Polerowanie metodą wibracyjną

Wszystko co nie związane z Hondą, Accordem itp
Awatar użytkownika
Mlody98
Posty: 431
Rejestracja: 13 sie 2014 22:12
Auto: Accord 98-02
silnik: 3.0
Lokalizacja: Sieraków WLKP

Polerowanie metodą wibracyjną

Post autor: Mlody98 »

Siema. Napisze tutaj bo tak jak mowlem wczesniej, moje forum nissana prawie nie zyje o_O Zastanawiałem sie, czy przez zime nie wyslac swoich 19' do polerowania wibracyjnego, mam pare pytan, moze ktos "obcowal" z tym tematem. Jak tu wyglada temat matowienia aluminium? Czy przy tej metodzie aluminium tez sie utlenia czy moze znacznie mniej, lub tez niezauwazalnie? Jak takie alu sie zabezpiecza przed tym zjawiskiem? Lakierownie raczej odpada bo po pierwsze sie nie bedzie trzymalo do tak gladkiej powierzchni a po drugie felga straci na polysku:/ Podoba mi sie polerka na takie konkretne lustro, ale boje sie ze efekt bedzie bardzo krotkotrwaly a niestety bardzo kosztowny... Ktos cos wie na ten temat? Z gory dzieki za odpowiedzi ;)
Honda Accord coupe 3.0 V6 USDM ----> Nismo 350Z premium pack ;)
Awatar użytkownika
fotografiks
Posty: 1023
Rejestracja: 28 maja 2013 11:20
Auto: Accord Coupe 99 CG3
silnik: 2.3
Lokalizacja: SBE / SB

Re: Polerowanie metodą wibracyjną

Post autor: fotografiks »

Jedynie galwanizacja...i wtedy glancowanie.

Gołe alu w kontaktcie z tlenem koroduje,
Wysłano z Elektrim RWT CB-740

The perfect curves: 90-60-90:
90 km/h, 60 pulse, 90° drift angle
Awatar użytkownika
Mlody98
Posty: 431
Rejestracja: 13 sie 2014 22:12
Auto: Accord 98-02
silnik: 3.0
Lokalizacja: Sieraków WLKP

Re: Polerowanie metodą wibracyjną

Post autor: Mlody98 »

Galwanizacja jest za droga :/ wolaja po 45zl za dm2... o_O nie ma zadnej formy zabezpieczenia golego aluminium oprocz lakierowania?
Honda Accord coupe 3.0 V6 USDM ----> Nismo 350Z premium pack ;)
Bojar
Posty: 37
Rejestracja: 07 sie 2015 10:10
Auto: Accord V CE
silnik: 1.8

Re: Polerowanie metodą wibracyjną

Post autor: Bojar »

Możesz próbowac nałożyć kwarc, musiałby być idealnie dokładnie nałożony i to jeden z lepszych, wtedy jest jakaś szansa na zabezpieczenie na powiedzmy 2 sezony przy dobrym traktowaniu

Wysłane z mojego C1905 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
fotografiks
Posty: 1023
Rejestracja: 28 maja 2013 11:20
Auto: Accord Coupe 99 CG3
silnik: 2.3
Lokalizacja: SBE / SB

Re: Polerowanie metodą wibracyjną

Post autor: fotografiks »

No niestety, gacie spadają jak spojrzysz ukradkiem na cennik takich usług.

Po polerce machasz jakąś włókniną i na to podkład do plastików lub epoxydowy i na to bezbarwny.
Albo trzaskaj od razu bezbarwnym - najlepiej z pistoletu, a nie z puchy i będzie banglać.

Tak często sa zabezpieczane wszelkie napisy lub grafy na rantach glancowanych felg itp ... ze dwa lata lub dłużej pewnie spokojnie wytrzyma jak nie będziesz stosował jakieś mocnej chemii do czyszczenia.

A za dwa lata nowy szlif moze już jakiś graf na rant jakies Nissmo na czerwono czy jak to tam jest po nisanowemu :D i znowu alles "klar" 8-) i lans malina :D
Wysłano z Elektrim RWT CB-740

The perfect curves: 90-60-90:
90 km/h, 60 pulse, 90° drift angle
ODPOWIEDZ