Zapraszamy na VI Zlot USAccord - 30.05-02.06.2024 - Koszelówka k/Gąbina.

Jak co roku, z koleżanką i kolegami Adminami mamy zaszczyt zaprosić członków naszego Forum na zlot w miejscowości Koszelówka (gmina Łąck).
Zaczynamy w czwartek 30 maja (Boże Ciało) i bawić się będziemy do niedzieli 2 czerwca w ośrodku Zacisze BIS.
Pokoje, czy jak kto woli pole namiotowe zamawiamy każdy samodzielnie.
Jeśli będą chętni, to na okolicznościowe koszulki zamówienie zrobimy w osobnym poście.
Drodzy forumowicze!
Oddajemy Wam do dyspozycji forum na nowym silniku. Nie wszystko jeszcze może działać poprawnie, więc uzbrójcie się w odrobinę cierpliwości. Wszystkie zauważone błędy lub uwagi do działania forum, zgłaszajcie do Administracji Forum.
Serdecznie zapraszamy do korzystania.
Administracja Forum

Rdza w ćwiartce

Mechanika, elektryka, naprawy i inne problemy
Tomasek550
Posty: 33
Rejestracja: 12 gru 2016 11:02
Auto: Accord 98-02
silnik: 2.0
Lokalizacja: Zamość/Lubelskie

Rdza w ćwiartce

Post autor: Tomasek550 »

Witam. Sciągnąłem dzisiaj tylne boczki i od środka zauważyłem rdzę w miejscu próg-nadkole nie jest ona duża ale jest. Skąd to się pojawiło? Czy możliwe że pod plastikowym progiem jest korozja w tym miejscu i wpierdziela mi na spawie? I drugie pytanie jak zdjąć próg żeby to zobaczyć, gdzie się go odkręca?
Awatar użytkownika
Lebow
Posty: 583
Rejestracja: 25 lut 2014 20:59
Auto: QP VI 1999
silnik: 2.0
Lokalizacja: Września--Włodek--43lata

Re: Rdza w ćwiartce

Post autor: Lebow »

Skąd....zdarza sie :D
Próg jest wysuwany do przodu, zatem nadkole przednie trzeba zluzować, po progiem powinny być w kilku miejscach wkręty, trzeba je wykręcić przed wysuwaniem go.
Trzeba uważać aby nie ułamać któregoś z zaczepów.
Awatar użytkownika
addamah
Posty: 403
Rejestracja: 27 sie 2012 13:39
Auto: Accord coupe 99
silnik: F22B DOHC
Lokalizacja: Gliwice

Re: Rdza w ćwiartce

Post autor: addamah »

Tomasek550 pisze:Witam. Sciągnąłem dzisiaj tylne boczki i od środka zauważyłem rdzę w miejscu próg-nadkole nie jest ona duża ale jest. Skąd to się pojawiło? Czy możliwe że pod plastikowym progiem jest korozja w tym miejscu i wpierdziela mi na spawie? I drugie pytanie jak zdjąć próg żeby to zobaczyć, gdzie się go odkręca?
Szukaj dobrze , bo rdza właśnie tam jest największym mankamentem tego auta,wyciągnij tylny kapsel zaraz nad progiem -poświęć latarką i oceń ,ostukaj od dołu próg,jak ściągniesz plastykowa nakladke progu to w miejscach po kołkach kwadratowych będziesz widział teź wnętrze progu zewnętrznego poświeć i zobacz jak daleko zaszła rdza od tylnego nadkola "kapsla do impregnacji"
Awatar użytkownika
Yogi248
Posty: 109
Rejestracja: 28 lut 2017 14:06
Auto: VI 99 coupe
silnik: CG4 2.0
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Rdza w ćwiartce

Post autor: Yogi248 »

Mam zalążek rdzy na nadkolach w 2 punktach, nie jest ona wielka i nie wdarła się mega w blachę dlatego też chciałbym to zrobić sam.
http://www.allegro.pl/ShowItem2.php?item=6822932902" onclick="window.open(this.href);return false;
Czy to + dobrany lakier będzie ok żeby przezimowac?
ODPOWIEDZ