Zapraszamy na VI Zlot USAccord - 30.05-02.06.2024 - Koszelówka k/Gąbina.

Jak co roku, z koleżanką i kolegami Adminami mamy zaszczyt zaprosić członków naszego Forum na zlot w miejscowości Koszelówka (gmina Łąck).
Zaczynamy w czwartek 30 maja (Boże Ciało) i bawić się będziemy do niedzieli 2 czerwca w ośrodku Zacisze BIS.
Pokoje, czy jak kto woli pole namiotowe zamawiamy każdy samodzielnie.
Jeśli będą chętni, to na okolicznościowe koszulki zamówienie zrobimy w osobnym poście.
Drodzy forumowicze!
Oddajemy Wam do dyspozycji forum na nowym silniku. Nie wszystko jeszcze może działać poprawnie, więc uzbrójcie się w odrobinę cierpliwości. Wszystkie zauważone błędy lub uwagi do działania forum, zgłaszajcie do Administracji Forum.
Serdecznie zapraszamy do korzystania.
Administracja Forum

2,0i Brzydkie Kaczątko z potencjałem ;)

Pokaż nam swojego USDM Accorda 6gen!
Awatar użytkownika
Mosciak
Posty: 66
Rejestracja: 23 mar 2017 04:21
Auto: VI Coupe
silnik: 2,0i
Lokalizacja: Gliwice

Re: 2,0i Brzydkie Kaczątko z potencjałem ;)

Post autor: Mosciak »

szary8 pisze:
Mosciak pisze: Generalnie wywaliło mi płyn górą, bo był w rowkach. Zaczęło mnie to zastanawiać, czy aby woda się nie zagotowała... Kolega stwierdził, że korek jest uszkodzony. Paczka już przyszła, jutro założę nowy i będę obserwował. Generalnie to chłodnica mi się nie podoba. Wyleję wszystko co jest w tym układzie i poszukam nowej chłodnicy. Idzie lato, za chwilę się okaże, że samochód się grzeje i będzie problem.
Ja miałem chłodnice zawaloną uszczelniaczem to się skoki temperatury robiły,wywalało wtedy płyn przez zbiorniczek wyrównawczy. Korek trzymał ;)
Jestem wyczulony na temperaturę, w Accordzie póki co nic się nie działo. Poprzedni właściciel powiedział, że raz mu się silnik zagrzał i wcale nie było to podczas upałów. Później już wszystko było ok. Dziwny objaw. W każdym razie płyn w chłodnicy nie jest do końca czysty. Trochę się tego boję, dlatego chcę ogarnąc cały układ z wymianą chłodnicy. A płyn właśnie przez korek wybiło.
Tecu
Posty: 286
Rejestracja: 26 wrz 2012 08:10
Auto: CG4
silnik: 2.0
Lokalizacja: Dresden

Re: 2,0i Brzydkie Kaczątko z potencjałem ;)

Post autor: Tecu »

Może interesuje cię używana instalacja lpg stag 300 wtryski baracuda bo za tydzień będę wymontowywał?
Awatar użytkownika
addamah
Posty: 403
Rejestracja: 27 sie 2012 13:39
Auto: Accord coupe 99
silnik: F22B DOHC
Lokalizacja: Gliwice

Re: 2,0i Brzydkie Kaczątko z potencjałem ;)

Post autor: addamah »

Tecu pisze:Może interesuje cię używana instalacja lpg stag 300 wtryski baracuda bo za tydzień będę wymontowywał?
Tak bo Tecu teraz zakłada instalację na podtlenek :D :D .
Mieszkam w Centrum na Pl.Inwalidów Wojenych. :D
Do zobaczyska.
Awatar użytkownika
Mosciak
Posty: 66
Rejestracja: 23 mar 2017 04:21
Auto: VI Coupe
silnik: 2,0i
Lokalizacja: Gliwice

Re: 2,0i Brzydkie Kaczątko z potencjałem ;)

Post autor: Mosciak »

Dziś pracowita sobota ;). Otworzyłem dwie paczki, z czego efektem pierwszej jest:

Obrazek

Obrazek

Nie mogłem patrzeć na ten dziwny twór, który był dotychczas... Okazało się, że kołki, które trzymały cały temat były w żenującym stanie i rozpadły mi się w rękach (nawet nie starałem się ich zachować, były pourywane). Nową atrapę złapałem na trytytki, ale zamówiłem nowy zestaw kołków. Jak się okazało później, udało mi się dorwać komplet oryginalnych, używanych, także nie muszę zamawiać :)

Obrazek

W drugiej paczcie był korek chłodnicy, ale jest zupełnie inny, mimo że miał pasować do Accorda. Co myślicie?

Obrazek

Odebrałem też wszystkie filtry, olej i hamulce. Mam wątpliwość co do firmy Delphi. Znajomy ze sklepu twierdzi, że to dobra firma, mechanik mówi, że raczej słaba. Ma ktoś jakieś doświadczenia? Jest sens montować, czy lepiej dołożyć do czegoś lepszego?

Obrazek

Z dzisiejszych zakupów wydałem 250zł za to:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

+ kołki, które prezentowałem wyżej.

Ktoś tutaj nie wierzył w fotel w dobrej cenie ;).

Dziś mi już dnia brakło, ale jutro kolejny dzień działania przy Hondzie.
majorekk5
Posty: 273
Rejestracja: 28 wrz 2015 20:12
Auto: CG4
silnik: 2.0
Lokalizacja: Lublin

Re: 2,0i Brzydkie Kaczątko z potencjałem ;)

Post autor: majorekk5 »

Nie że nie wierzę, po prostu ja bym za tyle z podłokietnikiem nie sprzedał i to jeszcze z wysyłka w cenie. Ale wolność Tomku w swoim domku jak to się mówi.
Awatar użytkownika
Mosciak
Posty: 66
Rejestracja: 23 mar 2017 04:21
Auto: VI Coupe
silnik: 2,0i
Lokalizacja: Gliwice

Re: 2,0i Brzydkie Kaczątko z potencjałem ;)

Post autor: Mosciak »

Tzn z tą wysyłką to nie tak... Poświęciłem 4h żeby to odebrać. Zestaw był na wiosce 130km ode mnie :). Ja też uważam, że bardzo tanio. Dla mnie na plus :)
Awatar użytkownika
addamah
Posty: 403
Rejestracja: 27 sie 2012 13:39
Auto: Accord coupe 99
silnik: F22B DOHC
Lokalizacja: Gliwice

Re: 2,0i Brzydkie Kaczątko z potencjałem ;)

Post autor: addamah »

Ziomek- masz u mnie korek do chłodnicy ;) mam stary na zbyciu- jak ci będzie ten co kupiłeś nie pasował daj sygnał i ci wysyłam -żecz jasna jako prezent na dobry początek. :D
Awatar użytkownika
Mosciak
Posty: 66
Rejestracja: 23 mar 2017 04:21
Auto: VI Coupe
silnik: 2,0i
Lokalizacja: Gliwice

Re: 2,0i Brzydkie Kaczątko z potencjałem ;)

Post autor: Mosciak »

Powiem wam, że doznałem dzisiaj szoku :o. Jak można mieć w samochodzie coś takiego:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Oczywiście nie mogło być łatwo, prosto i przyjemnie. Zamówiłem filtr kabinowy pod VIN, a dostałem jeden duży (w QP są dwa mniejsze). No to trzeba było zrobić prowizorkę.

Obrazek

Na szczęście filtr powietrza był dużo świeższy. Miał jakieś 2-3 lata na oko.

Nowy podłokietnik też już siedzi. Moja QP powoli, powoli pięknieje :). Choć jeszcze dużo pracy.

Obrazek
Awatar użytkownika
slepak
Posty: 1636
Rejestracja: 21 lip 2013 21:41
Auto: CL7
silnik: N22A1

Re: 2,0i Brzydkie Kaczątko z potencjałem ;)

Post autor: slepak »

Teraz możesz napisać że w końcu będziesz miał świeże powietrze w samochodzie :D
-F23A1 CG3
-J30A1 CG2 --> http://www.usaccord.pl/viewtopic.php?f=9&t=2253" onclick="window.open(this.href);return false;
-N22A1 CN1
Awatar użytkownika
Mosciak
Posty: 66
Rejestracja: 23 mar 2017 04:21
Auto: VI Coupe
silnik: 2,0i
Lokalizacja: Gliwice

Re: 2,0i Brzydkie Kaczątko z potencjałem ;)

Post autor: Mosciak »

slepak pisze:Teraz możesz napisać że w końcu będziesz miał świeże powietrze w samochodzie :D
Mogłbym, ale jestem ze Śląska :lol:
ODPOWIEDZ