Zapraszamy na VI Zlot USAccord - 30.05-02.06.2024 - Koszelówka k/Gąbina.

Jak co roku, z koleżanką i kolegami Adminami mamy zaszczyt zaprosić członków naszego Forum na zlot w miejscowości Koszelówka (gmina Łąck).
Zaczynamy w czwartek 30 maja (Boże Ciało) i bawić się będziemy do niedzieli 2 czerwca w ośrodku Zacisze BIS.
Pokoje, czy jak kto woli pole namiotowe zamawiamy każdy samodzielnie.
Jeśli będą chętni, to na okolicznościowe koszulki zamówienie zrobimy w osobnym poście.
Drodzy forumowicze!
Oddajemy Wam do dyspozycji forum na nowym silniku. Nie wszystko jeszcze może działać poprawnie, więc uzbrójcie się w odrobinę cierpliwości. Wszystkie zauważone błędy lub uwagi do działania forum, zgłaszajcie do Administracji Forum.
Serdecznie zapraszamy do korzystania.
Administracja Forum

Accord Coupe - Rataj

Pokaż nam swojego USDM Accorda 6gen!
Awatar użytkownika
Mucha
Posty: 70
Rejestracja: 07 mar 2016 00:59
Auto: CG2 2000r
silnik: 3.0
Lokalizacja: ŁÓDŹ

Re: Accord Coupe - Rataj

Post autor: Mucha »

Gdzie w Łodzi wymieniales dynamicznie olej w skrzyni? Bo ja też się powoli będę przymierzał i potrzebuje jakiś dobry warsztat.
Honda Accord Coupe VI CG2 2000r.,Honda Civic V 1.3 1994
Awatar użytkownika
Rataj
Posty: 128
Rejestracja: 17 kwie 2017 22:22
Auto: Accord 98-02
silnik: 3.0 V6
Lokalizacja: Łódź

Re: Accord Coupe - Rataj

Post autor: Rataj »

Mam znajomego mechanika, który ma własny warsztat na 6 Sierpnia w Łodzi, nie znam numeru ulicy. Swoją drogą on też ma 6 gena niebieską CG2 :) On mi wymieniał olej.
Ostatnio zmieniony 24 kwie 2019 11:21 przez Rataj, łącznie zmieniany 1 raz.
ANGIELSKO-POLSKIE TŁUMACZENIE SŁOWA "ACCORD"
accord {rzecz.} - porozumienie, zgoda, uzgodnienie
to accord {czas.} - pozwalać, być w zgodzie
Awatar użytkownika
Mucha
Posty: 70
Rejestracja: 07 mar 2016 00:59
Auto: CG2 2000r
silnik: 3.0
Lokalizacja: ŁÓDŹ

Re: Accord Coupe - Rataj

Post autor: Mucha »

A to spoko, to mój sąsiad klocki już mi wymieniał :) A pytałem bo myślałem że miałeś wymieniany specjalną maszyną (bo trochę się waham takiej wymiany bez specjalnej maszyny)
Honda Accord Coupe VI CG2 2000r.,Honda Civic V 1.3 1994
Awatar użytkownika
Rataj
Posty: 128
Rejestracja: 17 kwie 2017 22:22
Auto: Accord 98-02
silnik: 3.0 V6
Lokalizacja: Łódź

Re: Accord Coupe - Rataj

Post autor: Rataj »

Raczej nie było żadnej specjalistycznej maszyny do wymiany :P
Natomiast po zabiegu przetoczenia płynów ustrojowych w skrzyni, zaobserwowałem wyraźną poprawę w jej pracy, a nie to co bylo tuż po zakupie... Aż mnie bolało serce, głowa i się jechać nie chciało dalej, kiedy skrzynia zmieniała bigi, szczególnie pierwszy i drugi. A te prawie 400 km, które musiałem przejechać do domu wydawały się nie mieć końca :( Więc zaraz po powrocie do Łodzi oddałem auto koledze do obsługi serwisowej (między innymi po to, żeby mnie nie kusiło jeździć na starym oleju w skrzyni), poza tym auto było na niemieckich blachach i miałem jeszcze wtedy drugie auto, które zostało zastąpione przez Accorda :)
Teraz uważam że ze skrzynią jest ok, nie idealnie ale ok :D od wymiany oleju przejechałem 7000 km i jestem zadowolony.
Też się zastanawiałem nad warsztatem, który zrobi wymianę z użyciem odpowiedniej maszyny, ale przekonałem się, że można to zrobić też bez niej. Niestety porównania nie mam, ale zasada wymiany bez maszyny i z maszyną, z tego co wiem jest bardzo zbliżona :) Natomiast cena usługi w pakiecie ze zrobieniem innych rzeczy, które na dzień dobry były do zrobienia, była bardzo ok, więc się nie wahałem ;)
ANGIELSKO-POLSKIE TŁUMACZENIE SŁOWA "ACCORD"
accord {rzecz.} - porozumienie, zgoda, uzgodnienie
to accord {czas.} - pozwalać, być w zgodzie
Awatar użytkownika
Mucha
Posty: 70
Rejestracja: 07 mar 2016 00:59
Auto: CG2 2000r
silnik: 3.0
Lokalizacja: ŁÓDŹ

Re: Accord Coupe - Rataj

Post autor: Mucha »

Nie no Robert w porządku gość, tylko właśnie co do tej wymiany bez maszyny się wahałem (z taką maszyną to podobno 1000) ale skoro mówisz że już przejechales trochę i ok to też chyba zrobię u Roberta
Honda Accord Coupe VI CG2 2000r.,Honda Civic V 1.3 1994
Awatar użytkownika
Rataj
Posty: 128
Rejestracja: 17 kwie 2017 22:22
Auto: Accord 98-02
silnik: 3.0 V6
Lokalizacja: Łódź

Re: Accord Coupe - Rataj

Post autor: Rataj »

Też coś około tej kwoty słyszałem, odnośnie wymiany z użyciem magicznej maszyny :D Dlatego za kilka stówek wiecęj wolałem zrobić wszystko co się dało na tamtą chwilę :P

A tak swoją drogą to chyba kilka razy w zeszłym jeszcze roku, spotkaliśmy się na drodze, dokładniej na Zamenhofa :D coś kojarzę Twojego Accorda bo wtedy zwróciłem uwagę, że masz ramki klubowe i ładne, dziwnie podobne auto do mojego :P chyba dobrze pamietam?
ANGIELSKO-POLSKIE TŁUMACZENIE SŁOWA "ACCORD"
accord {rzecz.} - porozumienie, zgoda, uzgodnienie
to accord {czas.} - pozwalać, być w zgodzie
Awatar użytkownika
Mucha
Posty: 70
Rejestracja: 07 mar 2016 00:59
Auto: CG2 2000r
silnik: 3.0
Lokalizacja: ŁÓDŹ

Re: Accord Coupe - Rataj

Post autor: Mucha »

Bardzo możliwe, mam na tylnej klapie króciutką antenę CB
Honda Accord Coupe VI CG2 2000r.,Honda Civic V 1.3 1994
Awatar użytkownika
Rataj
Posty: 128
Rejestracja: 17 kwie 2017 22:22
Auto: Accord 98-02
silnik: 3.0 V6
Lokalizacja: Łódź

Re: Accord Coupe - Rataj

Post autor: Rataj »

To utwierdza mnie w przekonaniu, że się spotkaliśmy na Zamenhofa ;) może następnym razem jak się spotkamy gdzieś w miejskim gąszczu, to będziemy mieli czas się gdzieś zatrzymać i pogadać :D ewentualnie może kiedyś u Roberta w warsztacie się spotkamy :P
Ostatnio zmieniony 24 kwie 2019 11:23 przez Rataj, łącznie zmieniany 1 raz.
ANGIELSKO-POLSKIE TŁUMACZENIE SŁOWA "ACCORD"
accord {rzecz.} - porozumienie, zgoda, uzgodnienie
to accord {czas.} - pozwalać, być w zgodzie
Awatar użytkownika
Mucha
Posty: 70
Rejestracja: 07 mar 2016 00:59
Auto: CG2 2000r
silnik: 3.0
Lokalizacja: ŁÓDŹ

Re: Accord Coupe - Rataj

Post autor: Mucha »

No spoko :)
Honda Accord Coupe VI CG2 2000r.,Honda Civic V 1.3 1994
Awatar użytkownika
slepak
Posty: 1636
Rejestracja: 21 lip 2013 21:41
Auto: CL7
silnik: N22A1

Re: Accord Coupe - Rataj

Post autor: slepak »

mops pisze:Gdzie w Łodzi wymieniales dynamicznie olej w skrzyni? Bo ja też się powoli będę przymierzał i potrzebuje jakiś dobry warsztat.

Wymiana dynamicznie zajmuję w dwie osoby jakieś 35 minut pracy w CG2, w CG4 jeszcze szybciej bo nie trzeba wyciągać akumulatora i jego podstawy. Także naprawdę to nic strasznego, pisałem już kilka razy jak to zrobić i co jest potrzebne. Do tego na YT też sporo filmów.
Pozdrawiam.
-F23A1 CG3
-J30A1 CG2 --> http://www.usaccord.pl/viewtopic.php?f=9&t=2253" onclick="window.open(this.href);return false;
-N22A1 CN1
ODPOWIEDZ