Zapraszamy na VI Zlot USAccord - 30.05-02.06.2024 - Koszelówka k/Gąbina.

Jak co roku, z koleżanką i kolegami Adminami mamy zaszczyt zaprosić członków naszego Forum na zlot w miejscowości Koszelówka (gmina Łąck).
Zaczynamy w czwartek 30 maja (Boże Ciało) i bawić się będziemy do niedzieli 2 czerwca w ośrodku Zacisze BIS.
Pokoje, czy jak kto woli pole namiotowe zamawiamy każdy samodzielnie.
Jeśli będą chętni, to na okolicznościowe koszulki zamówienie zrobimy w osobnym poście.
Drodzy forumowicze!
Oddajemy Wam do dyspozycji forum na nowym silniku. Nie wszystko jeszcze może działać poprawnie, więc uzbrójcie się w odrobinę cierpliwości. Wszystkie zauważone błędy lub uwagi do działania forum, zgłaszajcie do Administracji Forum.
Serdecznie zapraszamy do korzystania.
Administracja Forum

Zamek centralny w cg kilka pytan

Najczęściej zadawane pytania użytkowników USDM Accorda 6gen
Awatar użytkownika
Bonio
Posty: 925
Rejestracja: 05 lip 2011 12:20
Auto: CG2
silnik: 3.0v6
Lokalizacja: Grajewo

Zamek centralny w cg kilka pytan

Post autor: Bonio »

Siemanko, mam pytanie czy w waszych accordach przy zamykaniu auta z pilota mrygaja wszystkie kierunkowskazy 3x ?
Nigdy nie wnikalem w to czy accord ma seryjny alarm, ale przy ryglu drzwi od strony kierowcy mryga dioda security czy jakos tak i ostatnio gdy byly mrozy probowalem otworzyc auto, oczywiscie rygle sie podniosly ale auto bylo zamarzniete bo w nocy padal deszcz i na sile nie chcialem ciagnac za klamke aby jej nie urwac, no i zamknalem rygle spowrotem z pilota i poszedlem do roboty, po robocie wracam do auta wyciagnalem sylikon do uszczelek z bagaznika i zamknelem bagaznik i nagle accord zaczal mi trabic, tzn jakis alarm jakby podlaczony pod klakson, przerywane impulsowe trabniecia, wiec z pilota otworzylem drzwi i alarm sie wylaczyl, ale zauwazylem tez ze drzwi nie byly zamkniete, tzn wygladaly tak jakby z jednej i drugiej strony zlapane byly tylko na 1 zatrzask i nie byly zamkniete na maxa, (nie to ze ktos sie wlamal, poprostu z rana ciagalem za jedne i drugie drzwi a pozniej rozpuscil sie lod i drzwi byly zluzowane) czy u was tez jest taki alarm? pozniej probowalem sie tym pobawic jeszcze raz zeby alarm sie wlaczyl ale bezowocnie, dodam ze w slupkach A tych przy szybie czolowej nie mam zadnych sensorow ruchu czy tym podobnych... cg mial fabrycznie montowany jakis alarm?
Awatar użytkownika
figo
Posty: 1766
Rejestracja: 18 cze 2010 09:55
Auto: CG4
silnik: F20B5
Lokalizacja: Rdm

Re: Zamek centralny w cg kilka pytan

Post autor: figo »

zagadka kolejna, też się nad tym zastanawiałem. Nasze CG nie mają podobno alarmów, alę pod maską masz 1 syrenę przy kielichu, po co ?
Przy zamknięciu mrygają 3 razy, przy otwarciu 1 raz (europejska wersja, canada i usa mają inaczej, gdzieś opisane to było).
HR
Awatar użytkownika
ejec
Posty: 574
Rejestracja: 10 paź 2010 14:54
Auto: Accord 99
silnik: f20b5
Lokalizacja: RSL

Re: Zamek centralny w cg kilka pytan

Post autor: ejec »

Jest alarm mi się włączył kiedyś :P Jest właśnie do klaksonu podłączone. Jak wkładasz kluczyk to znika security i jak klikasz na pilocie to też. Mi się włączył jak wyskoczyła mi klema jak jechałem i jak ją wkładałem to zaczęło wyć. Ciężko to sprawdzić bo alarm zapewne się włączy jak np ktoś wybije szybę i będzie próbował odpalić auto. Jak włożysz kluczyk do stacyjki to się rozbroi. Tzn jest połączony z immo.
Awatar użytkownika
xdeadly
Posty: 156
Rejestracja: 23 cze 2011 10:51
Auto: Accord Coupe 99r
silnik: V6
Lokalizacja: Białystok

Re: Zamek centralny w cg kilka pytan

Post autor: xdeadly »

U mnie tez jest alarm, z tego co pamiętam gdy spędzałem nockę w aucie i zamknąłem drzwi pilotem od środka a następnie włożyłem kluczyk by odpalić silnik i ogrzewanie auto zaczęło się wydzierać :o ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
Bonio
Posty: 925
Rejestracja: 05 lip 2011 12:20
Auto: CG2
silnik: 3.0v6
Lokalizacja: Grajewo

Re: Zamek centralny w cg kilka pytan

Post autor: Bonio »

dziwna sprawa, trzeba bedzie jakos pokombinowac jeszcze aby wiedziec jak go samemu odpalic, tzn wlaczyc go na sile w jakis inny sposob, tak na wszelki wypadek aby wiedziec czym go mozna uruchomic
Awatar użytkownika
kbl100
Posty: 981
Rejestracja: 14 lis 2011 22:33
Auto: Accord cg4
silnik: h22a
Lokalizacja: Bielefeld

Re: Zamek centralny w cg kilka pytan

Post autor: kbl100 »

wszystkie coupe i sedany miały fabrycznie alarm. Te produkowane na rynek usa dodatkowo posiadaja funkcje panic (uruchomienie alarmu z pilota). Kontrolka kolo rygla dzwi kierowcy informuje o uzbrojeniu alarmu. Alarm jezeli jest uzbrojony uruchomi sie przy włozeniu kluczyka do stacyjki lub otwarcia drzwi, maski lub bagaznika. Oczywiscie innym kluczykiem niz oryginalny. Alarm automatycznie uzbraja sie rowniez jak zamykamy drzwi kluczykiem.
Awatar użytkownika
figo
Posty: 1766
Rejestracja: 18 cze 2010 09:55
Auto: CG4
silnik: F20B5
Lokalizacja: Rdm

Re: Zamek centralny w cg kilka pytan

Post autor: figo »

a jak go sprowokować do wycia ?? Po za otwarciem nie oryginalnym kluczykiem ?
HR
Awatar użytkownika
Prywo
Loża szyderców
Posty: 1571
Rejestracja: 06 wrz 2010 20:38
Auto: O3FL
silnik: 1.4
Lokalizacja: Warszawa WK / Raszyn WPR

Re: Zamek centralny w cg kilka pytan

Post autor: Prywo »

ja robiłem tak:
otwierałem szybę, zamykałem drzwi z pilota i czekałem około 1 min. potem od środka wyciągałem rygiel lub klamkę (nie pamiętam) i otwierałem drzwi od zewnątrz.
wtedy wyło.
wcześniej też nie wiedziałem że mam alarm :shock:
pozdrawiam
http://www.ukpkp.pl" onclick="window.open(this.href);return false;

Obrazek
Awatar użytkownika
figo
Posty: 1766
Rejestracja: 18 cze 2010 09:55
Auto: CG4
silnik: F20B5
Lokalizacja: Rdm

Re: Zamek centralny w cg kilka pytan

Post autor: figo »

To muszę to sprawdzić :arrow: jestem ciekaw czego jeszcze się dowiemy o swoich CG :)
HR
Awatar użytkownika
Bonio
Posty: 925
Rejestracja: 05 lip 2011 12:20
Auto: CG2
silnik: 3.0v6
Lokalizacja: Grajewo

Re: Zamek centralny w cg kilka pytan

Post autor: Bonio »

ja dzis sie zamknelem z pilota w srodku i odpalilem silnik, alarm nie wyl hehe moze za krotki czas uzbrojenia alarmu byl, faktycznie jest jeszcze jeden klakson na kielichu, i 2 na pasie przednim ale te chyba sa od trabienia
ODPOWIEDZ