Zapraszamy na VI Zlot USAccord - 30.05-02.06.2024 - Koszelówka k/Gąbina.

Jak co roku, z koleżanką i kolegami Adminami mamy zaszczyt zaprosić członków naszego Forum na zlot w miejscowości Koszelówka (gmina Łąck).
Zaczynamy w czwartek 30 maja (Boże Ciało) i bawić się będziemy do niedzieli 2 czerwca w ośrodku Zacisze BIS.
Pokoje, czy jak kto woli pole namiotowe zamawiamy każdy samodzielnie.
Jeśli będą chętni, to na okolicznościowe koszulki zamówienie zrobimy w osobnym poście.
Drodzy forumowicze!
Oddajemy Wam do dyspozycji forum na nowym silniku. Nie wszystko jeszcze może działać poprawnie, więc uzbrójcie się w odrobinę cierpliwości. Wszystkie zauważone błędy lub uwagi do działania forum, zgłaszajcie do Administracji Forum.
Serdecznie zapraszamy do korzystania.
Administracja Forum

Przewody hamulcowe i paliwowe

Mechanika, elektryka, naprawy i inne problemy
jdmboar
Posty: 8
Rejestracja: 17 mar 2013 21:01
Auto: Accord VI
silnik: F20B5

Przewody hamulcowe i paliwowe

Post autor: jdmboar »

czesc
mam do was pytanie o przewody hamulcowe do coupe 99 z silnikiem 2.0 >jakie dlugosci maja przewody idace od abs do tylnych kol? musze wymienic je bo sa za bardzo zardzerwiale. i czy te krotsze gumowe przewody idace do zaciskow mozna podmienic od innej hondy? z tego co doczytalem maja one rozmiary lewy 470mm a prawy 465mm. sa one dosc trudno dostepne wiec moge np zamienic je z HRV ktore maja 500mm lub civica coupe 465mm? tylko czy wszystkie hondy maja takei samo mocowanie przewod-zacisk?
dzieki
Awatar użytkownika
matysziom
Posty: 1156
Rejestracja: 15 sie 2011 21:32
Auto: Accord CG4
silnik: F20B7

Re: przewody hamulcowe

Post autor: matysziom »

nie potwierdze jakie mamy wymiary ale przewody hamulcowe smialo mozesz dorobic w sklepie ktory to docina mowisz ile i oprawiaja na odpowiednia dlugosc
tylko czasem nie kupuj uzywanych - sam przestrzegam klientow jak przychodza z takim zamiarem na szrot
Awatar użytkownika
wfe
Posty: 23
Rejestracja: 07 lut 2013 20:09
Auto: Accord CG2 98
silnik: 3.0
Lokalizacja: WPR

Re: przewody hamulcowe

Post autor: wfe »

Witam. Nie wiem czy pomogę, ale:
Przewody stalowe, miedziane z wszelakiej maści końcówkami dorobisz tu:
http://pwpnet.pl/" onclick="window.open(this.href);return false;
...a przewody elastyczne, z jaką końcówką chcesz i jakiej długości chcesz, dorobisz tu:
http://www.moto-market.waw.pl/enzet/" onclick="window.open(this.href);return false;

W obydwu przypadkach korzystałem z usług tych firm i śmiało mogę ich polecić.
Przewody wykonują od ręki...jeśli nie mają dużo roboty, czas oczekiwania od 15 - 30 min
Awatar użytkownika
figo
Posty: 1766
Rejestracja: 18 cze 2010 09:55
Auto: CG4
silnik: F20B5
Lokalizacja: Rdm

Re: przewody hamulcowe

Post autor: figo »

jest jeszcze jedna firma, cenę można sprawdzić online
http://przewody-hamulcowe.pl/" onclick="window.open(this.href);return false;

Zna ktoś może długości przewodów hamulcowych w CG4, bądź jakiego typu są złączki. Czeka mnie wymiana wszystkich :x
HR
Stopczyk
Posty: 63
Rejestracja: 21 sie 2011 13:46
Auto: Accord Coupe 1999
silnik: 3.0 V6
Lokalizacja: Warszawa

Re: przewody hamulcowe

Post autor: Stopczyk »

Wymieniali mi niedawno sztywne przewody hamulcowe i paliwowe w CG2 na miedziane.
Oryginalny lewy hamulcowy ma ok. 312 cm, prawy 411 uwzględniając jak tylko możliwe wszystkie krzywizny, a średnica zewnętrzna 5mm.
Mam je jeszcze nieco sfatygowane ze złączkami, mogą służyć na wzór jak ktoś chce.
Trudno mi oceniać ale podobno nie jest łatwo wymienić. Fachman odkręcał bak i zawiechę z tyłu, przez instalację LPG trudny dostęp w komorze silnika do czwórnika.
Dodatkowo gwint na nim puścił więc wymieniony.
Awatar użytkownika
Trojan
Loża szyderców
Posty: 2407
Rejestracja: 05 maja 2011 14:00
Auto: S3
silnik: 1.8T APY
Lokalizacja: Wawa

Re: przewody hamulcowe

Post autor: Trojan »

wfe pisze:Witam. Nie wiem czy pomogę, ale:
Przewody stalowe, miedziane z wszelakiej maści końcówkami dorobisz tu:
http://pwpnet.pl/" onclick="window.open(this.href);return false;
...a przewody elastyczne, z jaką końcówką chcesz i jakiej długości chcesz, dorobisz tu:
http://www.moto-market.waw.pl/enzet/" onclick="window.open(this.href);return false;

W obydwu przypadkach korzystałem z usług tych firm i śmiało mogę ich polecić.
Przewody wykonują od ręki...jeśli nie mają dużo roboty, czas oczekiwania od 15 - 30 min
Jakie koszta przewodów hamulcowych idących pod autem ? ( w sumie w linku figo mniej więcej znalazłem odpowiedź)
Trzeba stare na wzór zawozić ?
I jakie te końcówki trzeba wybrać ?

Potrzebuję nr.6 i 7
Obrazek
Czy to co napisał stopczyk to są właśnie wymiary tych przewodów ?
Stopczyk pisze: Oryginalny lewy hamulcowy ma ok. 312 cm, prawy 411 uwzględniając jak tylko możliwe wszystkie krzywizny, a średnica zewnętrzna 5mm
Awatar użytkownika
matysziom
Posty: 1156
Rejestracja: 15 sie 2011 21:32
Auto: Accord CG4
silnik: F20B7

Re: przewody hamulcowe

Post autor: matysziom »

a ile Cie wzial za wymiane mechanior ?
Stopczyk
Posty: 63
Rejestracja: 21 sie 2011 13:46
Auto: Accord Coupe 1999
silnik: 3.0 V6
Lokalizacja: Warszawa

Re: przewody hamulcowe

Post autor: Stopczyk »

Trojan pisze:
Potrzebuję nr.6 i 7

Czy to co napisał stopczyk to są właśnie wymiary tych przewodów ?
Stopczyk pisze: Oryginalny lewy hamulcowy ma ok. 312 cm, prawy 411 uwzględniając jak tylko możliwe wszystkie krzywizny, a średnica zewnętrzna 5mm
Tak, o nich mowa, odpowiednio nr 7 i 6 z obrazka.
matysziom pisze:a ile Cie wzial za wymiane mechanior ?
Generalnie wstępny koszt wymiany w Warszawie od 300 PLN za robociznę + materiał. Są warsztaty, które życzą sobie kompleksowo 550 - 600 PLN za całość.
Mnie kosztowały ostatecznie niecałe 400 (jedna z tańszych opcji) , w tym robocizna, rurki, złączki, 2x trójnik, odpowietrzenie i płyn.
Awatar użytkownika
Trojan
Loża szyderców
Posty: 2407
Rejestracja: 05 maja 2011 14:00
Auto: S3
silnik: 1.8T APY
Lokalizacja: Wawa

Re: przewody hamulcowe

Post autor: Trojan »

Ok ,u mnie już załatwiona sprawa.
Gość kupił 10m tej rurki miedzianej na wszelki i wszystko mi wymienił, przy okazji przewody paliwowe zostały trochę oczyszczone z rdzy i przemalowane Hammeritem.
Szkoda ,że nowy płyn który był w układzie od dwóch dni trzeba było znowu wymienić :|
Awatar użytkownika
wfe
Posty: 23
Rejestracja: 07 lut 2013 20:09
Auto: Accord CG2 98
silnik: 3.0
Lokalizacja: WPR

Re: przewody hamulcowe

Post autor: wfe »

Nie wymieniałem w accordzie, tylko w innych samochodach, więc co do ceny i długości nie mogę się wypowiedzieć. Natomiast w przypadku przewodów twardych, to zawsze mierzyłem miarką jaka ma być długość i zabierałem ze sobą końcówki ze starego przewodu (żeby się nie zakręcić :) ) Przewód elastyczny z tą samą procedurą. Koszt twardych (te które ja dorabiałem) to koszt od 15 do 40zł. Elastyczny miałem mocno kombinowany (przewód do klimy, a tam są trochę inne końcówki niż w systemach hamulcowych) zapłaciłem 100zł. Dobre jest to, że ENZET nic nie zaskoczy. Końcówki do systemów hydraulicznych, klimatyzacji, hamulcowych.....dają radę.
ODPOWIEDZ