Zapraszamy na VI Zlot USAccord - 30.05-02.06.2024 - Koszelówka k/Gąbina.

Jak co roku, z koleżanką i kolegami Adminami mamy zaszczyt zaprosić członków naszego Forum na zlot w miejscowości Koszelówka (gmina Łąck).
Zaczynamy w czwartek 30 maja (Boże Ciało) i bawić się będziemy do niedzieli 2 czerwca w ośrodku Zacisze BIS.
Pokoje, czy jak kto woli pole namiotowe zamawiamy każdy samodzielnie.
Jeśli będą chętni, to na okolicznościowe koszulki zamówienie zrobimy w osobnym poście.
Drodzy forumowicze!
Oddajemy Wam do dyspozycji forum na nowym silniku. Nie wszystko jeszcze może działać poprawnie, więc uzbrójcie się w odrobinę cierpliwości. Wszystkie zauważone błędy lub uwagi do działania forum, zgłaszajcie do Administracji Forum.
Serdecznie zapraszamy do korzystania.
Administracja Forum

Honda Accord Coupe 2.3 CG3 USDM by lawina

Pokaż nam swojego USDM Accorda 6gen!
Awatar użytkownika
Krzysiek15255
Posty: 1003
Rejestracja: 01 lut 2017 21:56
Auto: Accord CG4 1998
silnik: F20B7
Lokalizacja: Krzyżówki (kujawsko-pomorskie)

Re: Honda Accord Coupe 2.3 CG3 USDM by lawina

Post autor: Krzysiek15255 »

Sam montaż LPG jest łatwy. Ale już do regulacji trzeba mieć trochę doświadczenia
lawina
Posty: 97
Rejestracja: 29 kwie 2016 15:17
Auto: Accord Coupe CG3
silnik: 2.3

Re: Honda Accord Coupe 2.3 CG3 USDM by lawina

Post autor: lawina »

Ta instalacja ma już swoje lata, jedyne co musiałem wyregulować to reduktor, który wymieniłem, do tego przydał mi się manometr przed listwą. Ale i tak muszę ją podłączyć do komputera bo widzę, że za szybko przełącza się z benzyny na gaz, musi być jakaś bardzo niska temperatura przełączania ustawiona (zimny po nocy przełącza się już po niecałych dwóch minutach od odpalenia). Ale oprócz tego chodzi idealnie. Wczoraj poprawiłem mocowania listwy i filtra i dotarła do mnie mała przesyłka z USA ;)
Obrazek
Skubany wygląda jak nowy :D Wszytko działa, PANIC też ;)

Naprawiłem też wczoraj otwieranie bagażnika z z kabiny i pilota. Otwierała się tylko z kluczyka, bo ktoś chyba próbował na siłę coś zamknąć w bagażniku i wyrwał moduł otwierający zamek z mocowania. Już jets poprawione i wszytko działa.
Honda Accord CG3 2.3 VTEC USDM
Awatar użytkownika
Krzysiek15255
Posty: 1003
Rejestracja: 01 lut 2017 21:56
Auto: Accord CG4 1998
silnik: F20B7
Lokalizacja: Krzyżówki (kujawsko-pomorskie)

Re: Honda Accord Coupe 2.3 CG3 USDM by lawina

Post autor: Krzysiek15255 »

Głupi pilot a cieszy oko :D OEM chyba co?
lawina
Posty: 97
Rejestracja: 29 kwie 2016 15:17
Auto: Accord Coupe CG3
silnik: 2.3

Re: Honda Accord Coupe 2.3 CG3 USDM by lawina

Post autor: lawina »

no OEM :) jednak dobrze dobrałem ;)
Honda Accord CG3 2.3 VTEC USDM
lawina
Posty: 97
Rejestracja: 29 kwie 2016 15:17
Auto: Accord Coupe CG3
silnik: 2.3

Re: Honda Accord Coupe 2.3 CG3 USDM by lawina

Post autor: lawina »

Wczoraj i dziś przeprowadziałem tjuning kufra :D Dwa mody, oba mające na celu ułatwić życie. Wczoraj zamontowałem jakże rozpowszechniony na tym forum siłownik meblowy, dzięki czemu klapa sama się otwiera do końca, a dziś... zmodyfikowałem lekko oświetlenie bagażnika ;)
" onclick="window.open(this.href);return false;

Zastosowałem siłownik 80N i w tej chwili jest idealnie, otwiera klapę powolutku, ale boję się, że jak temperatura spadnie to może już nie mieć siły. Najwyżej wtedy wymienię go na 100N. Pozostało mi jedynie przerobić odbojniki, żeby ładnie amortyzowały klapę na koniec i żeby się tak nie odbijała.
Jeśli chodzi o oświetlenie to podkleiłem pod "sufit" bagażnika listwę LED. W ofercie sklepu były taśmy 360, 720, 1080, 1500 i 3000 lm, w kolorach ciepły, neutralny i zimny. Bez wahania wybrałem odcień ciepły bo wiadomo, że w nocy wszystkie lampy świecą na żółto, więc i tak będzie się wydawał mega biały i tak właśnie jest. Jeśli chodzi o moc to wybrałem 720 lm bojąc się jednak, że będzie za ciemno, ale efekt przerósł BARDZO moje oczekiwania. Muszę przyznać, że jest aż za jasno, jednak najsłabsza listwa byłaby najbardziej odpowiednia :D Najważniejsze, że listwa na całej szerokości bagażnika równomiernie go oświetla i wszystko w nim doskonale widać. Listwę oczywiście zasiliłem z lampki bagażnika.
Honda Accord CG3 2.3 VTEC USDM
Awatar użytkownika
Krzysiek15255
Posty: 1003
Rejestracja: 01 lut 2017 21:56
Auto: Accord CG4 1998
silnik: F20B7
Lokalizacja: Krzyżówki (kujawsko-pomorskie)

Re: Honda Accord Coupe 2.3 CG3 USDM by lawina

Post autor: Krzysiek15255 »

Ja tam raczej nie lubię taśm Led które można zobaczyć gołym okiem :d ale najważniejsze że Ty zadowolony. Pamiętaj o nie dodawaniu posta pod postem :)
lawina
Posty: 97
Rejestracja: 29 kwie 2016 15:17
Auto: Accord Coupe CG3
silnik: 2.3

Re: Honda Accord Coupe 2.3 CG3 USDM by lawina

Post autor: lawina »

Krzysiek15255 pisze:Ja tam raczej nie lubię taśm Led które można zobaczyć gołym okiem :d
Ja też nie znoszę kiedy widać ledy albo nawet pojedyncze punkty, które każdy led z listwy oświetla. Więc powiedz mi... widzisz je gdzieś? Musiałbyś kucnąć albo musiałbym Cie zaprosić do bagażnika, żebyś je zobaczył.
Honda Accord CG3 2.3 VTEC USDM
Awatar użytkownika
rexio
Posty: 815
Rejestracja: 16 sie 2014 13:08
Auto: Accord Coupe 02
silnik: J30A1
Lokalizacja: Slask

Re: Honda Accord Coupe 2.3 CG3 USDM by lawina

Post autor: rexio »

Mi sie tam pomysl podoba. Ja u siebie moze kiedys zrobie zabudowe ze skrzynia basowa i wzmakiem plus wlasnie jakies ladne podswietlenie. Myslalem o czerwonym :roll:
lawina
Posty: 97
Rejestracja: 29 kwie 2016 15:17
Auto: Accord Coupe CG3
silnik: 2.3

Re: Honda Accord Coupe 2.3 CG3 USDM by lawina

Post autor: lawina »

Dziś dotarła paczka od Lebowa :)
Obrazek
skórzana kierownica, linka maski, pokrywa filtra powietrza i przełącznik przeciwmgielnego.

Tematem dzisiejszego dnia była kierownica (uwaga dużo zdjęć ;) )

Kierownica już trochę zmęczona...
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Trzeba było coś na to zaradzić ;) najpierw w ruch poszedł papier ścierny, który wygładził wszelkie nierówności
Obrazek
Obrazek

potem zadziałałem zestawem do renowacji skór COLOURLOCK.
Obrazek
- mycie
- odtłuszczanie i przygotowanie powierzchni pod przyjęcie farby
- 3 warstwy farby tonującej
- 3 warstwy utrwalacza

i uzyskałem taki efekt końcowy:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Wyszło całkiem nieźle, szkoda tylko, że blenda dalej cieknie :P Muszę jakieś priorytety ustawić :D
Honda Accord CG3 2.3 VTEC USDM
Awatar użytkownika
Lebow
Posty: 583
Rejestracja: 25 lut 2014 20:59
Auto: QP VI 1999
silnik: 2.0
Lokalizacja: Września--Włodek--43lata

Re: Honda Accord Coupe 2.3 CG3 USDM by lawina

Post autor: Lebow »

Jednym słowem..... bardzoładnie :D
ODPOWIEDZ