Zapraszamy na VI Zlot USAccord - 30.05-02.06.2024 - Koszelówka k/Gąbina.

Jak co roku, z koleżanką i kolegami Adminami mamy zaszczyt zaprosić członków naszego Forum na zlot w miejscowości Koszelówka (gmina Łąck).
Zaczynamy w czwartek 30 maja (Boże Ciało) i bawić się będziemy do niedzieli 2 czerwca w ośrodku Zacisze BIS.
Pokoje, czy jak kto woli pole namiotowe zamawiamy każdy samodzielnie.
Jeśli będą chętni, to na okolicznościowe koszulki zamówienie zrobimy w osobnym poście.
Drodzy forumowicze!
Oddajemy Wam do dyspozycji forum na nowym silniku. Nie wszystko jeszcze może działać poprawnie, więc uzbrójcie się w odrobinę cierpliwości. Wszystkie zauważone błędy lub uwagi do działania forum, zgłaszajcie do Administracji Forum.
Serdecznie zapraszamy do korzystania.
Administracja Forum

tuleje drążka stabilizatora poliuretan czy OEM?

Mechanika, elektryka, naprawy i inne problemy
Awatar użytkownika
b0Ls
Posty: 322
Rejestracja: 10 sty 2018 23:40
Auto: Accord 99
silnik: F20B5

tuleje drążka stabilizatora poliuretan czy OEM?

Post autor: b0Ls »

Siemano,
ostatnimi czasy strasznie mi tłucze drążek stablizatora z tyłu i mam taki dylemat czy lepiej kupić tulejki poliuretanowe na tył i dodatkowo z przodu, czy lepiej wsadzić OEM? Nigdy nie miałem poliuretanu więc nie wiem jak to się sprawuje podczas jazdy no i jakościowo czy to nie pęknie.

https://poliuretany.olkusz.pl/pl/tuleje ... -2szt.html" onclick="window.open(this.href);return false;

https://poliuretany.olkusz.pl/pl/p/Tule ... ./23110665" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
scorpion3m
Posty: 133
Rejestracja: 23 wrz 2012 22:17
Auto: VI CG4 98
silnik: F20B5
Lokalizacja: H3M

Re: tuleje drążka stabilizatora poliuretan czy OEM?

Post autor: scorpion3m »

Są lepsze od ome, mam takie na przedzie, na tył też założę. Weź tylko czerwone, są bardziej miękkie od tych żółtych sportowych. Jeżdżę już chyba że trzy lata na nich.
Awatar użytkownika
Krzysiek15255
Posty: 1003
Rejestracja: 01 lut 2017 21:56
Auto: Accord CG4 1998
silnik: F20B7
Lokalizacja: Krzyżówki (kujawsko-pomorskie)

Re: tuleje drążka stabilizatora poliuretan czy OEM?

Post autor: Krzysiek15255 »

Kolor nie zawsze oznacza twardość. Miałem przez 2 lata całe zawieszenie w Civicu z czerwonych poliuretanów z Olkusza o twardości 75sha (niby odpowiednik twardości oem). Było sztywniej. Poliuretan dotyka zazwyczaj do ruchomych elementów, jeśli chodzi o zawieszenie, co może powodować jakieś odgłosy. Jeśli to nasmarujemy i będziemy czyścić to będzie cicho. Opinie na temat poli z Olkusza są różne. Pękają przez bąbelki powietrza, są słabo spasowane. Lepszą opinię mają poli firmy Strongflex.

O Strongflex się nie wypowiem. Poli Deuter z Olkusza jak kupowałem jakieś 4 lata temu miały bąble, ale żaden mi nie pękł. Średnio pasowały. Smarowałem grafitowym smarem lub towotem i nie trzeszczały. Auto po montażu prowadziło sie jak po szynach.

A takie tuleje staba tylnego mam właśnie z Olkusza czerwone 75sha i nie zauważyłem nic niepokojącego. Także polecam, tylko nie zapomnij tego posmarować dobrze. Pasowały też dobrze.
Awatar użytkownika
b0Ls
Posty: 322
Rejestracja: 10 sty 2018 23:40
Auto: Accord 99
silnik: F20B5

Re: tuleje drążka stabilizatora poliuretan czy OEM?

Post autor: b0Ls »

Dzięki za wyczerpujące odpowiedzi. Szkoda, że strongflex nie mają nic do naszych qp w ofercie. Kiedys będę musiał chyba pomyśleć o tym żeby zakupić wszystkie tuleje od rozwalonego accorda i wysłać do olewu. W każdym razie pozostaje pytanjr jaka średnica idzie z przodu, a jaka z tyłu, bo sprawdzałem serwisówę to nie ma informacji, a na japancars jedynie numer części: http://japancars.ru/HONDA/51306S84A01" onclick="window.open(this.href);return false;

i coś tam może 26.2mm a na Olkuszu 26mm może dlatego średnio pasowały, bo brakowało tych 2mm, albo po prostu się mylę.
Awatar użytkownika
Edi
Moderator
Posty: 1395
Rejestracja: 30 lip 2012 22:53
Auto: Accord 98-02
silnik: 2.0
Lokalizacja: Kraków

Re: tuleje drążka stabilizatora poliuretan czy OEM?

Post autor: Edi »

b0Ls pisze: W każdym razie pozostaje pytanjr jaka średnica idzie z przodu, a jaka z tyłu, bo sprawdzałem serwisówę to nie ma informacji, a na japancars jedynie numer części: http://japancars.ru/HONDA/51306S84A01" onclick="window.open(this.href);return false;

No widzisz .... a my tu mamy ;)


Gumy stabów do CG4 i CG2 są takie :

- guma stabilizatora przód (CG4) : 51306-S84-A01 (26,5mm)
- guma stabilizatora przód (CG2) : 51306-S87- A01 (27,2 mm)
- guma stabilizatora tył (CG4 i CG2) : 52306-S82-A01 (17,0 mm)

viewtopic.php?f=2&t=1214&start=10" onclick="window.open(this.href);return false;

I nawet fotka przedniej poduszki jak to w Haparts nazywają.
viewtopic.php?f=9&t=568&start=310" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
scorpion3m
Posty: 133
Rejestracja: 23 wrz 2012 22:17
Auto: VI CG4 98
silnik: F20B5
Lokalizacja: H3M

Re: tuleje drążka stabilizatora poliuretan czy OEM?

Post autor: scorpion3m »

Ja mam Strongflex na przodzie i jest ok, zadzwoń do nich i pogadaj, bo z tego co pamiętam to pasują od innych modeli hondy, podasz tylko średnicę drążka.
Awatar użytkownika
krisss111
Posty: 1700
Rejestracja: 07 maja 2011 11:59
Auto: CG4 2001r
silnik: f20B7
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki/Szczytno
Kontakt:

Re: tuleje drążka stabilizatora poliuretan czy OEM?

Post autor: krisss111 »

mam żółte z olkusza przód i tył... chyba już ze dwa lata. nie wiem czy twardziej jest, bo na gwincie to w sumie nie czuć różnicy :-D smar był w zestawie.... fakt, że opinie są różne, potrafią też wysyłać niepasujące tuleje które są niby do danej fury. w naszym przypadku musiałem tylko przeciąć (teraz nie pamiętam które) jedne nie nożykiem do tapet a diaksem żeby wytopić nadmiar materiału, bo były za luźne
nieduże naprawy / wymiana hebli, zawieszenie itp
Awatar użytkownika
b0Ls
Posty: 322
Rejestracja: 10 sty 2018 23:40
Auto: Accord 99
silnik: F20B5

Re: tuleje drążka stabilizatora poliuretan czy OEM?

Post autor: b0Ls »

scorpion3m pisze:Ja mam Strongflex na przodzie i jest ok, zadzwoń do nich i pogadaj, bo z tego co pamiętam to pasują od innych modeli hondy, podasz tylko średnicę drążka.
Dzięki napisałem do nich maila z zapytaniem, bo z tym Olkuszem to też nie wiadomo. Opinie jak widać są podzielone. Na Olkuszu mają rozmiarów kiedy bez połówek czyli 26, 27, 28 dlatego trzeba modzić. Na strongflex mają zrobione co do mm.



krisss111 pisze:mam żółte z olkusza przód i tył... chyba już ze dwa lata. nie wiem czy twardziej jest, bo na gwincie to w sumie nie czuć różnicy :-D smar był w zestawie.... fakt, że opinie są różne, potrafią też wysyłać niepasujące tuleje które są niby do danej fury. w naszym przypadku musiałem tylko przeciąć (teraz nie pamiętam które) jedne nie nożykiem do tapet a diaksem żeby wytopić nadmiar materiału, bo były za luźne
Gwintu u siebie nie posiadam, ale autko mam obniżone na sprężynach o parę mm. Chyba zdecyduje się na czerwone 80-85sha
Awatar użytkownika
b0Ls
Posty: 322
Rejestracja: 10 sty 2018 23:40
Auto: Accord 99
silnik: F20B5

Re: tuleje drążka stabilizatora poliuretan czy OEM?

Post autor: b0Ls »

Odpisali mi że strongflexa, że nie mają tulei do naszych accord

"Średnica nie gra żadnej roli w przypadku pasowania tulei stabilizatora do danego modelu. Jest dużo innych tulei ze średnicą 26mm które nie będą pasować."


zastanawiam się czy by te pasowały

https://www.strongflex.eu/pl/epeuevemes ... 07072.html" onclick="window.open(this.href);return false;

https://www.strongflex.eu/pl/ap2-04-09/ ... 06457.html" onclick="window.open(this.href);return false;
ODPOWIEDZ