Zapraszamy na VI Zlot USAccord - 30.05-02.06.2024 - Koszelówka k/Gąbina.

Jak co roku, z koleżanką i kolegami Adminami mamy zaszczyt zaprosić członków naszego Forum na zlot w miejscowości Koszelówka (gmina Łąck).
Zaczynamy w czwartek 30 maja (Boże Ciało) i bawić się będziemy do niedzieli 2 czerwca w ośrodku Zacisze BIS.
Pokoje, czy jak kto woli pole namiotowe zamawiamy każdy samodzielnie.
Jeśli będą chętni, to na okolicznościowe koszulki zamówienie zrobimy w osobnym poście.
Drodzy forumowicze!
Oddajemy Wam do dyspozycji forum na nowym silniku. Nie wszystko jeszcze może działać poprawnie, więc uzbrójcie się w odrobinę cierpliwości. Wszystkie zauważone błędy lub uwagi do działania forum, zgłaszajcie do Administracji Forum.
Serdecznie zapraszamy do korzystania.
Administracja Forum

Accord CG4 - Maxel

Pokaż nam swojego USDM Accorda 6gen!
Awatar użytkownika
matysziom
Posty: 1156
Rejestracja: 15 sie 2011 21:32
Auto: Accord CG4
silnik: F20B7

Re: Accord CG4 - Maxel

Post autor: matysziom »

tylko ze za ten "przycisk" tez swoje trzeba zabulic
Awatar użytkownika
Camel
Posty: 277
Rejestracja: 26 cze 2013 21:18
Auto: Accord Coupe CG4
silnik: 2.0
Lokalizacja: Wrocław

Re: Accord CG4 - Maxel

Post autor: Camel »

matysziom pisze:tylko ze za ten "przycisk" tez swoje trzeba zabulic
zabulic to jedno w zime problem bo przymarza woda której cięzko sie pozbyć z układu
po drugie na poduchach łatwo wylecieć z zakretu fura nie jest stabilna w prowadzeniu spory minus
Awatar użytkownika
cisek33
Posty: 366
Rejestracja: 21 mar 2014 17:30
Auto: Accord Coupe
silnik: J30A1
Lokalizacja: Rawicz/Góra

Re: Accord CG4 - Maxel

Post autor: cisek33 »

Camel pisze:
matysziom pisze:tylko ze za ten "przycisk" tez swoje trzeba zabulic
zabulic to jedno w zime problem bo przymarza woda której cięzko sie pozbyć z układu
po drugie na poduchach łatwo wylecieć z zakretu fura nie jest stabilna w prowadzeniu spory minus
gwint kosztuje koło 3tys zł, śmiem twierdzić ,że w tej kasie zrobię AR ;) w sumie najdroższe są same okucia,ale za 1200zł już da się takowe "kupić" (w sumie tylko ich mi brakuje :roll: ) na upartego sam bym sobie takie wytoczył :D

wszystko ma swoje plusy i minusy, są odwadniacze ,są korki spustowe butli, zawsze na zime można założyć normalny zawias :D
ludzie jeżdżą na poduszkach i żyją jakoś :mrgreen: w gwincie mi nie pasuje tylko to ,że trzeba się namęczyć i sporo czasu poświęcić ,żeby zmienić prześwit :o przed progiem zwalniającym mam kręcić gwintem? :lol: nie sądzę ;)
Ciche auta zabijają dzieci
Obrazek
olej bierze?A co ma kurna dawać? :P
Awatar użytkownika
maxel
Posty: 1085
Rejestracja: 23 lut 2012 14:49
Auto: CG4
silnik: F20B5
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Accord CG4 - Maxel

Post autor: maxel »

Nie trzeba kręcić gwintem przed progiem, wystarczy go przejechać bokiem :mrgreen:
Awatar użytkownika
cisek33
Posty: 366
Rejestracja: 21 mar 2014 17:30
Auto: Accord Coupe
silnik: J30A1
Lokalizacja: Rawicz/Góra

Re: Accord CG4 - Maxel

Post autor: cisek33 »

maxel pisze:Nie trzeba kręcić gwintem przed progiem, wystarczy go przejechać bokiem :mrgreen:
ale bokiem już nie wjadę do garażu, na plac do firmy i w wiele innych miejsc do których muszę często szybko dojechać :mrgreen: dobra każdy ma swoje zdanie i woli co innego tak jak z kobietami :D kończymy spam
Ciche auta zabijają dzieci
Obrazek
olej bierze?A co ma kurna dawać? :P
Awatar użytkownika
maxel
Posty: 1085
Rejestracja: 23 lut 2012 14:49
Auto: CG4
silnik: F20B5
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Accord CG4 - Maxel

Post autor: maxel »

takie tam foto z niedzielnego zlotu DKG w Bydgoszczy ;)

Obrazek
Awatar użytkownika
cisek33
Posty: 366
Rejestracja: 21 mar 2014 17:30
Auto: Accord Coupe
silnik: J30A1
Lokalizacja: Rawicz/Góra

Re: Accord CG4 - Maxel

Post autor: cisek33 »

prosi się o jakieś dystanse ;) i ta "krzywa dokładka" mi jakos nie pasuje :roll:
poza tym jest gites :D
Ciche auta zabijają dzieci
Obrazek
olej bierze?A co ma kurna dawać? :P
Awatar użytkownika
maxel
Posty: 1085
Rejestracja: 23 lut 2012 14:49
Auto: CG4
silnik: F20B5
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Accord CG4 - Maxel

Post autor: maxel »

Dystanse będą, tak chyba z 25mm byłoby ok
Awatar użytkownika
Bonio
Posty: 925
Rejestracja: 05 lip 2011 12:20
Auto: CG2
silnik: 3.0v6
Lokalizacja: Grajewo

Re: Accord CG4 - Maxel

Post autor: Bonio »

dasz dystanse i się taczka zrobi :D
ogólnie jest ok!
Awatar użytkownika
maxel
Posty: 1085
Rejestracja: 23 lut 2012 14:49
Auto: CG4
silnik: F20B5
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Accord CG4 - Maxel

Post autor: maxel »

Tutaj można obejrzeć trochę foteczek jak aktualnie wygląda:
https://www.facebook.com/needfordrivepl?ref=hl

Na tył wpadł dystans 25mm, szpilki 72mm

Edit 14.09.2015

Accord ma się dobrze choć trochę płata mi figle, na szczęście wkońcu dochodzę z nim do ładu,
w ostatnim czasie wymienione
-wkłady amortyzatorów tył ISC
-przewody zapłonowe
-kopułka blueprint made in japan
-palec blueprint made in japan
-oring osi wałka aparatu zapłonowego aso honda oem
-termostat Tama made in japan

obecnie mam problem bo gaz leci mi w kolektor przez co wariuje mi silnik przy odpalaniu po dłuższym postoju, nieszczelny reduktor, trzeba będzie zregenerować, jestem umówiony już na przyszły tydzień + regulacja

oprócz tego w tym tygodniu chcę jeszcze zaworki wyregulować, pomalować pokrywę zaworów,dać nową uszczelkę pod nią i myślę że na razie do czasu przeglądu będę mieć spokój z autem.

Termostat wymieniłem bo płyn chłodniczy uciekał mi przez wyrównawczy, wymieniłem korek od chłodnicy bo miałem tani zamiennik i też nie pomogło, natomiast wymiana termostatu załatwiła sprawę. Najgorsze że znowu teraz przy regeneracji reduktora czeka mnie spuszczanie płynu chłodniczego...już mam dość tego :x

Pozostało mi wyeliminować stuki puki z przodu, ale to i tak teraz dużo nie jeżdżę to zostawię to na październik, bo teraz we wrześniu oc mi przyszło do płacenia, do tego jeszcze ten reduktor to już trochę za dużo na raz :) a w październiku przegląd to niech mi zdiagnozuje co mam do wymiany, oby to były rzeczy typu końcówki drążka a nic poważniejszego

EDIT 29.10.2015

Stuki z przodu wyeliminowane, wpadły na przód nowe łączniki stabilizatorów Lemfordera i cisza idealna w całym zawieszeniu, odrazu się miło jeździ, nawet pomimo gwintu i opon 215/35/18 :D Oprócz tego jeszcze wpadł nowy olej, konkretnie Motul X-Clean 8100 FE 5w30 + filtr oleju Knecht. Ciekawe czy uda mi się zimę bezawaryjnie przelatać-oby, bo już mam dość wymiany ciągle czegoś w każdym miesiącu użytkowania... :lol:

EDIT 15.03.2015

Jako, że już sezon lato praktycznie można rozpocząć to czas było znowu wprowadzić kilka sezonowych zmian :D

Na początek mała rzecz na którą polowałem już dłuuugo:

Obrazek

Blenda w stanie dobrym, w jednym miejscu małe pęknięcie, ale i tak jest lepsza od tej co miałem, koszt-100zł z przesyłką ;)
Trochę było zabawy z poprzeciąganiem kabli,lutowaniem itp żeby to wszystko było tak jak powinno być ale warto bo efekt jest dla mnie oszałamiający! :D

Obrazek

No i jak lato to lato, trzeba było przejść z brzydkiego kaczątka na coś cywilizowanego:
Obrazek
Obrazek Obrazek

A tu kilka fotek z ostatnich sesji:
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
ODPOWIEDZ