Zapraszamy na VI Zlot USAccord - 30.05-02.06.2024 - Koszelówka k/Gąbina.

Jak co roku, z koleżanką i kolegami Adminami mamy zaszczyt zaprosić członków naszego Forum na zlot w miejscowości Koszelówka (gmina Łąck).
Zaczynamy w czwartek 30 maja (Boże Ciało) i bawić się będziemy do niedzieli 2 czerwca w ośrodku Zacisze BIS.
Pokoje, czy jak kto woli pole namiotowe zamawiamy każdy samodzielnie.
Jeśli będą chętni, to na okolicznościowe koszulki zamówienie zrobimy w osobnym poście.
Drodzy forumowicze!
Oddajemy Wam do dyspozycji forum na nowym silniku. Nie wszystko jeszcze może działać poprawnie, więc uzbrójcie się w odrobinę cierpliwości. Wszystkie zauważone błędy lub uwagi do działania forum, zgłaszajcie do Administracji Forum.
Serdecznie zapraszamy do korzystania.
Administracja Forum

Stuki z tyłu

Mechanika, elektryka, naprawy i inne problemy
Awatar użytkownika
ejec
Posty: 574
Rejestracja: 10 paź 2010 14:54
Auto: Accord 99
silnik: f20b5
Lokalizacja: RSL

Stuki z tyłu

Post autor: ejec »

Pytanie bo słyszałem że u niektórych też to występuje a może ktoś znalazł przyczynę. Przy obniżeniu na gwincie stuka z prawego tylnego koła. Stamtąd idzie takie głuche puknięcie. Nawet na małych dziurach to słychać. Nawciskałem pianek do połowy rzeczy w bagażniku bo było podejrzenie że to tak jakby coś z bagażnika ale dalej jest. Łączniki staba wymienione. Byłem na szarpakach i podobno nie ma żadnego luzu. A teraz najlepsza wskazówka. Jak auto stoi na słońcu i się nagrzeje to jest cisza. Czy guma na stabie może stukać? Oglądałem ją i nie wygląda na taką żeby robiła stuk. Niestety nie wymieniałem ich bo dostałem w przesyłce za małe :/ Jakieś wskazówki co zobaczyć bo chyba zacznę od odczepienia staba i jazdy bez niego bo już powoli nie wyrabiam ;) Co z tyłu może jeszcze robić taki stuk?
Awatar użytkownika
rychu94
Posty: 215
Rejestracja: 31 maja 2011 00:08
Auto: Accord 98-02
silnik: 2.3
Lokalizacja: EWE

Re: Stuki z tyłu

Post autor: rychu94 »

wejdz pod auto i poruszaj bakiem,ja całe zawieszenie z tyłu przećwiczyłem łączniki i gumy na stabie wymieniłem,mcpersony podmieniłem,wszystkie łączniki wyciągałem i sprawdzałem i nadal stuki:wywaliłem wszystko z bagażnika i nawet w bagażniku jeździłem i nic,już miałem całe sanki odkręcać aż ruszyłem bakiem a tu taki zgrzyt/stukot,popsikałem wd40 i narazie ulga nie stuka.może u ciebie to samo sprubuj :idea:
były HONDY/SUBARYNY/LEXUS a jest KIZASHI
Awatar użytkownika
ejec
Posty: 574
Rejestracja: 10 paź 2010 14:54
Auto: Accord 99
silnik: f20b5
Lokalizacja: RSL

Re: Stuki z tyłu

Post autor: ejec »

Oooo trzeba sprawdzić i o taką odpowiedź mi chodziło :) Oby to był bak :D
Awatar użytkownika
Trojan
Loża szyderców
Posty: 2407
Rejestracja: 05 maja 2011 14:00
Auto: S3
silnik: 1.8T APY
Lokalizacja: Wawa

Re: Stuki z tyłu

Post autor: Trojan »

Ten sam problem u mnie powstał po wymianie górnych mocowań amorków z tyłu. Prawy wymieniałem już ze 3 razy :x i to nie to,łączniki staba wymienione ,gumy na stabilizatorze też i ciągle coś tam puka,popukuje.Tak jak ejec zaliczylem różne stacje diagnostyczne ,różnych mechaników i nikt nic nie zrobił,zawieszenie z tyłu całe rokręciłem z mechanikiem i nic :|
Awatar użytkownika
kbl100
Posty: 981
Rejestracja: 14 lis 2011 22:33
Auto: Accord cg4
silnik: h22a
Lokalizacja: Bielefeld

Re: Stuki z tyłu

Post autor: kbl100 »

widocznie tak ma sobie stukać ;) pewnie jeździcie na rezerwie i pływak stuka w zbiorniku hehe
Awatar użytkownika
ejec
Posty: 574
Rejestracja: 10 paź 2010 14:54
Auto: Accord 99
silnik: f20b5
Lokalizacja: RSL

Re: Stuki z tyłu

Post autor: ejec »

Ja nie moge :/ lipa straszna. Jak mam teraz twardo i profil 40 i stuka strasznie glosno. Wiadomo mozna puscic glosniej muzyke ale ile można. Generalnie szukam po forach i to jest jakieś fatum ;) już dzisiaj myślałem że znalazłem problem bo miałem luźną linkę ręcznego no ale to niestety nie będzie takie łatwe :/
Awatar użytkownika
Trojan
Loża szyderców
Posty: 2407
Rejestracja: 05 maja 2011 14:00
Auto: S3
silnik: 1.8T APY
Lokalizacja: Wawa

Re: Stuki z tyłu

Post autor: Trojan »

Ja u siebie też przetrzepałem auto od spodu ,wydechy i inne wiszące po spodem pierdoły ale nic to nie dało wszystko 'sztywno' i na swoim miejscu. U mnie słychać ewidentnie stukot z okolicy prawego amorka ,czasami mam wrażenie jakby sprężyna luźno latała,również jak np.powoli zjeżdżam z krawężnika słychać jakby puknięcie 'naprężonej sprężyny' z takim jakby rezonansem. :| Ale kolumna była już wyciągana kilka razy i wszystko złożone jest do kupy poprawnie. Witki opadają normalnie.
Awatar użytkownika
ejec
Posty: 574
Rejestracja: 10 paź 2010 14:54
Auto: Accord 99
silnik: f20b5
Lokalizacja: RSL

Re: Stuki z tyłu

Post autor: ejec »

No ja muszę zobaczyc mocowanie górne amortyzatora ale wyglądało ok. Podobno to wypada często. No ale u mnie jest gwint i będzie gorzej dobrać gumę ;) jeszcze mam opcję że tuleja na dole amora u mnie może ma luz i ta śruba stuka co przez nia przechodzi. Hmm
Awatar użytkownika
Trojan
Loża szyderców
Posty: 2407
Rejestracja: 05 maja 2011 14:00
Auto: S3
silnik: 1.8T APY
Lokalizacja: Wawa

Re: Stuki z tyłu

Post autor: Trojan »

Jak ewidentnie tam nie tłucze na górze to bym nie ruszał, u mnie było dobrze a po wymianie się zaczęło(szukałem innego stuku w zawieszeniu) :x części KYB wsadzałem,niestety oryginały wywaliłem z miejsca.Może uda się gdzieś z jakiegoś QP uszkodzonego kupić licząc,że będą jeszcze OEM tam siedziały i sprawdzę ponownie,może jest jakaś minimalna różnica w tych gumach.(tylko dlaczego z drugiej strony jest cisza :? )
Awatar użytkownika
ejec
Posty: 574
Rejestracja: 10 paź 2010 14:54
Auto: Accord 99
silnik: f20b5
Lokalizacja: RSL

Re: Stuki z tyłu

Post autor: ejec »

Bo prawa strona jest narażona bardziej na dziury ;)
ODPOWIEDZ