Zapraszamy na VI Zlot USAccord - 30.05-02.06.2024 - Koszelówka k/Gąbina.

Jak co roku, z koleżanką i kolegami Adminami mamy zaszczyt zaprosić członków naszego Forum na zlot w miejscowości Koszelówka (gmina Łąck).
Zaczynamy w czwartek 30 maja (Boże Ciało) i bawić się będziemy do niedzieli 2 czerwca w ośrodku Zacisze BIS.
Pokoje, czy jak kto woli pole namiotowe zamawiamy każdy samodzielnie.
Jeśli będą chętni, to na okolicznościowe koszulki zamówienie zrobimy w osobnym poście.
Drodzy forumowicze!
Oddajemy Wam do dyspozycji forum na nowym silniku. Nie wszystko jeszcze może działać poprawnie, więc uzbrójcie się w odrobinę cierpliwości. Wszystkie zauważone błędy lub uwagi do działania forum, zgłaszajcie do Administracji Forum.
Serdecznie zapraszamy do korzystania.
Administracja Forum

Starsowy akordeon

Pokaż nam swojego USDM Accorda 6gen!
Awatar użytkownika
stars
Administrator
Posty: 365
Rejestracja: 10 kwie 2009 09:02
Auto: Accord 98-02
silnik: J30A1
Lokalizacja: 3miasto

Re: Starsowy akordeon

Post autor: stars »

misio40 pisze: eee, da radę inaczej, służę pomocą :
http://www.handa-accessories.com/accord ... fl2dv6.pdf
lub do rocznika 2000 :
http://www.handa-accessories.com/accord ... ts2DV6.pdf
Uojesu ile zachodu, no i partsy tylko pewnie w aso :(
Awatar użytkownika
robby
Posty: 92
Rejestracja: 13 paź 2010 14:54
Auto: CG2
silnik: 3.0
Lokalizacja: the Hague / NL

Re: Starsowy akordeon

Post autor: robby »

super wyglada na tych felach,ja swoje tez tak chce przypicowac z polerowanymi randami i jak sie zrobi to za dublera starsa moge robic,he he
a przeciwmgielnych bym niewstawial ,opuscic rejestracje zaszpachlowac otwory, biale kierunki i jest bajka

pozdrawiam
Don"t drive faster than your angel can fly !
Awatar użytkownika
figo
Posty: 1766
Rejestracja: 18 cze 2010 09:55
Auto: CG4
silnik: F20B5
Lokalizacja: Rdm

Re: Starsowy akordeon

Post autor: figo »

stars pisze:
misio40 pisze: eee, da radę inaczej, służę pomocą :
http://www.handa-accessories.com/accord ... fl2dv6.pdf
lub do rocznika 2000 :
http://www.handa-accessories.com/accord ... ts2DV6.pdf
Uojesu ile zachodu, no i partsy tylko pewnie w aso :(
Też na takie poluję, można by się w kilka osób spiknąć to taniej przesyłka z usa wyjdzie. Na ebay jest tego trochę.
HR
Awatar użytkownika
misio40
Posty: 886
Rejestracja: 02 gru 2009 11:00
Auto: Accord 2002 r.
silnik: V6 3.0 vtec
Lokalizacja: Warszawa

Re: Starsowy akordeon

Post autor: misio40 »

Uuuu a co się stało z ASB ?
raz honda - zawsze honda
Awatar użytkownika
stars
Administrator
Posty: 365
Rejestracja: 10 kwie 2009 09:02
Auto: Accord 98-02
silnik: J30A1
Lokalizacja: 3miasto

Re: Starsowy akordeon

Post autor: stars »

O tym, że mi ASB szwankuje już kilka razy wspominałem, byłem nawet już z tym rok temu u speca od ASB ale wtedy mówił by tego nie ruszać jeszcze. Biegi u mnie nie przełączały się zbyt gładko. Następowało szarpnięcie przy zmianie niższy -> wyższy na zasadzie przeciągnięcie obrotów i szarpnięcie. Ostatnio stało się to bardzo upierdliwe bo szarpało mocno i zaczęło mi to już przeszkadzać więc ostawiłem do naszego lokalnego znawcy ASB.

Wstępna diagnoza to zawór regulacji ciśnienia - powoduje, że bieg nie jest załączany w dobrym momencie - delikatnie za późno, a skoro nie wpada we właściwe obroty to szarpie.

Moja niunia siedzi już tam cały tydzień, sprowadzane są kolejne części, zobaczymy, mechanik spoko, bo zamawia wszystko na swój koszt by nie było sytuacji, że będzie mi pół skrzyni wymieni i nie znajdzie problemu. Czekam, jak będę coś wiedział napiszę.
Awatar użytkownika
stars
Administrator
Posty: 365
Rejestracja: 10 kwie 2009 09:02
Auto: Accord 98-02
silnik: J30A1
Lokalizacja: 3miasto

Re: Starsowy akordeon

Post autor: stars »

Mały update stanu skrzynki. Zawór okazał się jednak sprawny. w związku z tym bez rozebrania skrzyni się nie obejdzie. Koszt rośnie do min. 2200 pln. Po rozebraniu skrzynki na pierwszy ogień pójdzie filtr, który jest ponoć elementem zamkniętym - zobaczą czy zgromadziły się w nim jakieś śmieci, a jeśli są to jakiego pochodzenia. Zobaczą też stan wszystkie pozostałych elementów wykonawczych. Czekamy dalej.

Tak pozatym to bujam się chwilowo sadzomiotaczem audi 2.5 v6 na multitroniku. Coś co mnie przyprawia o osłupienie, to to że poziom paliwa w baku od prawie 2 tygodni się nie zmienia położenia - trochę to wprawia mnie w osłupienie, przyzwyczajony jestem do innego apetytu na wachę ;)
Awatar użytkownika
misio40
Posty: 886
Rejestracja: 02 gru 2009 11:00
Auto: Accord 2002 r.
silnik: V6 3.0 vtec
Lokalizacja: Warszawa

Re: Starsowy akordeon

Post autor: misio40 »

stars pisze: Koszt rośnie do min. 2200 pln.
Uuuu, to zaczyna boleć :| A ile miałeś przelatane kilometrów ?
Jak będziesz miał okazję popatrzeć na wyjętą skrzynię, to zorientuj się jak wygląda ten wewnętrzny filtr.
raz honda - zawsze honda
Awatar użytkownika
stars
Administrator
Posty: 365
Rejestracja: 10 kwie 2009 09:02
Auto: Accord 98-02
silnik: J30A1
Lokalizacja: 3miasto

Re: Starsowy akordeon

Post autor: stars »

Koszt w chwili obecnej to 2800 pln. Niestety fotek nie udało mi się zrobić. Mieliśmy niezłe problemy komunikacyjne, a mechanik urzęduje na wioskach więc odpuściłem. Może ten filtr uda mi się przynajmniej dostać. A więc rozłożyli skrzynkę na części pierwsze. Uszkodzenie było dosyć nietypowe - dotyczyło 3 biegu. Z tego co zrozumiałem pękło zabezpieczenie wałka 3 biegu przez co zespoły sprzęgieł się posypały. Zanieczyszczenia z nich zapchały filtr, przez co nie było nieodpowiedniego ciśnienia oleju by szybko i sprawnie zmieniać biegi. Przy okazji z uwagi na zużycie tarczek pozostałych biegów zostaną one wymienione, by nie trzeba było za kilka miesięcy zaglądać do skrzyni od nowa.

Najechane mam jakieś 160kkm. Po naprawie skrzynka będzie jak nowa i pojeździ długo.

Zrobię update jak będę miał więcej szczegółów.
Awatar użytkownika
misio40
Posty: 886
Rejestracja: 02 gru 2009 11:00
Auto: Accord 2002 r.
silnik: V6 3.0 vtec
Lokalizacja: Warszawa

Re: Starsowy akordeon

Post autor: misio40 »

Jak byś miał trudności z częściami do skrzyni to tu jest jakiś wybór - http://midparts.com.pl/pl/c/HONDA/140" onclick="window.open(this.href);return false;
raz honda - zawsze honda
Awatar użytkownika
stars
Administrator
Posty: 365
Rejestracja: 10 kwie 2009 09:02
Auto: Accord 98-02
silnik: J30A1
Lokalizacja: 3miasto

Re: Starsowy akordeon

Post autor: stars »

Dzięki za linka, ciekawy sklep, problemów z częściami nie ma, jutro odbieram auto.
Zablokowany