Zapraszamy na VI Zlot USAccord - 30.05-02.06.2024 - Koszelówka k/Gąbina.

Jak co roku, z koleżanką i kolegami Adminami mamy zaszczyt zaprosić członków naszego Forum na zlot w miejscowości Koszelówka (gmina Łąck).
Zaczynamy w czwartek 30 maja (Boże Ciało) i bawić się będziemy do niedzieli 2 czerwca w ośrodku Zacisze BIS.
Pokoje, czy jak kto woli pole namiotowe zamawiamy każdy samodzielnie.
Jeśli będą chętni, to na okolicznościowe koszulki zamówienie zrobimy w osobnym poście.
Drodzy forumowicze!
Oddajemy Wam do dyspozycji forum na nowym silniku. Nie wszystko jeszcze może działać poprawnie, więc uzbrójcie się w odrobinę cierpliwości. Wszystkie zauważone błędy lub uwagi do działania forum, zgłaszajcie do Administracji Forum.
Serdecznie zapraszamy do korzystania.
Administracja Forum

Tarcze hamulcowe

Mechanika, elektryka, naprawy i inne problemy
Awatar użytkownika
Blazej007
Posty: 23
Rejestracja: 16 sty 2017 23:41
Auto: Accord Coupe 98-02
silnik: 3.0 V6
Lokalizacja: 3miasto

Re: Tarcze hamulcowe

Post autor: Blazej007 »

Panowie konkretne pytanie gdzie kupujecie tarcze (do 3.0 na 5 szpilek) bo chcę kupić w końcu coś porządnego. Ostatnio montowałem https://4cars.pl/szcz/ADH24364/blue-pri ... 0/2000.php" onclick="window.open(this.href);return false; ale one są max na rok i potem biją niemiłosiernie. Ktoś może rzucił się na oryginały?
Awatar użytkownika
wysio
Posty: 776
Rejestracja: 29 lis 2014 09:22
Auto: Accord Coupe 99
silnik: V6 3l
Lokalizacja: Otwock

Re: Tarcze hamulcowe

Post autor: wysio »

Zamiast rzucać się na oryginały do CG2, lepiej poszukać na rynku wtórnym kpl - zacisk + jarzmo pod tarcze 300mm z VII lub VIII gen, z którymi nie ma już problemów z dostępnością. Sam będę robił taki zabieg. Miałem zakładać heble od ATS 320mm, ale trochę zaspałem i ktoś mnie ubiegł. A oferta była bardzo dobra - zaciski, jarzma, klocki i tarcze w świetnym stanie i wszystko za 800 zł.
Ps. Znalazłem gościa z pod Warszawy, który handluje zaciskami. Ma za grosze komplet zacisków na przód i tył od Accorda Tourera VII. Przód pod tarcze 300mm, tył 282mm. Przód wiem, że pasuje, a tył? Nie mam pewności przez mechanizm hamulca ręcznego....
michfra88
Posty: 24
Rejestracja: 12 kwie 2016 20:40
Auto: Accord vi
silnik: 2.0

Re: Tarcze hamulcowe

Post autor: michfra88 »

Panowie czy orientujecie się gdzie dostanę tarcze Blue Printa na przód o grubości 28mm? Wiem, że nie są najlepszej jakości ale auto ciągle potrzebne do jazdy i nie ma czasu na swap hamulców na większe
Było:
Civic VI Coupe
Accord VI Sedan
Jest:
Accord Coupe CG4
Awatar użytkownika
wysio
Posty: 776
Rejestracja: 29 lis 2014 09:22
Auto: Accord Coupe 99
silnik: V6 3l
Lokalizacja: Otwock

Re: Tarcze hamulcowe

Post autor: wysio »

Jeśli masz telefon z androidem, to jest taka fajna aplikacja AutoDoc. Tak masz pełno gratów i są też te tarcze. A poza tym ktoś nie tak dawno sprzedawał komplet u nas na forum. Trochę przespałeś...
Hubert
Posty: 70
Rejestracja: 28 paź 2017 00:28
Auto: Accord coupe 98-02
silnik: 3.0

Re: Tarcze hamulcowe

Post autor: Hubert »

Cześć, zakładał może ktoś tarcze EBC TURBO GROOVE, w preludzie sprawują mi się idealnie a w coupe V-6 ?
Awatar użytkownika
QuicksilveR
Administrator
Posty: 2098
Rejestracja: 17 cze 2010 12:31
Auto: Honda Accord Coupe
silnik: 3.0 V6
Lokalizacja: Pruszków WPR

Re: Tarcze hamulcowe

Post autor: QuicksilveR »

Pewnie też będą... jeśli mają 28 mm grubości. Jeśli są cieńsze, to szkoda kasy, bo się pogną.
Honda Accord Coupe 2.0 (CG4) 1998 [rozbita, sprzedana]
Honda Accord Coupe 3.0 V6 (CG2) 2001 [sprzedana]
Honda Accord Coupe 3.0 V6 (CG2) 1999 [była, ale się spaliła/sprzedana]
Honda Accord Coupe 3.0 V6 (CG2) 2001
Hubert
Posty: 70
Rejestracja: 28 paź 2017 00:28
Auto: Accord coupe 98-02
silnik: 3.0

Re: Tarcze hamulcowe

Post autor: Hubert »

QuicksilveR pisze:Pewnie też będą... jeśli mają 28 mm grubości. Jeśli są cieńsze, to szkoda kasy, bo się pogną.
Mają 28mm, tylko kosztują za kpl 670, a może ktoś coś powiedzieć o DBA Street Standard (połowa mniej) - jak to jest naprawdę z tym gięciem tarcz ?
W preludzie 3 swap przednich hamulców na większe to obowiązek a tutaj, wystarczy dobrej jakości seria ?
Awatar użytkownika
QuicksilveR
Administrator
Posty: 2098
Rejestracja: 17 cze 2010 12:31
Auto: Honda Accord Coupe
silnik: 3.0 V6
Lokalizacja: Pruszków WPR

Re: Tarcze hamulcowe

Post autor: QuicksilveR »

W 2.0 282 mm spokojnie wystarczają przy tej grubości. W 3.0, cięższym o ok. 150 kg, to już takie oczywiste nie jest.
Ja robię swapa na 320 mm, ale sądzę, że 300 mm też da radę. Plusem swapa jest większy wybór tarcz.
Honda Accord Coupe 2.0 (CG4) 1998 [rozbita, sprzedana]
Honda Accord Coupe 3.0 V6 (CG2) 2001 [sprzedana]
Honda Accord Coupe 3.0 V6 (CG2) 1999 [była, ale się spaliła/sprzedana]
Honda Accord Coupe 3.0 V6 (CG2) 2001
Awatar użytkownika
Piter
Posty: 398
Rejestracja: 10 wrz 2014 12:49
Auto: CG4 i BA2
silnik: F20B7, B20A1
Lokalizacja: Warszawa

Re: Tarcze hamulcowe

Post autor: Piter »

QuicksilveR pisze:W 2.0 282 mm spokojnie wystarczają przy tej grubości. W 3.0, cięższym o ok. 150 kg, to już takie oczywiste nie jest.
Pomimo różnicy masy trochę bym się nie zgodził, ponieważ w 2.0 też tarcze średnio dają radę. Albo inaczej - bardzo ciężko jest o tarcze 282/28 do CG4, które sie nie pogną. Miałem takie, kiedy kupiłem auto - faktycznie hamowało to fajnie nawet z prędkości autostradowych, ale niestety też się poddały. Zamontowany zamiennik nie ma 15 tysięcy i też jest zwichrowany w "japońskie osiem" - każde hamowanie z 100+ km/h = bicie kierownicy. Generalnie jak dla mnie dramat i swap na większy hebel na pewno by pomógł - choćby w ten sposób, że przy okazji byłby znacznie lepszy wybór zamienników.
Awatar użytkownika
demon1207
Posty: 24
Rejestracja: 25 maja 2016 00:52
Auto: CivicEJ9polift
silnik: 1.4IS
Lokalizacja: Medyka

Re: Tarcze hamulcowe

Post autor: demon1207 »

Cześć, czy zakładał ktoś tarcze hamulcowe, klocki od firmy A.B.S na przód i tył do naszych CG4? Tak się zastanawiam czy je kupować bo z tego co widzę to na przód tarcze mają grubość 28mm, czyli taka jaka powinna być i waham się między tą firmą a BLUE PRINT. Ktoś coś poleca? https://www.czesciauto24.pl/abs/7710433" onclick="window.open(this.href);return false;
Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz z wzajemnością.
ODPOWIEDZ