Zapraszamy na VI Zlot USAccord - 30.05-02.06.2024 - Koszelówka k/Gąbina.

Jak co roku, z koleżanką i kolegami Adminami mamy zaszczyt zaprosić członków naszego Forum na zlot w miejscowości Koszelówka (gmina Łąck).
Zaczynamy w czwartek 30 maja (Boże Ciało) i bawić się będziemy do niedzieli 2 czerwca w ośrodku Zacisze BIS.
Pokoje, czy jak kto woli pole namiotowe zamawiamy każdy samodzielnie.
Jeśli będą chętni, to na okolicznościowe koszulki zamówienie zrobimy w osobnym poście.
Drodzy forumowicze!
Oddajemy Wam do dyspozycji forum na nowym silniku. Nie wszystko jeszcze może działać poprawnie, więc uzbrójcie się w odrobinę cierpliwości. Wszystkie zauważone błędy lub uwagi do działania forum, zgłaszajcie do Administracji Forum.
Serdecznie zapraszamy do korzystania.
Administracja Forum

Klocki Jurid - ktoś ma, używa?

Mechanika, elektryka, naprawy i inne problemy
Awatar użytkownika
stars
Administrator
Posty: 365
Rejestracja: 10 kwie 2009 09:02
Auto: Accord 98-02
silnik: J30A1
Lokalizacja: 3miasto

Klocki Jurid - ktoś ma, używa?

Post autor: stars »

Miesiąc temu jakoś zmieniłem klocki przód na Juridy, mój mechanik zachwalał. Ja po jakimś czasie jestem trochę zniesmaczony: hamulce miekke, hamowanie gorsze, szczególnie jak się je rozgrzeje to jakoś gorzej hamuje, pozatym strasznie się sypią - przednie felgi mam czarne następnego dnia po myciu auta.

Poczytałem na necie, że Juridy mają dobrą opinię ale są różne serie. Nie wiem też jakie miałem wcześniej bo to dopiero pierwsza moja wymiana, wiec nie wiem jakie poszły przy wymianie do kosza. Jakieś opinie o Juridach?
Awatar użytkownika
Robertos
Posty: 169
Rejestracja: 24 mar 2010 11:35
Auto: Coupe F20B7
silnik: 2.0
Lokalizacja: Białystok

Re: Klocki Jurid - ktoś ma, używa?

Post autor: Robertos »

U mnie z kolei piszczą niemiłosiernie i brudzą felgi tak jak u ciebie, w Polsce mechanik założył mi brązowe , nie znam nazwy ale z tego co mi mówił inny mechanik to te brązowe są do dupy,po prostu są strasznie twarde co się objawia całą symfonią przy hamowaniu:D, przy mocniejszym przyciśnięciu na pedał symfonia na jakiś czas ustaje. Mam jeszcze jedno pytanie od jakiegoś czasu przy cofaniu i tylko przy cofaniu ,jak już się zatrzymuje słychać taki głuchy puk w przednim kole od strony pasażera ..tak mi się wydaje , cofam powoli zatrzymuje się i PUK ,wydaje mi się ze to klocek może się przesuwa ????, akurat z tej prawej strony najmocniej mi piszczy przy hamowaniu ....
Awatar użytkownika
misio40
Posty: 886
Rejestracja: 02 gru 2009 11:00
Auto: Accord 2002 r.
silnik: V6 3.0 vtec
Lokalizacja: Warszawa

Re: Klocki Jurid - ktoś ma, używa?

Post autor: misio40 »

Z tego co się zorientowałem, Jurid jest właśnie "miękkim" klockiem, dużo pyli i parę osób na różnych forach narzekało na szybkie zużycie, nawet 10 tys. km i konieczna wymiana. Plus - nie ściera szybko tarcza.
A będę wymieniał na wiosnę tarcze i klocki z przodu i tak rozglądam się w temacie. Niestety, na forach tyle opini, ilu użytkowników.
Np. tarcze brembo niektórzy chwalą, inni polecają tylko wrogom :lol:
raz honda - zawsze honda
Awatar użytkownika
stars
Administrator
Posty: 365
Rejestracja: 10 kwie 2009 09:02
Auto: Accord 98-02
silnik: J30A1
Lokalizacja: 3miasto

Re: Klocki Jurid - ktoś ma, używa?

Post autor: stars »

Z każdą marką jest tak, że robi produkty Econo i Premium, także nie można oceniać całej marki - tak jak Bilstein ma różne serie jedne jako OEMy a inne do sprzętów wyczynowych. Mój mechanik mówił mi, że chwali Juridy i te które mi założył to ta wyższa półka, nie wiem czy to prawda, ale u mnie jest tragedia, klocki miękkie, brudzące potwornie moje chromy, ale co do samego hamowania nie mam zastrzeżeń (EDIT: choć teraz widzę, że wcześniej pisałem, że jest gorzej, może się przyzwyczaiłem).
Awatar użytkownika
ejec
Posty: 574
Rejestracja: 10 paź 2010 14:54
Auto: Accord 99
silnik: f20b5
Lokalizacja: RSL

Re: Klocki Jurid - ktoś ma, używa?

Post autor: ejec »

O tej marce pierwszy raz słyszę. Ja mam ebc greeny i jest duża różnica i nie pylą dużo ;) Hamulce to wydatek na którym nie powinno się oszczędzać :)
Awatar użytkownika
stars
Administrator
Posty: 365
Rejestracja: 10 kwie 2009 09:02
Auto: Accord 98-02
silnik: J30A1
Lokalizacja: 3miasto

Re: Klocki Jurid - ktoś ma, używa?

Post autor: stars »

Ale Juridy nie są tanie, nie oszczędzałem, to nie firma krzak - zakładali je z tego co wiem do EU accorda na pierwszy montaż zamiennie z ATE na przód (na tył szedł Texar)
Awatar użytkownika
misio40
Posty: 886
Rejestracja: 02 gru 2009 11:00
Auto: Accord 2002 r.
silnik: V6 3.0 vtec
Lokalizacja: Warszawa

Re: Klocki Jurid - ktoś ma, używa?

Post autor: misio40 »

Juridy właśnie często są zakładane na pierwszy montaż. Nawet gdzieś czytałem, że w niektórych modelach BMW szły na poczatek.
Szukam własnie czegoś porządnego do swojego auta, ostatnio dostałem takie zestawienie:

Witam
Tarcza hamulcowa przód 310 pln/szt Brembo
tarcza hamulcowa tył 90 pln/szt ABN
klocki hamulcowe przód 190pln/kpl Lukas 209pln/kpl Remsa
klocki hamulcowe tył 116pln/kpl lukas, 135pln/kpl Remsa
Maxymalny czas sprowadzenia 24 godz.

Co sądzicie o tym kpl.?
raz honda - zawsze honda
Awatar użytkownika
Prywo
Loża szyderców
Posty: 1571
Rejestracja: 06 wrz 2010 20:38
Auto: O3FL
silnik: 1.4
Lokalizacja: Warszawa WK / Raszyn WPR

Re: Klocki Jurid - ktoś ma, używa?

Post autor: Prywo »

zestaw spoko, jeżeli chodzi o klocki to zdecydowanie REMSA
pozdrawiam
http://www.ukpkp.pl" onclick="window.open(this.href);return false;

Obrazek
ODPOWIEDZ