Drodzy forumowicze!
Oddajemy Wam do dyspozycji forum na nowym silniku. Nie wszystko jeszcze może działać poprawnie, więc uzbrójcie się w odrobinę cierpliwości. Wszystkie zauważone błędy lub uwagi do działania forum, zgłaszajcie do Administracji Forum.
Serdecznie zapraszamy do korzystania.
Administracja Forum

Załączanie alarmu??

Mechanika, elektryka, naprawy i inne problemy
Smolar
Posty: 130
Rejestracja: 29 paź 2012 18:24
Auto: H Accord CG4 98-02
silnik: 2.0 b+g

Załączanie alarmu??

Post autor: Smolar »

Witam.Ostatnio dokupiłem sobie pilot do Accordzika ,szybkie kodowanie i działa,drzwi sie otwieraja,zamykaja,bagaznik tez sie otwiera bez problemu,po zamknieciu auta zapala sie kontrolka security.Ale nic pozatym,nie mrugają swiatła,ani nie trąbi przy zamknieciu ani otwarciu auta...Dodatkowo w innym temacie pisałem,jeżeli wsiade do auta i wsadze kluczyk do stacyjki,to przy kazdym zamknieciu drzwi kierowcy automatycznie sie zamykaja.Ma ktoś może jakieś pomysły co może byc tego przyczyna?Pozdrawiam
Awatar użytkownika
figo
Posty: 1766
Rejestracja: 18 cze 2010 09:55
Auto: CG4
silnik: F20B5
Lokalizacja: Rdm

Re: Załączanie alarmu??

Post autor: figo »

Na temat alarmu to wiem tyle że jak załączasz/zamykasz to kierunki migają 3 razy, jak wyłączasz/otwierasz to migają 1 raz. Alarm będzie "wył" tylko przy próbie otworzenia samochodu bądź uruchomienia, czujnika dźwiękowego brak.
To wszystko tyczy się coupe robionych na rynek EU, jak jest z tymi na rynek amerykański to niestety nie wiem.
HR
Awatar użytkownika
Bonio
Posty: 925
Rejestracja: 05 lip 2011 12:20
Auto: CG2
silnik: 3.0v6
Lokalizacja: Grajewo

Re: Załączanie alarmu??

Post autor: Bonio »

tak jak kolega wyzej pisal, ori alarm nie ma wytryskow dzwiekowych i swietlnych, poza mryganiem 3x podczas uzbrajania sie, chyba ze to jakas dołożona puszka z dodatkowymi sensorami
Smolar
Posty: 130
Rejestracja: 29 paź 2012 18:24
Auto: H Accord CG4 98-02
silnik: 2.0 b+g

Re: Załączanie alarmu??

Post autor: Smolar »

No wlasnie nie mryga ani przy zamykaniu,ani przy otwieraniu...wersja eu z syrena na kielichu od strony pasazera.Jak zamkne auto jak jest otwarta maska lub klapa to lampka security zapala sie dopiero po zamknieciu klapy badz maski,ale ani nie mruga ani nic jesli chodzi o swiatla...
Awatar użytkownika
figo
Posty: 1766
Rejestracja: 18 cze 2010 09:55
Auto: CG4
silnik: F20B5
Lokalizacja: Rdm

Re: Załączanie alarmu??

Post autor: figo »

to coś jest namieszane :D
bo faktycznie jeżeli masz uzbrojony alarm, zamknięte drzwi/wnętrze, a otworzysz bagażnik i go zamkniesz to alarm się uzbraja ponownie, a kierunki mrugają jeszcze raz 3 razy.
HR
Awatar użytkownika
Bonio
Posty: 925
Rejestracja: 05 lip 2011 12:20
Auto: CG2
silnik: 3.0v6
Lokalizacja: Grajewo

Re: Załączanie alarmu??

Post autor: Bonio »

moze gdzies jakas krancowka nie odbija, i alarm nie wie ze masz zamkniety bagaznik/maske/ktores drzwi i dlatego nie mryga
Smolar
Posty: 130
Rejestracja: 29 paź 2012 18:24
Auto: H Accord CG4 98-02
silnik: 2.0 b+g

Re: Załączanie alarmu??

Post autor: Smolar »

Słuchajcie,jak otwieracie drzwi z kluczyka to z obydwu stron obydwa zamki sie otwieraja niezaleznie ktorymi drzwiami wchodzicie?Bo ja np jak z kluczyka otwieram to tylko od strony pasazera otwiera dwoje drzwi :roll:
Na kompie obydwie pary drzwi sygnalizuje,klape też a maski chyba nie ma,ale kontrolka security zapala sie dopiero po zamknieciu maski,wiec krancowki raczej ok.
Awatar użytkownika
Bonio
Posty: 925
Rejestracja: 05 lip 2011 12:20
Auto: CG2
silnik: 3.0v6
Lokalizacja: Grajewo

Re: Załączanie alarmu??

Post autor: Bonio »

sprawdz otwieranie na 2x, w drzwiach kierowcy, otworz z kluczyka raz i zaraz drugi raz jakbys jeszcze raz je otwieral i zobacz czy Ci sie otworza pasazera
Awatar użytkownika
Trojan
Loża szyderców
Posty: 2407
Rejestracja: 05 maja 2011 14:00
Auto: S3
silnik: 1.8T APY
Lokalizacja: Wawa

Re: Załączanie alarmu??

Post autor: Trojan »

U mnie kluczykiem od kierowcy otwiera/zamyka jedne i drugie drzwi a od pasażera chyba tylko jedne.
Poza tym znowu mi zaczął świrować zamek od kierowcy i przestał z pilota działać ,liczę ,że niedługo dojdzie do siebie i zacznie znowu działać bo to już chyba 2 albo 3 raz tak ma. A motywacji nie ma żeby to rozbierać i czyścić. :|
ODPOWIEDZ