Zapraszamy na VI Zlot USAccord - 30.05-02.06.2024 - Koszelówka k/Gąbina.

Jak co roku, z koleżanką i kolegami Adminami mamy zaszczyt zaprosić członków naszego Forum na zlot w miejscowości Koszelówka (gmina Łąck).
Zaczynamy w czwartek 30 maja (Boże Ciało) i bawić się będziemy do niedzieli 2 czerwca w ośrodku Zacisze BIS.
Pokoje, czy jak kto woli pole namiotowe zamawiamy każdy samodzielnie.
Jeśli będą chętni, to na okolicznościowe koszulki zamówienie zrobimy w osobnym poście.
Drodzy forumowicze!
Oddajemy Wam do dyspozycji forum na nowym silniku. Nie wszystko jeszcze może działać poprawnie, więc uzbrójcie się w odrobinę cierpliwości. Wszystkie zauważone błędy lub uwagi do działania forum, zgłaszajcie do Administracji Forum.
Serdecznie zapraszamy do korzystania.
Administracja Forum

Rozrząd - simmeringi

Mechanika, elektryka, naprawy i inne problemy
Patryk
Posty: 8
Rejestracja: 22 lip 2010 14:42
Auto: Accord Coupe 99
silnik: 2.0

Rozrząd - simmeringi

Post autor: Patryk »

Witam,

Wymieniałem w grudniu rozrząd w ASO Hondy. Teraz okazało się, że coś tam cieknie. Okazało się, że chłopaki nie wymienili uszczelniaczy, mimo ze silnik miał już 200 tys. Pytanie, czy powinni to zrobić za pierwszym razem?

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
misio40
Posty: 886
Rejestracja: 02 gru 2009 11:00
Auto: Accord 2002 r.
silnik: V6 3.0 vtec
Lokalizacja: Warszawa

Re: Rozrząd - simmeringi

Post autor: misio40 »

W ASO Hondy przy takim przebiegu raczej powinni wymienić te uszczelniacze, ewentualnie podjąć decyzję po dokładnym obejrzeniu tych elementów. Jak rozmawiałem w serwisie pogwarancyjnym Hondy na Parowcowej, uszczelniacze i pompę wody daje się nowe co drugą wymianę rozrządu, czyli u Ciebie podlegało to temu warunkowi. Proponuję zgłosić reklamację tam gdzie to robiłeś.
raz honda - zawsze honda
Patryk
Posty: 8
Rejestracja: 22 lip 2010 14:42
Auto: Accord Coupe 99
silnik: 2.0

Re: Rozrząd - simmeringi

Post autor: Patryk »

Okazało się, że nic z rozrządu nie cieknie, tylko nie była szczelna uszczelka pod zaworami.Wystarczyło podkleić silikonem (nie mieli takiej hamerykańskiej).

Co do uszczelniaczy powiedzieli, że jak nie leci to nie wymieniają (zawsze to sprawdzają) ponieważ często się zdarza, że nowe potrafią wylatywać... Skoro to ASO, to mają doświadczenie i mnie przekonali :)

Pompy wody mi nie zmieniali, bo podobno moga wytrzymać kilkaset tysięcy, a moja wyglądała wporządku.

Przy okazji polecam ASO Witolin w Warszawie. Byłem już tam trzeci raz i obsługę klienta oraz cierpliwość oceniam na 120% :) Ceny mają całkiem akceptowalne.
ODPOWIEDZ