Zapraszamy na VI Zlot USAccord - 30.05-02.06.2024 - Koszelówka k/Gąbina.

Jak co roku, z koleżanką i kolegami Adminami mamy zaszczyt zaprosić członków naszego Forum na zlot w miejscowości Koszelówka (gmina Łąck).
Zaczynamy w czwartek 30 maja (Boże Ciało) i bawić się będziemy do niedzieli 2 czerwca w ośrodku Zacisze BIS.
Pokoje, czy jak kto woli pole namiotowe zamawiamy każdy samodzielnie.
Jeśli będą chętni, to na okolicznościowe koszulki zamówienie zrobimy w osobnym poście.
Drodzy forumowicze!
Oddajemy Wam do dyspozycji forum na nowym silniku. Nie wszystko jeszcze może działać poprawnie, więc uzbrójcie się w odrobinę cierpliwości. Wszystkie zauważone błędy lub uwagi do działania forum, zgłaszajcie do Administracji Forum.
Serdecznie zapraszamy do korzystania.
Administracja Forum

Honda Accord Coupe 3.0 V6

Pokaż nam swojego USDM Accorda 6gen!
Awatar użytkownika
krisss111
Posty: 1700
Rejestracja: 07 maja 2011 11:59
Auto: CG4 2001r
silnik: f20B7
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki/Szczytno
Kontakt:

Re: Honda Accord Coupe 3.0 V6

Post autor: krisss111 »

końcuwezcki wporzo, tylko puchy walnij na czarno, a same końcówki zostaw w połysku i będzie lepiej iż dobrze
nieduże naprawy / wymiana hebli, zawieszenie itp
Awatar użytkownika
maxel
Posty: 1085
Rejestracja: 23 lut 2012 14:49
Auto: CG4
silnik: F20B5
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Honda Accord Coupe 3.0 V6

Post autor: maxel »

Otóż to ;)
Awatar użytkownika
misio40
Posty: 886
Rejestracja: 02 gru 2009 11:00
Auto: Accord 2002 r.
silnik: V6 3.0 vtec
Lokalizacja: Warszawa

Re: Honda Accord Coupe 3.0 V6

Post autor: misio40 »

HondaAccordCoupe pisze:skrzynia daje mi do myślenia
Szarpie Ci tylko na zimnym ? zobacz jak rozgrzejesz olej w ASB (jakieś 4 - 5 km jazdy) czy jest tak samo...
raz honda - zawsze honda
Awatar użytkownika
HondaAccordCoupe
Posty: 43
Rejestracja: 16 gru 2012 12:24
Auto: Generacja 6
silnik: 3.0 v6
Lokalizacja: UK
Kontakt:

Re: Honda Accord Coupe 3.0 V6

Post autor: HondaAccordCoupe »

Trojan raz juz wymieniłem ten olej w skrzyni i jest do d...y dlatego za drugim razem chce to zrobić poprawnie :|

czy jedynym moim błędem było to że podczas przepompowywania starego oleju na nowy nie zmieniałem biegów? Czy wtedy trzeba trzymac cały czas wcisniety hamulec i zmieniac te biegi czy zmieniać pojedyńczo i odpuszczać hamulec zeby koła sie kręciły na każdym pokolei z biegów? jak długo trzymać auto na każdym biegu podczas takiej wymiany?

teraz bedzie trudniej bo olej pewnie nie bedzie brudny tak jak to było ostatnio więc cięzko bedzie zauważyc kiedy juz leci nowy olej :?

tym razem chce kupic ten olej Hondowsk ATF-Z1i bo widac z tego ze zamienniki nie dają rady

jak powinno wyglądać pudełko od oleju? Poniżej są trzy ATF-Z1 ale opakowania się różnia - nazwa jest ta sama ale grafika inna

http://www.clyde-outboard-services.co.u ... atf-z1-oil" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.coxmotorparts.co.uk/genuine- ... googlebase" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.carpartsdiscount.com/auto/pa ... 3593=57029" onclick="window.open(this.href);return false;

to w takim układzie ile tym razem powinienem kupić tego oleju? Wtedy kupiłem 7 litrów z czego ponad 2 litry mi zostały

... podczas jazdy moze ciute bardziej sie czuje te zmiany biegów niż przed wymiana ale najwieksza róznica jest wtedy jak stoje w miejscu, mam wcisniety hamulec i zmieniam biegi np na R (wtedy najbardziej szarpnie) lub D4 itd. Na zimnym i ciepłym mniej wiecej jest tak samo. Przed wymiana oleju tylko na zimnym było troche czuc ale nie tak mocno jak po wymianie :/
Awatar użytkownika
misio40
Posty: 886
Rejestracja: 02 gru 2009 11:00
Auto: Accord 2002 r.
silnik: V6 3.0 vtec
Lokalizacja: Warszawa

Re: Honda Accord Coupe 3.0 V6

Post autor: misio40 »

Ja kupowałem w opakowaniu nr 3.
raz honda - zawsze honda
Awatar użytkownika
STomasz
Posty: 325
Rejestracja: 05 maja 2011 15:41
Auto: Accord coupe CG4
silnik: F20B5
Lokalizacja: Olsztyn/Mrągowo

Re: Honda Accord Coupe 3.0 V6

Post autor: STomasz »

Ja ostatnio kupowałem i wygląda tak jak na zdjęciu ;)
A źródło niby pewne bo od http://jarusnet.pl/" onclick="window.open(this.href);return false; ;)
Obrazek
Accord Coupe 2.0 http://www.usaccord.pl/viewtopic.php?f=9&t=335" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
loot
Posty: 707
Rejestracja: 05 kwie 2012 12:28
Auto: CG2
silnik: 3.0 V6

Re: Honda Accord Coupe 3.0 V6

Post autor: loot »

ja też kupowałem i tak jak nr 3
Accord Coupe CG2 3.0 V6
Awatar użytkownika
HondaAccordCoupe
Posty: 43
Rejestracja: 16 gru 2012 12:24
Auto: Generacja 6
silnik: 3.0 v6
Lokalizacja: UK
Kontakt:

Re: Honda Accord Coupe 3.0 V6

Post autor: HondaAccordCoupe »

panowie przeciez ten olej do manuala :/

za duzo nic sie ze skrzynia nie zmieniło od wymiany oleju

gdzies tam wyczytałem ze jak ktos nie zmienia regularnie oleju w skrzyni i nagle zmieni przy przebiegu 200 tys km to bedzie gorzej niz było na starym oleju - moze to jest powód :/
Awatar użytkownika
loot
Posty: 707
Rejestracja: 05 kwie 2012 12:28
Auto: CG2
silnik: 3.0 V6

Re: Honda Accord Coupe 3.0 V6

Post autor: loot »

Serio do manuala? :D :D
Accord Coupe CG2 3.0 V6
Awatar użytkownika
misio40
Posty: 886
Rejestracja: 02 gru 2009 11:00
Auto: Accord 2002 r.
silnik: V6 3.0 vtec
Lokalizacja: Warszawa

Re: Honda Accord Coupe 3.0 V6

Post autor: misio40 »

HondaAccordCoupe pisze:panowie przeciez ten olej do manuala :/
Ale o którym mówisz ? o kolegi STomasza ? Czy o tym co kupowaliśmy z lootem do V6 ?
raz honda - zawsze honda
ODPOWIEDZ