Zapraszamy na VI Zlot USAccord - 30.05-02.06.2024 - Koszelówka k/Gąbina.

Jak co roku, z koleżanką i kolegami Adminami mamy zaszczyt zaprosić członków naszego Forum na zlot w miejscowości Koszelówka (gmina Łąck).
Zaczynamy w czwartek 30 maja (Boże Ciało) i bawić się będziemy do niedzieli 2 czerwca w ośrodku Zacisze BIS.
Pokoje, czy jak kto woli pole namiotowe zamawiamy każdy samodzielnie.
Jeśli będą chętni, to na okolicznościowe koszulki zamówienie zrobimy w osobnym poście.
Drodzy forumowicze!
Oddajemy Wam do dyspozycji forum na nowym silniku. Nie wszystko jeszcze może działać poprawnie, więc uzbrójcie się w odrobinę cierpliwości. Wszystkie zauważone błędy lub uwagi do działania forum, zgłaszajcie do Administracji Forum.
Serdecznie zapraszamy do korzystania.
Administracja Forum

Spalanie

Najczęściej zadawane pytania użytkowników USDM Accorda 6gen
Awatar użytkownika
Piter
Posty: 398
Rejestracja: 10 wrz 2014 12:49
Auto: CG4 i BA2
silnik: F20B7, B20A1
Lokalizacja: Warszawa

Re: Spalanie

Post autor: Piter »

Na Pb ;) Na LPG dopiero teraz będą testy... gdyby tak paliła gazu, to bym nie narzekał. Styl jazdy - starałem się jeździć bardzo spokojnie, może właśnie za spokojnie.
Awatar użytkownika
slepak
Posty: 1636
Rejestracja: 21 lip 2013 21:41
Auto: CL7
silnik: N22A1

Re: Spalanie

Post autor: slepak »

Miasto miastu nie równe. A że Warszawa obecnie stoi z powodów remontów to spalanie maże być spore. Mi 2.3 palił tyle co Tobie w trasie ale LPG, a w mieście nawet po Warszawie to koło 13\14 LPG. Do tego ten silnik i AT to nie najlepsze połączenie bo mała ilość Nm powoduję że ta skrzynia ma co robić, liczne redukcję nawet przy najmniejszym wzniesieniu itd. W 3.0 jak już wejdzie czwarty bieg to ciągnie na nim cały czas bez problemu pod wzniesienia itd, zupełnie inna elastyczność. A spalanie jakie podajesz to mam takie w 3.0 BP, z tym że po Stolicy mi wyszło 13\14 BP litrów jeżdżąc spokojnie po godzinie 17:P

Na początek taki standard który pisałem setki razy, filtr powietrza, układ zapłonowy cały, sprawdzić miernikiem wskazania sondy, ewentualnie zmienić styl jazdy i trochę eco jazdy :mrgreen:
-F23A1 CG3
-J30A1 CG2 --> http://www.usaccord.pl/viewtopic.php?f=9&t=2253" onclick="window.open(this.href);return false;
-N22A1 CN1
Awatar użytkownika
Piter
Posty: 398
Rejestracja: 10 wrz 2014 12:49
Auto: CG4 i BA2
silnik: F20B7, B20A1
Lokalizacja: Warszawa

Re: Spalanie

Post autor: Piter »

No tak, ale 2.3 mimo wszystko też ma nieco więcej poweru niż 2.0 :)
Jestem właśnie po pierwszym zbiorniku LPG - spalanie wyszło 15.6/100 (tylko miasto) - więc jest nienajgorzej, biorąc pod uwagę wcześniejsze pomiary na benzynie. Chyba powoli się uczę tym autem jeździć... chyba to jest klucz do sukcesu. Pamiętam, że Prela też mi na początku paliła 13-14 litrów benzyny po mieście, a jak się "nauczyłem" jeździć zszedłem bez problemu do 10 (z tymże tam to zupełnie inna masa)
Awatar użytkownika
pablowwa
Posty: 41
Rejestracja: 12 sty 2014 20:22
Auto: 99
silnik: 3.0 v6
Lokalizacja: warszawa

Re: Spalanie

Post autor: pablowwa »

ostatnio zrobiłem trasę 1003km dokładnie, 80% trasa 20% miasto i przy średniej na trasie 120km/h a było momentami znacznie lepiej ;) spalanie wyszło 10l. co na 3.0 jest raczej dobrym wynikiem 8-)
CiviT
Posty: 82
Rejestracja: 18 wrz 2014 19:53
Auto: Accord 99r
silnik: f23z5

Re: Spalanie

Post autor: CiviT »

2.0 LPG trasa spokojna do 100km/h to 9L miasto 13L średnio 11,5L mi pasuje.
Awatar użytkownika
MuzykGrzes
Moderator
Posty: 2002
Rejestracja: 07 cze 2014 20:54
Auto: Accord Coupe CG4
silnik: F20B5
Lokalizacja: Wałbrzych

Re: Spalanie

Post autor: MuzykGrzes »

Ja mam średnie jak w podpisie 60-70% trasa reszta miasto i korki (we Wro to 5 km w godzinę).
Obrazek
Zbieraj punkty a 24 wymień na rower
franz
Posty: 15
Rejestracja: 20 kwie 2013 23:24
Auto: coupe VI CG2
silnik: 3,0 V6
Lokalizacja: 3miasto

Re: Spalanie

Post autor: franz »

Po zakupie sprawdzałem spalanie i tak średnio wychodziło 12,5, ale głównie używałem auto w mieście i to w godzinach szczytu.
Jazda wyłącznie po mieście to ok.13-13,5.
Później długo długo nie sprawdzałem, ale mieliśmy ostatnio rodzinny wypad w góry i wyszło tak:
- autostrada: w większości licznikowe 150 km/h i na tempomacie: 11,5
- różne drogi krajowe poza autostradą z prędkościami max.120: 10,8
Nie udało mi się zejść poniżej 10l, ale zapewne jest to możliwe, jeśli się dużo nie wyprzedza ;-)
Jak na 3,0 i porównując np. do beemwe czy merca CE to wychodzi przyzwoicie.
Dodam, że absolutnie nie jestem fanem eco-driving'u ;-)
Awatar użytkownika
Trojan
Loża szyderców
Posty: 2407
Rejestracja: 05 maja 2011 14:00
Auto: S3
silnik: 1.8T APY
Lokalizacja: Wawa

Re: Spalanie

Post autor: Trojan »

Bardzo prawdopodobne to twoje spalanie w V6 ,mi podobnie palił.
Awatar użytkownika
slepak
Posty: 1636
Rejestracja: 21 lip 2013 21:41
Auto: CL7
silnik: N22A1

Re: Spalanie

Post autor: slepak »

Dodasz trochę eco jazdy oraz przewidywania na drodze i będzie niskie 9 w trasie :P
Chodź to też zależy jaki masz rozmiar kół w aucie,w jakim stanie układ zapłonowy itd itd. I też ogólnie uważam że jak na J30 to mało pali w porównaniu nawet z omegą MV6 w AT gdzie przy mojej jeździ nie udało mi się zejść poniżej 11\12 litrów w trasie :? :shock:
-F23A1 CG3
-J30A1 CG2 --> http://www.usaccord.pl/viewtopic.php?f=9&t=2253" onclick="window.open(this.href);return false;
-N22A1 CN1
Awatar użytkownika
wysio
Posty: 780
Rejestracja: 29 lis 2014 09:22
Auto: Accord Coupe 99
silnik: V6 3l
Lokalizacja: Otwock

Re: Spalanie

Post autor: wysio »

U mnie za 100 zł robię ok 160 km, z tym że cały czas po mieście, ale delikatnie obchodzę się z gazem. Czasami przycisnę do dechy, jak ktoś mnie zirytuje, ale to rzadko. Jak wyskoczę w trasę, to od razu wskazówka wolniej spada. Co do BMW, to kolega ma siódemkę z 96r 3.5l V8, tyle że manual, i pali mu ok 12 w mieście - a to przecież ciężkie auto i większy silnik. No ale w Hondzie właśnie przez ten automat jest takie spalanie, a nie inne.
ODPOWIEDZ