Drodzy forumowicze!
Oddajemy Wam do dyspozycji forum na nowym silniku. Nie wszystko jeszcze może działać poprawnie, więc uzbrójcie się w odrobinę cierpliwości. Wszystkie zauważone błędy lub uwagi do działania forum, zgłaszajcie do Administracji Forum.
Serdecznie zapraszamy do korzystania.
Administracja Forum

Długo kręci na zimnym

Mechanika, elektryka, naprawy i inne problemy
Awatar użytkownika
maxel
Posty: 1085
Rejestracja: 23 lut 2012 14:49
Auto: CG4
silnik: F20B5
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Długo kręci na zimnym

Post autor: maxel »

W cg4 miałem to samo, po wymianie reduktora na nowy problem znikł. Ciekaw jestem czy w cd7 też to jest powodem bo reduktor w sumie ma dwa lata.
Awatar użytkownika
Lebow
Posty: 583
Rejestracja: 25 lut 2014 20:59
Auto: QP VI 1999
silnik: 2.0
Lokalizacja: Września--Włodek--43lata

Re: Długo kręci na zimnym

Post autor: Lebow »

Było wspomnieć że jest gaz :D
Dziwne tylko że to się dzieje na zimnym silniku.
Teoretycznie przy wtryskach gazu jeśli nie dostają prądu to nic nie powinno się dostać do kolektora.
Odpalaj na zgaszonym włączniku gazu...a po odpaleniu go włącz..dla mnie coś nie tak jest z elektryką LPG że podaje propan przy odpalaniu.
Awatar użytkownika
mati1411
Posty: 79
Rejestracja: 17 lip 2017 13:37
Auto: Accord Coupe 98-02
silnik: 3.0
Lokalizacja: WLKP

Re: Długo kręci na zimnym

Post autor: mati1411 »

Odpalaj na zgaszonym włączniku gazu...a po odpaleniu go włącz..dla mnie coś nie tak jest z elektryką LPG że podaje propan przy odpalaniu.
Sprawdzałem nic to nie dawało. Za dużo gazu zostawało w samym układzie. Dopiero zakręcenie gazu na butli i wyjechanie go do zera załatwiło sprawę. Reduktor niby nie wygląda na stary ale to będzie to. Dam znać jeszcze jak gazownik się z nim upora.
Awatar użytkownika
Lebow
Posty: 583
Rejestracja: 25 lut 2014 20:59
Auto: QP VI 1999
silnik: 2.0
Lokalizacja: Września--Włodek--43lata

Re: Długo kręci na zimnym

Post autor: Lebow »

W wężyku między wtryskami a parownikiem jest non stop jakieś ciśnienie i auta odpalają na strzał...
Coś któryś wtrysk puszcza....
Gdyby membrana puszczała to pod maską śmierdziało by gazem.
Ile mają już wtryski i czy czasem to nie valteki?
Awatar użytkownika
mati1411
Posty: 79
Rejestracja: 17 lip 2017 13:37
Auto: Accord Coupe 98-02
silnik: 3.0
Lokalizacja: WLKP

Re: Długo kręci na zimnym

Post autor: mati1411 »

Wtryski są nowe. Wymienione w lipcu. I są to valvteki ;-) Ostatnie co robił poprzedni właściciel. Teraz najlepsze po tych kilkudniowych testach z zamykaniem i otwieraniem dopływu gazu na butli i ustaleniem że ma to wpływ z gazem... usterka na razie się nie pojawia. Od 4 dni auto odpala normalnie. Wymieniane były mega zasyfione filtry gazu i regulowane było ciśnienie na reduktorze możliwe że jakiś syf się przedostał i przyblokował wtrysk albo nie wiem co. Na razie jest ok a auto po dłuższym postoju odpalam średnio 4 razy dziennie.
Awatar użytkownika
maxel
Posty: 1085
Rejestracja: 23 lut 2012 14:49
Auto: CG4
silnik: F20B5
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Długo kręci na zimnym

Post autor: maxel »

Lebow pisze:W wężyku między wtryskami a parownikiem jest non stop jakieś ciśnienie i auta odpalają na strzał...
Coś któryś wtrysk puszcza....
Gdyby membrana puszczała to pod maską śmierdziało by gazem.
Ile mają już wtryski i czy czasem to nie valteki?
U mnie w cg4 miałem w jednym warsztacie najpierw regenerowany reduktor za co zapłaciłem 200zł i nic nie pomogło. Pojechałem do innego warsztatu i przy mnie wymienił reduktor na nowy i jak ręką odjął, tylko że no niepotrzebnie tamte 200zł zmarnowane było, bo reduktor nowy z montażem płaciłem 450zł (brc)
ODPOWIEDZ