Drodzy forumowicze!
Oddajemy Wam do dyspozycji forum na nowym silniku. Nie wszystko jeszcze może działać poprawnie, więc uzbrójcie się w odrobinę cierpliwości. Wszystkie zauważone błędy lub uwagi do działania forum, zgłaszajcie do Administracji Forum.
Serdecznie zapraszamy do korzystania.
Administracja Forum

CG3 H22A USDM by tomiek

Pokaż nam swojego USDM Accorda 6gen!
Awatar użytkownika
soul
Posty: 52
Rejestracja: 28 kwie 2011 18:06
Auto: Coupe 99
silnik: F20B5

Re: CG3 H22A USDM by tomiek

Post autor: soul »

pisales ze wentylatory sie zalaczaly a teraz piszesz ze jednak sie nie zalaczaly?
Awatar użytkownika
tomiek
Posty: 790
Rejestracja: 14 kwie 2012 08:33
Auto: CG3
silnik: H22A
Lokalizacja: Warszawa WK i WD

Re: CG3 H22A USDM by tomiek

Post autor: tomiek »

Więc było tak:
Po właczeniu klimatyzacji właczała się sprężarka. Wentylatory się nie załączały. Dmuchało zimnym = ok. Po chwili cos pykało i spadały obroty (jakby sprężarka dawała sygnał do wentylatora żeby się włączył, ale wentylator się nie włączał) Wyłaczyła się sprężarka i już nawiew w kabinie nie był zimny.
Generalnie niemożność załaczenia wentylatora przez sprężarkę wywoływało sprzężenie zwrotne "uszkodzony wentylator - wysoka temperatura układu" i sprężarka wyłaczała się żeby nie doszło do przegrzania.

Oba wentylatory załaczały się w momencie nagrzania silnika (jak normalnie podczas chłodzenia chłodnicy)

Obecnie po włączeniu klimy wentylatory załaczają się niemalże od razu i klima działa dobrze bo układ jest chłodzony przez wentylatory.

Mam nadzieję, ze rozjaśniłem ;)
Awatar użytkownika
tomiek
Posty: 790
Rejestracja: 14 kwie 2012 08:33
Auto: CG3
silnik: H22A
Lokalizacja: Warszawa WK i WD

Re: CG3 H22A USDM by tomiek

Post autor: tomiek »

Nie mogłem sobie odpuścić miejsca, przejeżdżając obok, czego owocem jest kilka klimatycznych fotek:

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
krisss111
Posty: 1700
Rejestracja: 07 maja 2011 11:59
Auto: CG4 2001r
silnik: f20B7
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki/Szczytno
Kontakt:

Re: CG3 H22A USDM by tomiek

Post autor: krisss111 »

a ja mam do Ciebie pytanie. jak to jest że ty dalej na marka blachach jeździsz?
nieduże naprawy / wymiana hebli, zawieszenie itp
Awatar użytkownika
tomiek
Posty: 790
Rejestracja: 14 kwie 2012 08:33
Auto: CG3
silnik: H22A
Lokalizacja: Warszawa WK i WD

Re: CG3 H22A USDM by tomiek

Post autor: tomiek »

Na przerejestrowanie pojazdu zwyczajowo jest 30 dni od daty sporządzenia umowy. Zrobię to po powrocie z urlopu albo chwilę później :)
Awatar użytkownika
figo
Posty: 1766
Rejestracja: 18 cze 2010 09:55
Auto: CG4
silnik: F20B5
Lokalizacja: Rdm

Re: CG3 H22A USDM by tomiek

Post autor: figo »

Kurde serio wielki ten termos z tyłu :) proponuję grill w kolor pomalować dobrze będzie wyglądać.
Fajne miejsce na foto znalazłeś to fakt.
HR
Awatar użytkownika
maxel
Posty: 1085
Rejestracja: 23 lut 2012 14:49
Auto: CG4
silnik: F20B5
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: CG3 H22A USDM by tomiek

Post autor: maxel »

tomiek pisze:Na przerejestrowanie pojazdu zwyczajowo jest 30 dni od daty sporządzenia umowy. Zrobię to po powrocie z urlopu albo chwilę później :)
ja jeździłem od lutego bez przerejestrowania do dziś i nie ma żadnego problemu z tym, dziś przerejestrowałem bo zbliża się okres opłaty za oc a że przechodzę do innego ubezpieczyciela to chciałem już mieć w umowie z nimi nowe tablice :)
Awatar użytkownika
tomiek
Posty: 790
Rejestracja: 14 kwie 2012 08:33
Auto: CG3
silnik: H22A
Lokalizacja: Warszawa WK i WD

Re: CG3 H22A USDM by tomiek

Post autor: tomiek »

figo pisze:Kurde serio wielki ten termos z tyłu :) proponuję grill w kolor pomalować dobrze będzie wyglądać.
Fajne miejsce na foto znalazłeś to fakt.
Kurcze, ten termos zaczął mi się podobać i w sumie nie jest w trasie uciążliwy. Moze zostanie jakiś czas. Jeszcze się zastanowię czy zmieniać go na twinloopa...
Grill w kolor w sumie fajny pomysł. Mogę to zrobić przy okazji malowania lusterek...
A miejscówka na foty znaleziona spontanicznie na wakacjach u teściów ;) Jest tu kilka "klimatów" na fajne foty...
maxel pisze:ja jeździłem od lutego bez przerejestrowania do dziś i nie ma żadnego problemu z tym, dziś przerejestrowałem bo zbliża się okres opłaty za oc a że przechodzę do innego ubezpieczyciela to chciałem już mieć w umowie z nimi nowe tablice :)
W sumie chciałbym mieć już WD na blachach ;)
Awatar użytkownika
figo
Posty: 1766
Rejestracja: 18 cze 2010 09:55
Auto: CG4
silnik: F20B5
Lokalizacja: Rdm

Re: CG3 H22A USDM by tomiek

Post autor: figo »

twinloop do bardzo dobra opcja ale kosztowna, za to pełen przelot i "cisza" :)
HR
Awatar użytkownika
krisss111
Posty: 1700
Rejestracja: 07 maja 2011 11:59
Auto: CG4 2001r
silnik: f20B7
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki/Szczytno
Kontakt:

Re: CG3 H22A USDM by tomiek

Post autor: krisss111 »

mi coś takiego chodzi po głowie, ale właśnie ta cena
nieduże naprawy / wymiana hebli, zawieszenie itp
Zablokowany