Drodzy forumowicze!
Oddajemy Wam do dyspozycji forum na nowym silniku. Nie wszystko jeszcze może działać poprawnie, więc uzbrójcie się w odrobinę cierpliwości. Wszystkie zauważone błędy lub uwagi do działania forum, zgłaszajcie do Administracji Forum.
Serdecznie zapraszamy do korzystania.
Administracja Forum

Stłuczka - prośba o pomoc

Wszystko co nie związane z Hondą, Accordem itp
Awatar użytkownika
matysziom
Posty: 1156
Rejestracja: 15 sie 2011 21:32
Auto: Accord CG4
silnik: F20B7

Re: Stłuczka - prośba o pomoc

Post autor: matysziom »

Ja bym zglosil sam sprawe i potem badal co dalej...
Najlepiej oddac bezgotowkowo do serwisu i niech placa
W przypadku gdy chcialbys zrobic na wlasna reke z pewnoscia beda robili wycene na zamiennikach ktore defacto nie wystepuja ale rzeczoznawcy robia sobie wycene na czesciach do Acco VI sedana EU - przerabialem temat kilkukrotnie i zawsze ten sam cyrk potem tlumaczenia i nerwy ze to dwa rozne auta. Powodzenia i lacze sie w bolu oby jak najszybciej naprawili bidule
Awatar użytkownika
marcin
Posty: 349
Rejestracja: 04 mar 2010 20:46
Auto: Accord 98-02
silnik: F20B7
Lokalizacja: Trójmiasto/Warszawa

Re: Stłuczka - prośba o pomoc

Post autor: marcin »

ok, zgłosiłem.

matys, no coś Ty :| nie wpadłbym na to, że tak można nawet
Accord Coupe 2.0 150KM/ Corrado Turbo 310KM/ C4 Coupe VTS 180KM

640KM w stajni ... szkoda, że nie w jednym aucie :D
Awatar użytkownika
slepak
Posty: 1636
Rejestracja: 21 lip 2013 21:41
Auto: CL7
silnik: N22A1

Re: Stłuczka - prośba o pomoc

Post autor: slepak »

i jak Marcin postępy w temacie? Jak będziesz miał chwilę wstaw zdjęcia tych uszkodzeń.
-F23A1 CG3
-J30A1 CG2 --> http://www.usaccord.pl/viewtopic.php?f=9&t=2253" onclick="window.open(this.href);return false;
-N22A1 CN1
Awatar użytkownika
loot
Posty: 707
Rejestracja: 05 kwie 2012 12:28
Auto: CG2
silnik: 3.0 V6

Re: Stłuczka - prośba o pomoc

Post autor: loot »

ja z kolei poszedłem w sąd w swoim przypadku i raczej nie żałuję, tylko że dość długo to trwa. właśnie przed chwilą dostałem SMS od adwokata - wygrałem srogie odszkodowanie, kilka razy więcej pieniędzy niż wydałem niż na lakiernika a zrobiłem wszystko co się dało, nie tylko ten porysowany podczas uderzenia zderzak (dziura w lewej dokładce, nadkole, dopasowanie tylnego zderzaka).

przy takich uszkodzeniach jak piszesz to Hestia może cisnąć już o szkodę całkowitą, bo zgodnie z prawem, nie wiem czy wiesz, wszystkie części powinieneś dostać nowe, a drzwi strzelam, że kosztują z 5 tysięcy do Coupety nie mówiąc już o reszcie, więc na taką naprawę bym nie liczył.

ja bym poszedł do sądu albo może nawet się skusił na szkodę całkowitą, zależy jaka będzie wycena. jak porobisz na używanych częściach to Ci auto niestety straci na wartości. niby majątku nie kosztuje, ale jednak będziesz do tyłu na tym strzale nie ze swojej winy.

na razie się spodziewaj jakiejś śmiesznej wyceny od TU 8-)
Accord Coupe CG2 3.0 V6
Awatar użytkownika
marcin
Posty: 349
Rejestracja: 04 mar 2010 20:46
Auto: Accord 98-02
silnik: F20B7
Lokalizacja: Trójmiasto/Warszawa

Re: Stłuczka - prośba o pomoc

Post autor: marcin »

Nie ma postępów. Auto zostało w Gda, a ja pojechałem do Warszawy. Może w piątek to ktoś od nich obejrzy i wyceni. Niestety spodziewam się szkody całkowitej - mam też AC w Hestii i wycenili mi auto na 9600 albo 9800. Jak to wygląda u Waszych ubezpieczycieli? Jest to CG4 z 2000 roku. Interesowałyby mnie takie same, podobne konfiguracje. Ewentualnie ma ktoś dostęp do infoexperta?

Zdjęcia:

Obrazek

Obrazek
Accord Coupe 2.0 150KM/ Corrado Turbo 310KM/ C4 Coupe VTS 180KM

640KM w stajni ... szkoda, że nie w jednym aucie :D
Awatar użytkownika
rychu94
Posty: 215
Rejestracja: 31 maja 2011 00:08
Auto: Accord 98-02
silnik: 2.3
Lokalizacja: EWE

Re: Stłuczka - prośba o pomoc

Post autor: rychu94 »

co to za uszkodzenie :D tylko kosmetyka,max 2koła naprawa,ja bym kase wziął i na własną ręka naprawiał zawsze jakiś pieniądz by został,nawet jak by 5koła dali to i tak ładny pieniądz na mody zostanie,a u lekarza byłeś bo z tego też coś jest :o
były HONDY/SUBARYNY/LEXUS a jest KIZASHI
Awatar użytkownika
Prywo
Loża szyderców
Posty: 1571
Rejestracja: 06 wrz 2010 20:38
Auto: O3FL
silnik: 1.4
Lokalizacja: Warszawa WK / Raszyn WPR

Re: Stłuczka - prośba o pomoc

Post autor: Prywo »

pytanie czy słupek ruszony ?
pozdrawiam
http://www.ukpkp.pl" onclick="window.open(this.href);return false;

Obrazek
Awatar użytkownika
loot
Posty: 707
Rejestracja: 05 kwie 2012 12:28
Auto: CG2
silnik: 3.0 V6

Re: Stłuczka - prośba o pomoc

Post autor: loot »

Tragedii nie ma, przy takiej malej kwocie wyceny oplaca sie robic, najlepiej jakby Ci wyplacili z 6 tysiecy, to pewnie realne po procesie
Accord Coupe CG2 3.0 V6
Awatar użytkownika
matysziom
Posty: 1156
Rejestracja: 15 sie 2011 21:32
Auto: Accord CG4
silnik: F20B7

Re: Stłuczka - prośba o pomoc

Post autor: matysziom »

Nie ma zle :)
Mozna sie pokusic o naprawe na wlasna reke o ile pod blotnikiem nic tam powazniejszego sie nie stalo.
Choc tez oddajac auto do ASO nie masz pewnosci ze bedzie dobrze zrobione... niestety
Awatar użytkownika
marcin
Posty: 349
Rejestracja: 04 mar 2010 20:46
Auto: Accord 98-02
silnik: F20B7
Lokalizacja: Trójmiasto/Warszawa

Re: Stłuczka - prośba o pomoc

Post autor: marcin »

Wygląda na to że będzie dobrze i będzie naprawione na nowych częściach. Auto odstawione, jestem dobrej myśli :)

Generalnie bardzo spoko rzeczoznawca, wpadł w zachwyt nad autem - że taki rzadki model i w ogóle. Do tego wpadł w zachwyt nad stanem, obleciał cały miernikiem lakieru i wnioski miał podobne jak ja przy kupnie - że tutaj żadnej stłuczki wcześniej nie było.
Jeszcze będą sprawdzać geometrię, ale auto jeździ prościutko. Jak będą nowe drzwi i błotnik to auto będzie w zasadzie jak nie bite :)
Accord Coupe 2.0 150KM/ Corrado Turbo 310KM/ C4 Coupe VTS 180KM

640KM w stajni ... szkoda, że nie w jednym aucie :D
ODPOWIEDZ