Drodzy forumowicze!
Oddajemy Wam do dyspozycji forum na nowym silniku. Nie wszystko jeszcze może działać poprawnie, więc uzbrójcie się w odrobinę cierpliwości. Wszystkie zauważone błędy lub uwagi do działania forum, zgłaszajcie do Administracji Forum.
Serdecznie zapraszamy do korzystania.
Administracja Forum

spryskiwacze

Mechanika, elektryka, naprawy i inne problemy
Awatar użytkownika
loot
Posty: 707
Rejestracja: 05 kwie 2012 12:28
Auto: CG2
silnik: 3.0 V6

spryskiwacze

Post autor: loot »

siema

pytanie mam, bo mi się spryskiwacze okrutnie zatkały i już nic prawie nie pryska.

czy podpasują jakieś inne dysze spryskiwaczy np. od Citroenach C3? ludzie to wrzucają do Accordów, bo są mgłowe. tzn. czy w sedanach są takie same wymiary wtrysków co w Coupe?

potem pewnie kupię ori, ale do tego muszę wyczyścić układ z płynem, bo chyba musi tam być syf i zaraz znów się zatkają.

a może są jakieś cudowne sposoby na regenerację sprysków? próbowałem wtykać druciki, moczyłem całą noc w odkamieniaczu, ale nic to nie dało :|
Accord Coupe CG2 3.0 V6
Awatar użytkownika
fotografiks
Posty: 1023
Rejestracja: 28 maja 2013 11:20
Auto: Accord Coupe 99 CG3
silnik: 2.3
Lokalizacja: SBE / SB

Re: spryskiwacze

Post autor: fotografiks »

loot pisze:siema

pytanie mam, bo mi się spryskiwacze okrutnie zatkały i już nic prawie nie pryska.

czy podpasują jakieś inne dysze spryskiwaczy np. od Citroenach C3? ludzie to wrzucają do Accordów, bo są mgłowe. tzn. czy w sedanach są takie same wymiary wtrysków co w Coupe?

potem pewnie kupię ori, ale do tego muszę wyczyścić układ z płynem, bo chyba musi tam być syf i zaraz znów się zatkają.

a może są jakieś cudowne sposoby na regenerację sprysków? próbowałem wtykać druciki, moczyłem całą noc w odkamieniaczu, ale nic to nie dało :|

Mgłowe są "nawet" spoko - miałem takie w accordzie IV gen - lecz już dawno temu wróciłem do oryginalnych, gdyż "mgły" było za mało przy większych prędkościach... pewnie pompka nie wyrabiała z ciśnieniem... a mgla, która szła, nie do końca pokrywała szybę jak należy... przy oryginalnych da się wyregulować tak, że struga dolatuje tam gdzie ma dolecieć w całym zakresie prędkości:D

Co do czyszczenia to ja "wdmuchuje" płyn w odwrotnym kierunku wtedy ten badziew co zalega na samej dyszy wylatuje tyłem - puszczam też pompką bez zapiętych sprysków wtedy wywala "syf" z ukladu który pociągnie pompka ze zbiornika...trochę płynu idzie w ... ale układ jest czysty;) ew czyszczenie można wykonać na wodzie przed zalaniem płynem...


PS. Jeśli już się zdecydujesz na mgłowe zanim kupisz na allegro podjedź do salonu Cytryny i zapytaj o ceny - ja kupiłem w serwisie Cytryny za kilka zł sztuka - a na allegro parę lat temu były w cenach 60-80 zł / komplet. Wiec różnica w cenie byłą drastyczna:D
Mgłowe są jeszcze wrażliwsze na syf i inne drobinki oraz warunki zimowe;)
Wysłano z Elektrim RWT CB-740

The perfect curves: 90-60-90:
90 km/h, 60 pulse, 90° drift angle
Awatar użytkownika
Prywo
Loża szyderców
Posty: 1571
Rejestracja: 06 wrz 2010 20:38
Auto: O3FL
silnik: 1.4
Lokalizacja: Warszawa WK / Raszyn WPR

Re: spryskiwacze

Post autor: Prywo »

potwierdzam że mgłowe pasują, też miałem w IV genie, ale w miarę szybko wymieniłem na seryjne (powód - jadąc szybciej ledwo sikało na wycieraczkę )
kup normalne dysze używane i normalnie będzie działać
pozdrawiam
http://www.ukpkp.pl" onclick="window.open(this.href);return false;

Obrazek
Awatar użytkownika
loot
Posty: 707
Rejestracja: 05 kwie 2012 12:28
Auto: CG2
silnik: 3.0 V6

Re: spryskiwacze

Post autor: loot »

dzieki

używki ok, tylko będą w innym kolorze, chyba że podejdą normalnie od sedana, tam chyba nie są lakierowane?
Accord Coupe CG2 3.0 V6
Awatar użytkownika
Prywo
Loża szyderców
Posty: 1571
Rejestracja: 06 wrz 2010 20:38
Auto: O3FL
silnik: 1.4
Lokalizacja: Warszawa WK / Raszyn WPR

Re: spryskiwacze

Post autor: Prywo »

spryski to tobie przypasują od Accorda z lat 1990-2002 wszystkie wersje, nie wiem jak to jest w nowszym bo nie miałem 8-)
pozdrawiam
http://www.ukpkp.pl" onclick="window.open(this.href);return false;

Obrazek
Awatar użytkownika
loot
Posty: 707
Rejestracja: 05 kwie 2012 12:28
Auto: CG2
silnik: 3.0 V6

Re: spryskiwacze

Post autor: loot »

o to mi chodziło, dzięki
Accord Coupe CG2 3.0 V6
Awatar użytkownika
kbl100
Posty: 981
Rejestracja: 14 lis 2011 22:33
Auto: Accord cg4
silnik: h22a
Lokalizacja: Bielefeld

Re: spryskiwacze

Post autor: kbl100 »

Ja mam oem honda mgłowe i są spoko. (z wersji usa)

Miałem też od cytryny c3 i nie było problemów.

Przy mgłowych pompa musi mieć wydajność bo inaczej to przy wyższych prędkościach ponad 150 pryska po wycieraczkach
Awatar użytkownika
slepak
Posty: 1636
Rejestracja: 21 lip 2013 21:41
Auto: CL7
silnik: N22A1

Re: spryskiwacze

Post autor: slepak »

Z wersji Canada jak już masz :mrgreen:

Przy moich prędkościach na banie to mgłowe się nie sprawdzały dla tego z chęcią się zamieniłem na zwykłe sikacze :D

Ale muszę się przyznać że zapomniałem o tym dillu w ogóle i na banie mnie oświeciło gdy muchy ściągałem z szyby :lol: :lol: :lol:
-F23A1 CG3
-J30A1 CG2 --> http://www.usaccord.pl/viewtopic.php?f=9&t=2253" onclick="window.open(this.href);return false;
-N22A1 CN1
Awatar użytkownika
kbl100
Posty: 981
Rejestracja: 14 lis 2011 22:33
Auto: Accord cg4
silnik: h22a
Lokalizacja: Bielefeld

Re: spryskiwacze

Post autor: kbl100 »

Rysiek wziął moje z c3 za 4 browary haha
Awatar użytkownika
loot
Posty: 707
Rejestracja: 05 kwie 2012 12:28
Auto: CG2
silnik: 3.0 V6

Re: spryskiwacze

Post autor: loot »

Wezme jutro te c3, najwyżej wymienie pompę na taka z Tikacza i powinno być git! :lol:
Ostatnio zmieniony 23 kwie 2014 10:40 przez loot, łącznie zmieniany 2 razy.
Accord Coupe CG2 3.0 V6
ODPOWIEDZ