Zapraszamy na VI Zlot USAccord - 30.05-02.06.2024 - Koszelówka k/Gąbina.

Jak co roku, z koleżanką i kolegami Adminami mamy zaszczyt zaprosić członków naszego Forum na zlot w miejscowości Koszelówka (gmina Łąck).
Zaczynamy w czwartek 30 maja (Boże Ciało) i bawić się będziemy do niedzieli 2 czerwca w ośrodku Zacisze BIS.
Pokoje, czy jak kto woli pole namiotowe zamawiamy każdy samodzielnie.
Jeśli będą chętni, to na okolicznościowe koszulki zamówienie zrobimy w osobnym poście.
Drodzy forumowicze!
Oddajemy Wam do dyspozycji forum na nowym silniku. Nie wszystko jeszcze może działać poprawnie, więc uzbrójcie się w odrobinę cierpliwości. Wszystkie zauważone błędy lub uwagi do działania forum, zgłaszajcie do Administracji Forum.
Serdecznie zapraszamy do korzystania.
Administracja Forum

kolektor wydechowy

Mechanika, elektryka, naprawy i inne problemy
elvis
Posty: 18
Rejestracja: 14 cze 2012 21:17
Auto: accord 98-02
silnik: 2.3

kolektor wydechowy

Post autor: elvis »

Moja Hania ma wydmuchaną uszczelke pod kolektorem wydechowym. Pojemność 2,3 L Jaką mam kupić uszczelke??? Bedzie to samo co w 2,0 L ??? Moze jakis symbol??? Prosze o odpowiedz :)
Awatar użytkownika
krisss111
Posty: 1700
Rejestracja: 07 maja 2011 11:59
Auto: CG4 2001r
silnik: f20B7
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki/Szczytno
Kontakt:

Re: kolektor wydechowy

Post autor: krisss111 »

ja kupowałem do swojego jak zmieniałem kolektor i w sklepie razem z gościem przeglądałem katalog i powiem Ci, że mimo, iż blok no i sam rozstaw otworów są takie same w f20 i f23, to uszczelki były różne i dobierałem metodą "na oko" i trafiłem, numeru katalogowego niestety nie pamiętam.
nieduże naprawy / wymiana hebli, zawieszenie itp
elvis
Posty: 18
Rejestracja: 14 cze 2012 21:17
Auto: accord 98-02
silnik: 2.3

Re: kolektor wydechowy

Post autor: elvis »

Czyli jednak są różne. Lipa! A powiedz mi dlaczego wymieniałeś uszczelke??? Skończyła sie? U mnie sie skończyla. W dodatku brakuje jednej szpilki. Mam nadzieje , ze wcale jej tam niema. Bo jesli sie okaże , że został kawałek w głowicy to bede miec problem. Powiedz mi a miałes problem z wykreceniem nakretek ze szpilek czy urywały sie??? Aha ile płaciłes za uszczelke? bo jesli cena przystępna to kupie obie. I ile czasu zajęła ci wymiana?
Awatar użytkownika
krisss111
Posty: 1700
Rejestracja: 07 maja 2011 11:59
Auto: CG4 2001r
silnik: f20B7
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki/Szczytno
Kontakt:

Re: kolektor wydechowy

Post autor: krisss111 »

zatem tak. różnica niby jest, ale jak już pisałem blok jest ten sam, szpilki też są w tych samych miejscach, więc ja bym się tym mocno nie przejmował. u mnie szpilki były wszystkie całe, wymieniałem uszczelkę przy okazji wymiany kolektora na 4-2-1 OBX, myślałem że uszczelka będzie do wyrzucenia, ale o dziwo nie była, ale jak była nowa to ją założyłem. wszystko się ładnie rozkręciło, psiuknąłem tylko parę minut wcześniej WD40 i tyle, żadnego grzania palnikiem, nic. sama wymiana uszczelki zajęła by pewnie niewiele, ale jako że robiłem resztę wydechu to mnie się troszku zeszło. urwaną szpilkę możesz spróbować usunąć tzw. "wykrętakami" to takie jakby wiertło z lewym gwintem, jak ustawisz lewe obroty na wiertarce to ono się wkręca i jednocześnie wykręca szpilkę w które się wkręca (takie masło maślane, ale to chyba jedyna metoda)
nieduże naprawy / wymiana hebli, zawieszenie itp
Awatar użytkownika
accord115
Posty: 156
Rejestracja: 08 cze 2010 21:49
Auto: Lexus IS200
silnik: 1G-FE
Lokalizacja: Wieluń

Re: kolektor wydechowy

Post autor: accord115 »

Sprawdzając w inter cars nie ma różnicy czy to 2,0 czy 2,3 .
Jak dobrze kojarzę to są identyczne .
elvis
Posty: 18
Rejestracja: 14 cze 2012 21:17
Auto: accord 98-02
silnik: 2.3

Re: kolektor wydechowy

Post autor: elvis »

no to dzieki za odpowiedzi. bede walczyc jak znajde chwile. dzieki wielkie
elvis
Posty: 18
Rejestracja: 14 cze 2012 21:17
Auto: accord 98-02
silnik: 2.3

Re: kolektor wydechowy

Post autor: elvis »

Jeszcze jedno pytanie. A planowałes kolektor przed ponownym założeniem ? Te kolektory sie odkształcają?
Awatar użytkownika
krisss111
Posty: 1700
Rejestracja: 07 maja 2011 11:59
Auto: CG4 2001r
silnik: f20B7
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki/Szczytno
Kontakt:

Re: kolektor wydechowy

Post autor: krisss111 »

ja wymieniałem kolektor na inny, więc ze starym nic nie robiłem. ale raczej nie był odkształcony. swoją drogą będę miał takowy kolektor na sprzedaż :-D
nieduże naprawy / wymiana hebli, zawieszenie itp
Awatar użytkownika
accord115
Posty: 156
Rejestracja: 08 cze 2010 21:49
Auto: Lexus IS200
silnik: 1G-FE
Lokalizacja: Wieluń

Re: kolektor wydechowy

Post autor: accord115 »

Ja kolektora i głowicy nie planowałem nie ma potrzeby .
A kolektor od 2.0 jest troszkę inny jak 2.3 .
Mocowanie do głowicy jest takie samo ale kolektor od 2.3 ma na pewno sondę lambda a 2.0 nie.
elvis
Posty: 18
Rejestracja: 14 cze 2012 21:17
Auto: accord 98-02
silnik: 2.3

Re: kolektor wydechowy

Post autor: elvis »

Zgadza sie. U mnie w 2,3 L jest sonda przy kolektorze
ODPOWIEDZ