Zapraszamy na VI Zlot USAccord - 30.05-02.06.2024 - Koszelówka k/Gąbina.

Jak co roku, z koleżanką i kolegami Adminami mamy zaszczyt zaprosić członków naszego Forum na zlot w miejscowości Koszelówka (gmina Łąck).
Zaczynamy w czwartek 30 maja (Boże Ciało) i bawić się będziemy do niedzieli 2 czerwca w ośrodku Zacisze BIS.
Pokoje, czy jak kto woli pole namiotowe zamawiamy każdy samodzielnie.
Jeśli będą chętni, to na okolicznościowe koszulki zamówienie zrobimy w osobnym poście.
Drodzy forumowicze!
Oddajemy Wam do dyspozycji forum na nowym silniku. Nie wszystko jeszcze może działać poprawnie, więc uzbrójcie się w odrobinę cierpliwości. Wszystkie zauważone błędy lub uwagi do działania forum, zgłaszajcie do Administracji Forum.
Serdecznie zapraszamy do korzystania.
Administracja Forum

Przeguby wewnętrzne

Mechanika, elektryka, naprawy i inne problemy
Awatar użytkownika
marcello
Posty: 26
Rejestracja: 19 lis 2011 00:41
Auto: Accord 99
silnik: 2.3
Lokalizacja: Warszawa/Ząbki

Przeguby wewnętrzne

Post autor: marcello »

Czesc,
mam pytanie do Was czy ktos wymieniał u siebie przeguby wewnętrzne?jesli tak to poprosze podpowiedzcie gdzie mozna kupic dobry zamiennik lub jakiej firmy polecacie.Cena orginału odstrasza. Deficyt z tym towarem jest troche.W IC,Saga,Moto Factory brak w ofercie.Znalazlem na Aledrogo zamiennik formy MILE.Nie wiem co to jest i czy daje rade.Cena przystepna.
Link do oferty:

http://allegro.pl/przegub-napedowy-wewn ... 28324.html" onclick="window.open(this.href);return false;


Z góry dziekuje za kazde info.

Marcello
Cegua
Posty: 469
Rejestracja: 14 paź 2013 11:02
Auto: Accord Coupe 98-02
silnik: 2.0i

Re: Przeguby wewnętrzne

Post autor: Cegua »

Ja Mile odradzam.

Miałem od nich koło pasowe do Volvo S80, nówka sztuka. Nawet od tego samego sprzedawcy na Allegro.

Rozsypało się bez powodu po 3-5 tyś km i to konkretnie, guma się rozdzieliła i oderwała się część zewnętrzna od wewnętrznej, dobrze, że nie rozwaliło mi osprzętu.

Gwarancji nie uznali oczywiście.

Powinno przetrwać ok. 120 tyś km.

Mam wrażenie, że (i z tego co czytałem) produkty od Mile są warte tyle samo co tańsze chińskie dziadostwo, ale mają ładniejszą nazwę i logo więc udają solidny zachodni towar.
Awatar użytkownika
slepak
Posty: 1636
Rejestracja: 21 lip 2013 21:41
Auto: CL7
silnik: N22A1

Re: Przeguby wewnętrzne

Post autor: slepak »

http://motomax.pl/www-1/index.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Zamiast wkładać jakieś G za przeproszeniem to polecam w\w stronę. Sprawdzony warsztat wielokrotnie. Wysyłasz całą półoś w celu dokładnego jej wyważenia itd i dopiero wtedy dostajesz gwarancję. Mogę śmiało polecić.
-F23A1 CG3
-J30A1 CG2 --> http://www.usaccord.pl/viewtopic.php?f=9&t=2253" onclick="window.open(this.href);return false;
-N22A1 CN1
Awatar użytkownika
krisss111
Posty: 1700
Rejestracja: 07 maja 2011 11:59
Auto: CG4 2001r
silnik: f20B7
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki/Szczytno
Kontakt:

Re: Przeguby wewnętrzne

Post autor: krisss111 »

ja przegub wewnętrzny wymieniałem w sulejówku, ulica dworcowa 21
cena 400 , część oryginalna, ba nawet przy wymianie wyszło na to , że miałem wsadzony jakiś brytyjski zamiennik, a wszystkie pozostałe mam japońskie, i mi na japoński wymienili. cześć dostępną mieli od ręki. zawoziłem do nich wyjęte półosie, cała robota zajęła im z 20 minut. mogę polecić ze swojej strony, jak się pytałem o ceny u "dostawców" z HAKP to podawali od 800 wzwyż, więc 400 to dla mnie dobra promocja
nieduże naprawy / wymiana hebli, zawieszenie itp
Awatar użytkownika
addamah
Posty: 403
Rejestracja: 27 sie 2012 13:39
Auto: Accord coupe 99
silnik: F22B DOHC
Lokalizacja: Gliwice

Re: Przeguby wewnętrzne

Post autor: addamah »

czemu chcesz wymienić przegub -znacznie korzystniej jest zapodać całą półoś -nawet używaną z allegro ,ja u siebie miałem przegub wewnętrzny do wymiany co objawiło się telepaniem całej budy -wymieniłem półoś prawą (krótką) za 200zł z allegro -i hula .
Awatar użytkownika
slepak
Posty: 1636
Rejestracja: 21 lip 2013 21:41
Auto: CL7
silnik: N22A1

Re: Przeguby wewnętrzne

Post autor: slepak »

tylko nie każdy jest zwolennikiem wkładania używanych gratów. Bo ile taka półoś podziała? pół roku?rok? to jeszcze dobrze...i potem kolejne 200 zł plus robota to ja wolę porządnie zregenerować lub wymienić przegub na nowy i tyle. Bynajmniej nie będę potem sobie pluł w brodę jak samochód stanie.
-F23A1 CG3
-J30A1 CG2 --> http://www.usaccord.pl/viewtopic.php?f=9&t=2253" onclick="window.open(this.href);return false;
-N22A1 CN1
Awatar użytkownika
krisss111
Posty: 1700
Rejestracja: 07 maja 2011 11:59
Auto: CG4 2001r
silnik: f20B7
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki/Szczytno
Kontakt:

Re: Przeguby wewnętrzne

Post autor: krisss111 »

przegubów się nie regeneruje
nieduże naprawy / wymiana hebli, zawieszenie itp
Awatar użytkownika
kbl100
Posty: 981
Rejestracja: 14 lis 2011 22:33
Auto: Accord cg4
silnik: h22a
Lokalizacja: Bielefeld

Re: Przeguby wewnętrzne

Post autor: kbl100 »

krisss111 pisze:przegubów się nie regeneruje
regeneruje, w przegubach wewnętrznych wymienia się łożyska które eliminują luz.

Wiele osób na hakp wysyłało do http://motomax.pl/www-1/index.html" onclick="window.open(this.href);return false; i z tego co widzę wszyscy zadowoleni. Sam noszę się z zamiarem wysłania im kompletnych półosi. W acco najczęściej powstaje luz na łączeniu półosi długiej na wieloklinie a nie na przegubach.
Awatar użytkownika
krisss111
Posty: 1700
Rejestracja: 07 maja 2011 11:59
Auto: CG4 2001r
silnik: f20B7
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki/Szczytno
Kontakt:

Re: Przeguby wewnętrzne

Post autor: krisss111 »

no nie wiem. jak pojechałem do tego zakładu w którym ja robiłem swój, i się zapytałem, to gościu na mnie tak zrobił :shock:
ale może ja się nie znam tylko powiedz mi jakie tam są łożyska :?
chodzi Ci o element 6 i 7? te "talerzyki"?
Obrazek
owszem może to zniwelować luz, ale nie cały, bo.... co z koronką? napawasz ją?


co do luzu na wieloklinie, to też jest opcja. powiem szczerze, że jak sprawdzałem u siebie , to pierwsza moja diagnoza właśnie to obstawiała, ale jak zawiozłem do w.w. warsztatu całe półośki i wzięli je na warsztat, to od razu stwierdzili że to przegub wewnętrzny na tej krótszej półośce, ale sprawdzili mi obie półośki
nieduże naprawy / wymiana hebli, zawieszenie itp
Awatar użytkownika
kbl100
Posty: 981
Rejestracja: 14 lis 2011 22:33
Auto: Accord cg4
silnik: h22a
Lokalizacja: Bielefeld

Re: Przeguby wewnętrzne

Post autor: kbl100 »

dokładnie o tych elementach piszę. Ponoć "koronka" jest zrobiona z bardzo twardego materiału i raczej się nie wyciera :)

sam rozważam różne opcje bo też mam luz na półosiach. Rozmawiałem z panem z w/w firmy i przekonał mnie do regeneracji chociaż by dlatego, że są w stanie zrobić nową półoś o wymiarach oryginału, świadczy to m.in. o tym że mają odpowiedni sprzęt oraz wiedzę w tym zakresie.
ODPOWIEDZ