Zapraszamy na VI Zlot USAccord - 30.05-02.06.2024 - Koszelówka k/Gąbina.

Jak co roku, z koleżanką i kolegami Adminami mamy zaszczyt zaprosić członków naszego Forum na zlot w miejscowości Koszelówka (gmina Łąck).
Zaczynamy w czwartek 30 maja (Boże Ciało) i bawić się będziemy do niedzieli 2 czerwca w ośrodku Zacisze BIS.
Pokoje, czy jak kto woli pole namiotowe zamawiamy każdy samodzielnie.
Jeśli będą chętni, to na okolicznościowe koszulki zamówienie zrobimy w osobnym poście.
Drodzy forumowicze!
Oddajemy Wam do dyspozycji forum na nowym silniku. Nie wszystko jeszcze może działać poprawnie, więc uzbrójcie się w odrobinę cierpliwości. Wszystkie zauważone błędy lub uwagi do działania forum, zgłaszajcie do Administracji Forum.
Serdecznie zapraszamy do korzystania.
Administracja Forum

Accord do oceny

Najczęściej zadawane pytania użytkowników USDM Accorda 6gen
Awatar użytkownika
krisss111
Posty: 1700
Rejestracja: 07 maja 2011 11:59
Auto: CG4 2001r
silnik: f20B7
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki/Szczytno
Kontakt:

Re: Accord do oceny

Post autor: krisss111 »

poczekajcie... po nowym roku jest wielce prawdopodobne że moja będzie na sell ;-)
nieduże naprawy / wymiana hebli, zawieszenie itp
Awatar użytkownika
MuzykGrzes
Moderator
Posty: 2002
Rejestracja: 07 cze 2014 20:54
Auto: Accord Coupe CG4
silnik: F20B5
Lokalizacja: Wałbrzych

Re: Accord do oceny

Post autor: MuzykGrzes »

Nasza z forum http://olx.pl/oferta/honda-accord-vi-co ... gAqFl.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrazek
Zbieraj punkty a 24 wymień na rower
Awatar użytkownika
demon1207
Posty: 24
Rejestracja: 25 maja 2016 00:52
Auto: CivicEJ9polift
silnik: 1.4IS
Lokalizacja: Medyka

Re: Accord do oceny

Post autor: demon1207 »

Ciekawa, ale obawiam się o: stan silnika po LPG, nie działający pilot do centralnego (chyba będzie ciężko coś dopasować) i nie ma zdjęcia jak wygląda fotel kierowcy. A i błąd z SRS, jak to nie taśma jest uszkodzona to może być grubo z naprawą.
Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz z wzajemnością.
Awatar użytkownika
Guras
Posty: 370
Rejestracja: 17 sty 2015 11:16
Auto: CG2
silnik: J30A1
Lokalizacja: Włocławek

Re: Accord do oceny

Post autor: Guras »

demon1207 pisze:Ciekawa, ale obawiam się o: stan silnika po LPG, nie działający pilot do centralnego (chyba będzie ciężko coś dopasować) i nie ma zdjęcia jak wygląda fotel kierowcy. A i błąd z SRS, jak to nie taśma jest uszkodzona to może być grubo z naprawą.
Stan silnika po LPG: ja bym się nie martwił tak bardzo, w F20Z1 miałem gaz 10 letni, jedyny objaw negatywny że lubiła sobie bączka puścić w kolektor, tak to jeździła tak samo na benie czy na błękitnym paliwie, nawet jakby był do wymiany (co byś zauważył przy przejażdżce) to koszt słupka zamknie się w okolicach 1000zł, a osobiście bym wolał tam zainstalować H22 (patrz mentor Regret :) )
Pilot do centralnego: nawet jakby trzeba ściągać z usa to nie jest duży koszt, instrukcja kodowania była gdzieś na forum
Jak wygląda fotel kierowcy: a jak ma wyglądać? rozdarty boczek i tyle ;) , standard, kupujesz za 50zł skrawki kanapy z rozbitka w kolorze i dajesz do tapicera, mi krzyknął 250zł, ale mam do wymiany 6 elementów, na razie się nie zdecydowałem bo potrzebne mi auto codziennie
SRS: jak świeci SRS a poduchy są całe to mogą być tylko dwie opcje, albo taśma SRS, albo komp SRS, jedno i drugie kupisz do 100zł, ale i tak bym spróbował pierw kasowania błędów SRS, tutorial standardowo na forum

Podsumowując twoje obawy, w większości przypadków usunięcie usterek to groszowa sprawa
Awatar użytkownika
demon1207
Posty: 24
Rejestracja: 25 maja 2016 00:52
Auto: CivicEJ9polift
silnik: 1.4IS
Lokalizacja: Medyka

Re: Accord do oceny

Post autor: demon1207 »

Dzięki za szybką odpowiedź. Musze się z tym przespać, bo Honda jest chyba warta uwagi.
Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz z wzajemnością.
Awatar użytkownika
artiszeg
Posty: 224
Rejestracja: 12 lut 2015 15:42
Auto: Accord Coupe 98-02
silnik: 3,0 v6
Lokalizacja: Tychy

Re: Accord do oceny

Post autor: artiszeg »

Dodam ze piloty do hondy kupisz w granicy 100 pln na aukcjach a strojenie to pestka - jakiś czas temu był wątek ba forum z jakim oznaczeniem kupić pilot by pasował


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
J30A1 EDM -> USDM : http://usaccord.pl/viewtopic.php?f=9&t=2850" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Lebow
Posty: 583
Rejestracja: 25 lut 2014 20:59
Auto: QP VI 1999
silnik: 2.0
Lokalizacja: Września--Włodek--43lata

Re: Accord do oceny

Post autor: Lebow »

demon1207 pisze:Dzięki za szybką odpowiedź. Musze się z tym przespać, bo Honda jest chyba warta uwagi.
Trochę serca i będzie igła :mrgreen:
Co nie panie Mateuszu :roll:
Awatar użytkownika
KOko
Posty: 1125
Rejestracja: 26 lis 2014 14:51
Auto: Accord 98-02
silnik: 2.0
Lokalizacja: Białystok

Re: Accord do oceny

Post autor: KOko »

Była by igła za parę miesięcy jeszcze w moich rękach :cry: tylko zdarzył się u mnie niespodziewany kryzys finansowy i z bólem serca jestem zmuszony ją sprzedać.. :cry: smutno bo szukałem jej ponad rok czasu i włożyłem masę serca by ją pod siebie zrobić. Ale tak jak Quick mi napisał, takie życie..
W każdym razie forum na bank nie zamierzam opuszczać bo fantastyczni ludzie, a poza tym jak się u mnie już ustabilizuje to na bank wleci kolejna Honda, tym razem 3.0

Pytasz o silnik po gazie. Tu jest sekwencja i to na dobrych podzespołach. Przejrzyj mój temat najpierw - tam jest wszystko opisane, każda batalia jeśli chodzi o jakieś problemy z silnikiem czy LPG. Stroił mi to mój kolega, który pracuje w firmie zakładającej instalacje, na dziale naprawy wtrysków. Sam ma założoną instalację przez siebie w swoim Accordzie. W moim wystroił mi instalkę idealnie po ponad 10h jazdy łącznie. Sam mi ją serwisował i zawsze pytał mnie o opcję jak można robić: taniej i na krótszą metę czy drożej ale stabilniej, a ja wybierałem opcję drugą.
Poza tym silnik zawsze serwisowany co 10 tys. km., regulowane zawory, wymiany płynów etc.. Zapewniam, że akurat silnik w tym aucie jeśli byłby dalej tak serwisowany to polata kolejne 150 tys. bez krztuśnięcia.

Edit:
Dodany link do dokładniejszych zdjęć w Giełdzie.
Biegacz
Posty: 5
Rejestracja: 07 lis 2013 22:12
Auto: Mondeo i 307
silnik: 2.0 i 1.4
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Accord do oceny

Post autor: Biegacz »

Witam możecie zerknąć na to ogłoszenie

http://allegro.pl/show_item.php?item=63 ... caccc145aa" onclick="window.open(this.href);return false;

czy to nie powinien być już polift z tego roku?
Może ktoś oglądał to auto i ma widzę na ten temat.
Awatar użytkownika
Trojan
Loża szyderców
Posty: 2407
Rejestracja: 05 maja 2011 14:00
Auto: S3
silnik: 1.8T APY
Lokalizacja: Wawa

Re: Accord do oceny

Post autor: Trojan »

PIĘKNĄ HONDE ACCORT :lol: :lol: miszcz
W całości podobno się nie wozi aut ze Szwajcarii :roll: Na fotach nic nie widać ,2001 pewnie data pierwszej rej,modelowo 2000 z polifta nie ma żadnej części .
ODPOWIEDZ