Zapraszamy na VI Zlot USAccord - 30.05-02.06.2024 - Koszelówka k/Gąbina.

Jak co roku, z koleżanką i kolegami Adminami mamy zaszczyt zaprosić członków naszego Forum na zlot w miejscowości Koszelówka (gmina Łąck).
Zaczynamy w czwartek 30 maja (Boże Ciało) i bawić się będziemy do niedzieli 2 czerwca w ośrodku Zacisze BIS.
Pokoje, czy jak kto woli pole namiotowe zamawiamy każdy samodzielnie.
Jeśli będą chętni, to na okolicznościowe koszulki zamówienie zrobimy w osobnym poście.
Drodzy forumowicze!
Oddajemy Wam do dyspozycji forum na nowym silniku. Nie wszystko jeszcze może działać poprawnie, więc uzbrójcie się w odrobinę cierpliwości. Wszystkie zauważone błędy lub uwagi do działania forum, zgłaszajcie do Administracji Forum.
Serdecznie zapraszamy do korzystania.
Administracja Forum

szybkie pytanie Pomocy

Mechanika, elektryka, naprawy i inne problemy
KONRAD
Posty: 29
Rejestracja: 05 lip 2015 10:34
Auto: Accord cg2
silnik: f20
Lokalizacja: SLĄSK

szybkie pytanie Pomocy

Post autor: KONRAD »

wymieniaja mi rozrzad w j30 cg2 i okazało sie ze napinacz jest padniety i ogarneli zamiennik pytanie do was czy bedzie ok oczywiscie zamiennik ten z zawleczką
Załączniki
napinacz.jpg
Awatar użytkownika
QuicksilveR
Administrator
Posty: 2100
Rejestracja: 17 cze 2010 12:31
Auto: Honda Accord Coupe
silnik: 3.0 V6
Lokalizacja: Pruszków WPR

Re: szybkie pytanie Pomocy

Post autor: QuicksilveR »

Ten, tego... Hmmm... no na moje oko, to zupełnie co innego :roll:
Akurat, z tą częścią bym uważał i nie zakładał czegoś takiego. Mimo, że uszy ma podobne (rozstaw), to jednak budowa wygląda na inną i nie wiadomo, jak będzie działać. A jak pasek strzeli, to koszta będą dużo większe.
Odezwij się do Sarena z Backyard Garage, on ogarnia takie części (właśnie podróżują do mnie i wysia kompletne rozrządy z USA). Wspominał coś o dobrych zamiennikach napinacza dostępnych w Polsce, to może coś mu się uda szybko załatwić.
Honda Accord Coupe 2.0 (CG4) 1998 [rozbita, sprzedana]
Honda Accord Coupe 3.0 V6 (CG2) 2001 [sprzedana]
Honda Accord Coupe 3.0 V6 (CG2) 1999 [była, ale się spaliła/sprzedana]
Honda Accord Coupe 3.0 V6 (CG2) 2001
szary8
Posty: 104
Rejestracja: 07 lis 2015 14:20
Auto: 2000
silnik: cg2

Re: szybkie pytanie Pomocy

Post autor: szary8 »

Ten długi jest bodaj do 7gen. Coś mi świta że ktoś niedawno rozrząd robił, też taki zamiennik mu w sklepie dobrali i się okazało że nie pasuje. Z tego co tu na forum znalazłem to do cg2 jest tylko OEM i zamiennik DORMAN, który się kilku osobom posypał.
Awatar użytkownika
escone
Posty: 304
Rejestracja: 19 cze 2016 22:46
Auto: CG2
silnik: J30A1
Lokalizacja: Pomorskie

Re: szybkie pytanie Pomocy

Post autor: escone »

To jest do Legenda KB
http://www.usaccord.pl/viewtopic.php?f=9&t=3464" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
wysio
Posty: 780
Rejestracja: 29 lis 2014 09:22
Auto: Accord Coupe 99
silnik: V6 3l
Lokalizacja: Otwock

Re: szybkie pytanie Pomocy

Post autor: wysio »

Szkoda, że wcześniej za nim oddałeś auto na wymianę rozrządu, nie zrobiłeś wywiadu z dostępem części. W Polsce trzeba trochę poszukać odpowiednich (dobrych jakościowo) części i mechanika, który to dobrze ogarnie.
KONRAD
Posty: 29
Rejestracja: 05 lip 2015 10:34
Auto: Accord cg2
silnik: f20
Lokalizacja: SLĄSK

Re: szybkie pytanie Pomocy

Post autor: KONRAD »

Wszędzie mają w katalogach właśnie taki napinacz znalazlem kompletny rozrząd i też dają taki długi napinacz nikt tego chyba jeszcze nie montowal z forum a być może jest to dobra alternatywa dla USA czy oem nie wiem warsztat ubespiecza swoje naprawy więc jeśli coś nie wypali będą płacić
Awatar użytkownika
escone
Posty: 304
Rejestracja: 19 cze 2016 22:46
Auto: CG2
silnik: J30A1
Lokalizacja: Pomorskie

Re: szybkie pytanie Pomocy

Post autor: escone »

Taaaaa, zapłacą po 2 latach ciągania po sądach
http://www.usaccord.pl/viewtopic.php?f=9&t=3464" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
rexio
Posty: 815
Rejestracja: 16 sie 2014 13:08
Auto: Accord Coupe 02
silnik: J30A1
Lokalizacja: Slask

Re: szybkie pytanie Pomocy

Post autor: rexio »

... albo i nie.

Ja bym takich kwiatkow nie montowal. Co jak co ale to rozrzad a nie choinka zapachowa.
Awatar użytkownika
Krzysiek15255
Posty: 1003
Rejestracja: 01 lut 2017 21:56
Auto: Accord CG4 1998
silnik: F20B7
Lokalizacja: Krzyżówki (kujawsko-pomorskie)

Re: szybkie pytanie Pomocy

Post autor: Krzysiek15255 »

Z doświadczenia wiem, że lepiej nie łaszczyć się na okazje itd. że podpasuje, że w razie coś to gwarancja....
W przypadku gwarancji to jest niestety różnie i najczęściej człowiek tylko sobie nerwy zszarga lub odpuści :)

Więc chyba lepiej zamówić polecany niż kombinować :) Takie moje zdanie.
Awatar użytkownika
markus
Posty: 188
Rejestracja: 24 sie 2016 09:06
Auto: CG2
silnik: J30A1
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: szybkie pytanie Pomocy

Post autor: markus »

KONRAD pisze:Wszędzie mają w katalogach właśnie taki napinacz
Kolego, Hondy z tych lat są są tragicznie opisane w katalogach - masa błędów! Jedynym wiarygodnym źródłem jest rozkodowanie VIN i dobór poszczególnych części po numerach oryginału.
Zapraszam na http://carparts.com.pl" onclick="window.open(this.href);return false; :)
ODPOWIEDZ