Zapraszamy na VI Zlot USAccord - 30.05-02.06.2024 - Koszelówka k/Gąbina.

Jak co roku, z koleżanką i kolegami Adminami mamy zaszczyt zaprosić członków naszego Forum na zlot w miejscowości Koszelówka (gmina Łąck).
Zaczynamy w czwartek 30 maja (Boże Ciało) i bawić się będziemy do niedzieli 2 czerwca w ośrodku Zacisze BIS.
Pokoje, czy jak kto woli pole namiotowe zamawiamy każdy samodzielnie.
Jeśli będą chętni, to na okolicznościowe koszulki zamówienie zrobimy w osobnym poście.
Drodzy forumowicze!
Oddajemy Wam do dyspozycji forum na nowym silniku. Nie wszystko jeszcze może działać poprawnie, więc uzbrójcie się w odrobinę cierpliwości. Wszystkie zauważone błędy lub uwagi do działania forum, zgłaszajcie do Administracji Forum.
Serdecznie zapraszamy do korzystania.
Administracja Forum

Cykanie w kole

Mechanika, elektryka, naprawy i inne problemy
Tomasek550
Posty: 33
Rejestracja: 12 gru 2016 11:02
Auto: Accord 98-02
silnik: 2.0
Lokalizacja: Zamość/Lubelskie

Cykanie w kole

Post autor: Tomasek550 »

Cześć, niedawno pojawił mi się problem cykania w przednim prawym kole, niewazne czy jadę szybko czy wolno cyka nawet gdy delikatnie powoli podjeżdżam. Koło jest dokrecone, dziś podniosłem przód w górę włączyłem bieg i nic nie słychać dzieje się to tylko jak samochód jedzie. Spotkał się ktoś może już z czymś podobnym? Czy możliwe że stare trochę wyrobione nakretki od szpilek mają luz i tak cyka skoro i tak są dokręcone?
Awatar użytkownika
Yogi248
Posty: 109
Rejestracja: 28 lut 2017 14:06
Auto: VI 99 coupe
silnik: CG4 2.0
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Cykanie w kole

Post autor: Yogi248 »

Łożysko? ;)
Awatar użytkownika
simopl
Posty: 56
Rejestracja: 04 wrz 2016 23:31
Auto: Accord Coupe 6gen
silnik: 3.0 V6
Lokalizacja: Koszalin

Re: Cykanie w kole

Post autor: simopl »

Niedawno miałem podobny problem i też w przednim prawym kole. Na początku myślałem, że ociera blaszka, która jest przy klockach hamulcowych. Przyczyną były jednak drobinki piasku / kamyczki, które dostały się jakoś pod koło. Konieczne było jego zdjęcie i przedmuchanie całości sprężonym powietrzem.
Awatar użytkownika
addamah
Posty: 403
Rejestracja: 27 sie 2012 13:39
Auto: Accord coupe 99
silnik: F22B DOHC
Lokalizacja: Gliwice

Re: Cykanie w kole

Post autor: addamah »

simopl pisze:Niedawno miałem podobny problem i też w przednim prawym kole. Na początku myślałem, że ociera blaszka, która jest przy klockach hamulcowych. Przyczyną były jednak drobinki piasku / kamyczki, które dostały się jakoś pod koło. Konieczne było jego zdjęcie i przedmuchanie całości sprężonym powietrzem.
zobacz czy kamyczek nie wlazł w bieżnik :D
Awatar użytkownika
Yogi248
Posty: 109
Rejestracja: 28 lut 2017 14:06
Auto: VI 99 coupe
silnik: CG4 2.0
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Cykanie w kole

Post autor: Yogi248 »

Ja miałem stukanie / Cykanie spowodowane ocieraniem się ciężarków od wyważenia koła o blaszke. Po ich zdjęciu stukanie ustało.
Tomasek550
Posty: 33
Rejestracja: 12 gru 2016 11:02
Auto: Accord 98-02
silnik: 2.0
Lokalizacja: Zamość/Lubelskie

Re: Cykanie w kole

Post autor: Tomasek550 »

W oponę nic nie weszło bo sprawdzone, odważnik na feldze też nie ociera bo felga 18cali. Łożysko to by chociaż huczało chyba jakoś a tu nic. Zobaczę jeszcze nakrętki jak i całe koło jutro przełożę.
Awatar użytkownika
Yogi248
Posty: 109
Rejestracja: 28 lut 2017 14:06
Auto: VI 99 coupe
silnik: CG4 2.0
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Cykanie w kole

Post autor: Yogi248 »

Ja mam 17 i ocierało, upewnij się bo u mnie odwaznik ocierał ewidentnie. Nawet na osłonie przewodu o który ocierał było widać ślady tarcia. Pierdoła a huczało jakby koło miało odpasc.
Tomasek550
Posty: 33
Rejestracja: 12 gru 2016 11:02
Auto: Accord 98-02
silnik: 2.0
Lokalizacja: Zamość/Lubelskie

Re: Cykanie w kole

Post autor: Tomasek550 »

Ale gdyby odważnik to na podniesionym kole też by było słychać a tu tylko gdy auto stoi na gruncie. Poza tym od początku założenia koła tego nie było...

Edit.

Dzisiaj sprawdzilem zacisk wyczyściłem tarcze felgę przylega gładko na zimowym kole dalej cyka na koniec nakrętki podmienilem z tylnego koła doslownie chwilę było cicho i znowu zaczyna cykac.

Właśnie ogarnąłem że tylko gdy jadę prosto cyka podczas skręcania robi się cicho. Łożysko? Przegub? Już mnie to denerwuje a nie chce iść w zbędne koszta i wymieniać na chybił trafił:/
ODPOWIEDZ