Zapraszamy na VI Zlot USAccord - 30.05-02.06.2024 - Koszelówka k/Gąbina.

Jak co roku, z koleżanką i kolegami Adminami mamy zaszczyt zaprosić członków naszego Forum na zlot w miejscowości Koszelówka (gmina Łąck).
Zaczynamy w czwartek 30 maja (Boże Ciało) i bawić się będziemy do niedzieli 2 czerwca w ośrodku Zacisze BIS.
Pokoje, czy jak kto woli pole namiotowe zamawiamy każdy samodzielnie.
Jeśli będą chętni, to na okolicznościowe koszulki zamówienie zrobimy w osobnym poście.
Drodzy forumowicze!
Oddajemy Wam do dyspozycji forum na nowym silniku. Nie wszystko jeszcze może działać poprawnie, więc uzbrójcie się w odrobinę cierpliwości. Wszystkie zauważone błędy lub uwagi do działania forum, zgłaszajcie do Administracji Forum.
Serdecznie zapraszamy do korzystania.
Administracja Forum

Flansze dystansowe

Mechanika, elektryka, naprawy i inne problemy
Hubert
Posty: 70
Rejestracja: 28 paź 2017 00:28
Auto: Accord coupe 98-02
silnik: 3.0

Flansze dystansowe

Post autor: Hubert »

Witajcie,
zdecydowałem się na hamulce 320 mm ale przy moich felgach może być mały kłopot z ich zmieszczeniem przy ET47. Felg nie będę zmieniał z tego powodu ale pomyślałem, że może 5mm flansze dadzą radę :-) I tu pytanie - czy muszę zmienić szpilki (zapewne), a jeżeli tak to czy u nas da się to zrobić bez problemu (w pralce trzeba było ściągnąć piastę, co się wiązało z wymianą łożyska niestety). A może ktoś zakładał flansze i się podzieli wiedzą (najlepiej namiarami na coś sprawdzonego) ? :-)
szary8
Posty: 104
Rejestracja: 07 lis 2015 14:20
Auto: 2000
silnik: cg2

Re: Flansze dystansowe

Post autor: szary8 »

A przymierzałeś już to? Może wystarczy delikatnie jarzmo podpiłować, ja przynajmniej u siebie tak to rozwiązałem.
Hubert
Posty: 70
Rejestracja: 28 paź 2017 00:28
Auto: Accord coupe 98-02
silnik: 3.0

Re: Flansze dystansowe

Post autor: Hubert »

na razie szykuję się, towar jeszcze nie przyjechał :-) rozkminiam temat, jeżeli przy ET40 potrafi ciut trzeć, to u mnie dodatkowe 7 mm będzie trzeć bardziej, nie zgubię tyle piłowaniem
najprostszy jest montaż dystansów gr. 22 mm, wtedy nie trzeba ruszać szpilek bo dystans ma swoje - ale to znów raczej za szeroko, wystaje felga poza auto
zostają te cienkie i wymiana szpilek (da się podobno, przy odrobinie sprytu), tylko szpilki jakie ??? w ASO tylko ori długość
Awatar użytkownika
QuicksilveR
Administrator
Posty: 2100
Rejestracja: 17 cze 2010 12:31
Auto: Honda Accord Coupe
silnik: 3.0 V6
Lokalizacja: Pruszków WPR

Re: Flansze dystansowe

Post autor: QuicksilveR »

Dokładnie. Przymierz najpierw, a potem zastanawiaj się, co poprawić. Nie wiem, jakie felgi masz, ale skoro na na hondowskich OEM ET55 i szerokości 7,5 cala zaciski nie obcierają, to ET47 tym bardziej nie powinno przeszkadzać. Chyba, że mają jakiś nietypowy kształt i grubość ramion...
Honda Accord Coupe 2.0 (CG4) 1998 [rozbita, sprzedana]
Honda Accord Coupe 3.0 V6 (CG2) 2001 [sprzedana]
Honda Accord Coupe 3.0 V6 (CG2) 1999 [była, ale się spaliła/sprzedana]
Honda Accord Coupe 3.0 V6 (CG2) 2001
szary8
Posty: 104
Rejestracja: 07 lis 2015 14:20
Auto: 2000
silnik: cg2

Re: Flansze dystansowe

Post autor: szary8 »

U mnie siedzą felgi 8J et50, felga zahaczała o jarzmo naprawdę minimalnie. Wystarczyło troszkę zebrać na środku.
Hubert
Posty: 70
Rejestracja: 28 paź 2017 00:28
Auto: Accord coupe 98-02
silnik: 3.0

Re: Flansze dystansowe

Post autor: Hubert »

szary8 pisze:U mnie siedzą felgi 8J et50, felga zahaczała o jarzmo naprawdę minimalnie. Wystarczyło troszkę zebrać na środku.
I to by mnie pocieszało, u mnie teoretycznie 3 mm mniej ... zestaw na 320 mm ?
szary8
Posty: 104
Rejestracja: 07 lis 2015 14:20
Auto: 2000
silnik: cg2

Re: Flansze dystansowe

Post autor: szary8 »

Tak, 320 z type-s. Ja myślę że podpasuje bez problemu, dużo osób to pakowało do różnych felg a nie kojarzę żeby ktoś tu z forum dystanse dokładał.
Hubert
Posty: 70
Rejestracja: 28 paź 2017 00:28
Auto: Accord coupe 98-02
silnik: 3.0

Re: Flansze dystansowe

Post autor: Hubert »

Dzięki, uspokojony jestem
ODPOWIEDZ