Drodzy forumowicze!
Oddajemy Wam do dyspozycji forum na nowym silniku. Nie wszystko jeszcze może działać poprawnie, więc uzbrójcie się w odrobinę cierpliwości. Wszystkie zauważone błędy lub uwagi do działania forum, zgłaszajcie do Administracji Forum.
Serdecznie zapraszamy do korzystania.
Administracja Forum

fotel kierowcy przestal grzac, co robic?

Mechanika, elektryka, naprawy i inne problemy
Awatar użytkownika
Bonio
Posty: 925
Rejestracja: 05 lip 2011 12:20
Auto: CG2
silnik: 3.0v6
Lokalizacja: Grajewo

fotel kierowcy przestal grzac, co robic?

Post autor: Bonio »

Siemanko wszystkim, ostatnio wystapil u mnie taki problem ze fotel kierowcy przestal grzac, nie wiem czy z dnia na dzien czy podczas pracy, u mnie fotele ostatnimi czasy sa non stop wlaczone na HI i kierowcy i pasazera, wylaczam silnik i guzikow nie przestawiam poprostu sa na HI i o nich zapominam tak jakby ich nie bylo, no i dzisiaj jakos tak dopiero sie skapowalem ze moj fotel(kierowcy) nie grzeje, pasazera grzeje a kierowcy nie, jak mozna zdjagnozowac co padło? lampki w guzikach sie swieca na LO i na HI jednak zadnej reakcji w grzaniu, dodam ze elektryka fotela dziala normalnie, w kazdej plaszczyznie, jest gdzies jakis bezpiecznik ktory za to odpowiada? w tej czesci bezpiecznikow pod nawiewem nic takiego nie widzialem co odpowiadaloby za grzane stołki albo poprostu nie wiem ktory to jest, nie sprawdzalem bezpiecznikow pod maska ani tez nie wyciagalem kazdego i nie sprawdzalem czy ktorys sie przepalil bo przy tej temp i kompletnej ciemnicy wszystkiego sie odechciewa :/ co moze byc przyczyna naglego zepsucia sie podgrzewanego stołka i jak to naprawic? jakies porpozycje?
Awatar użytkownika
kbl100
Posty: 981
Rejestracja: 14 lis 2011 22:33
Auto: Accord cg4
silnik: h22a
Lokalizacja: Bielefeld

Re: fotel kierowcy przestal grzac, co robic?

Post autor: kbl100 »

Bezpiecznik jest w skrzynce pod maską ale skoro jeden fotel grzeje to bezpieczniki są ok. Na początek sprawdziłbym czy dochodzi napięcie do fotela. Poszukaj kostki pod fotelem i obadaj miernikiem.

W naszych accordach jakoś dziwnie zachowuje się to ogrzewanie, u mnie niekiedy bardzo słabo grzeje a niekiedy to usiedzieć się nie da :D u kolegi co ma taką samą coupe zaobserwowałem identyczne zjawisko.
Awatar użytkownika
ejec
Posty: 574
Rejestracja: 10 paź 2010 14:54
Auto: Accord 99
silnik: f20b5
Lokalizacja: RSL

Re: fotel kierowcy przestal grzac, co robic?

Post autor: ejec »

Yupp mam podobnie raz działa raz nie ;) Z pasażerem nie ma problemu. Tzn wydaje mi sie ze za kazdym razem działa ale raz szybko a raz bardzo wolno. Nie wiadomo gdzie szukać przyczyny ;) Chyba ten model tak ma. :?
Awatar użytkownika
Bonio
Posty: 925
Rejestracja: 05 lip 2011 12:20
Auto: CG2
silnik: 3.0v6
Lokalizacja: Grajewo

Re: fotel kierowcy przestal grzac, co robic?

Post autor: Bonio »

ta tyle ze wczesniej nie mialem takiego problemu... od kiedy mam acco czyli ok 5 miechow to nie bylo zadnego problemu, czulem ze grzal a teraz w ostatnich dniach przy tych mrozach nawet w to nie wniknalem ze przestal grzac wiec nie pamietam czy to jest od wczoraj czy od 2dni, ale poprostu maty jak trupy, trzeba bedzie to miernikiem obadac i jeszcze dla wszelkiego ten bezpiecznik
Awatar użytkownika
rychu94
Posty: 215
Rejestracja: 31 maja 2011 00:08
Auto: Accord 98-02
silnik: 2.3
Lokalizacja: EWE

Re: fotel kierowcy przestal grzac, co robic?

Post autor: rychu94 »

jeżeli kontrolki włączają się przy włączeniu grzania na min/max to bezpiecznik cały,pozostaje połączenie pod siedzeniem lub mata ale bez miernika i zanurkowania pod fotel nie ogarniesz.U mnie z rana troszkę czasu potrzebuje mata żeby się nagrzać,prędzej z nawiewów leci ciepłe niż fotel się rozgrzeje.
były HONDY/SUBARYNY/LEXUS a jest KIZASHI
Awatar użytkownika
Bonio
Posty: 925
Rejestracja: 05 lip 2011 12:20
Auto: CG2
silnik: 3.0v6
Lokalizacja: Grajewo

Re: fotel kierowcy przestal grzac, co robic?

Post autor: Bonio »

rychu to to wiem ze sie dlugo nagrzewa, bo codziennie jezdzilem na grzanych stolkach, no ale niestety ostatnimi dniami siedzac ok 1godz z wlaczonym grzanym stolkiem nie odczolem roznicy pod tylkiem :/
Awatar użytkownika
Bonio
Posty: 925
Rejestracja: 05 lip 2011 12:20
Auto: CG2
silnik: 3.0v6
Lokalizacja: Grajewo

Re: fotel kierowcy przestal grzac, co robic?

Post autor: Bonio »

bylem dopiero przy acco, strasznie ciezko tam dojsc gdzie kolwiek do tych kostek wiec moglem na nie sobie tylko popatrzec i tracic palcem bo przy tych mrozach palce sztywne jak sztachety w plocie, ale nigdzie nie widac czegos podejzanego, wszystkie kable w peszlach kostki tez wygladaly wszystkie na powpinane, jak bede dzisiaj jezdzil to obadam czy fotel grzeje na LO bo na hi jest trupem, a nie chcialo mi sie siedziec godziny czasu w samochodzie i czekac az sie mata nagrzeje :/ ehh jak nie urok to sraczka
Awatar użytkownika
misio40
Posty: 886
Rejestracja: 02 gru 2009 11:00
Auto: Accord 2002 r.
silnik: V6 3.0 vtec
Lokalizacja: Warszawa

Re: fotel kierowcy przestal grzac, co robic?

Post autor: misio40 »

Kiedyś przestał mi też grzać od kierowcy, bezpiecznik był OK, sprawdziłem kostki pod fotelem i nadal nic. Już myślałem że poszła mata. Ale wyjąłem bezpiecznik, trochę WD40, wkładam i grzeje. Taki kaprys :lol:
raz honda - zawsze honda
Awatar użytkownika
Bonio
Posty: 925
Rejestracja: 05 lip 2011 12:20
Auto: CG2
silnik: 3.0v6
Lokalizacja: Grajewo

Re: fotel kierowcy przestal grzac, co robic?

Post autor: Bonio »

bede musial to przetestowac, teraz temp zblizyly sie do okolic zaledwie paru stopni na minusie wiec latwiej mi bedzie wydobyc ten bezpiecznik :D
Awatar użytkownika
Bonio
Posty: 925
Rejestracja: 05 lip 2011 12:20
Auto: CG2
silnik: 3.0v6
Lokalizacja: Grajewo

Re: fotel kierowcy przestal grzac, co robic?

Post autor: Bonio »

ja wyciaglem bezpiecznik, byl ok, podczyscilem mu troche nogi, wkladam spowrotem i dalej zimny jak trup :/
ODPOWIEDZ